Misja 6 – Weterani (Old soldiers)
Starcraft 2: Kampania Heart of the Swarm

Zadania:
1. Zniszcz oddziały wroga przed atakiem jądrowym
2. Przebij się do Centrum Operacji Taktycznych (i zniszcz je)
3. Zniszcz 2 placówki badawcze (+2 poziomy rozwoju dla Kerrigan)

Trudność: 3.5/10


Szósta misja (ostatnia na planecie Char) to ostateczne starcie z generałem Warfieldem. Misja dzieli się na dwie części (przed atakiem jądrowym i po ataku).
Na początek mamy niecałe 2 minuty, aby spowodować jak najwięcej obrażeń siłom Dominium. Najpierw musimy zniszczyć bramę wejściową, a potem bić we wszystko, co za nią. W międzyczasie Zagara będzie dosyłać nam posiłki wojskowe. Po zniszczeniu bazy za bramą najlepiej udać się w na południowy-wschód, aby tam jeszcze „dziabnąć” trochę sił Dominium. Po chwili skończy się czas, a Warfield zarządzi zmasowany atak jądrowy.

Wycofujemy się do bazy i teraz zaczyna się „misja właściwa”. Warfield będzie co chwilę walił w nas atomówkami, na szczęście będziemy o tym zawczasu informowani (głosowo oraz przez czerwony wskaźnik na mapie). Oczywiście sprawą priorytetową jest unikanie tych bomb, niestety niektóre z nich pójdą na bazę, więc mogą uszkodzić budynki.
Otrzymujemy nową jednostkę- Aberrację. Jest to ciekawe, szturmowe stworzenie o niezłej wytrzymałości i sile ataku.
Na początku standardowo- uruchamiany wydobycie surowców, wynajdujemy ulepszenia w Komorze Ewolucyjnej, budujemy armię, można dostawić trochę Kręgowijów przy wyjściu z bazy. Wróg będzie nas od czasu do czasu atakował (atomówkami, wojskami lądowymi oraz desantami w sam środek naszej bazy).
Na mapie występują dwie Placówki Badawcze (zadanie dodatkowe), które musimy zniszczyć. Pozwoli to Sarze na awans o 2 poziomy doświadczenia.
Gdy już uzbieramy jako-taką armię, możemy przystąpić do ofensywy. Przeciwnik jest dosyć silny, ale my mamy dużo zasobów. Najważniejsze, żeby nie tracić wojsk w głupi sposób (w ataku atomowym, albo wysyłając zbyt skromny oddział pod ostrzał wrogich Czołgów). Taktyka jest prosta- sukcesywnie zdobywamy kolejne przyczółki wroga, pamiętając o obronie bazy oraz dosyłaniu posiłków na front. Można założyć kolejne bazy w dwóch miejscach (wyczyszczonych z Dominium, zaznaczone na mapie poniżej cyfrą 5), jednak trzeba będzie ich strzec, bo inaczej wróg szybko je rozwali. Zresztą zasoby z głównej bazy powinny wystarczyć.
Po zniszczeniu Placówek Badawczych wystarczy udać się na północ do głównej bazy wroga (Centrum Operacji Taktycznych) i zrównać tam wszystko z ziemią, co zakończy poziom.
Z filmiku po misji dowiadujemy się, że Sara zabija generała Warfielda, ale ma litość dla jego żołnierzy, których nakazuje oszczędzić. Tym samym opuszczamy planetę Char. Uzyskujemy dostęp do dwóch kolejnych mini-misji ewolucyjnych, tym razem dla Tępicieli.
Wykonanie osiągnięć jest łatwe, jeżeli w tym celu zagramy drugi raz na normalnym poziomie trudności.

(kliknij w obraz, aby powiększyć)

Osiągnięcia:

1. Weterani (10 pkt.) – Ukończ misję „Weterani” w kampanii „Heart of the Swarm”.
2. Zergkrieg (10 pkt.) – Zniszcz 20 budowli wroga przed pierwszym atakiem jądrowym w misji „Weterani”.
3. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę (10 pkt.) – Ukończ misję „Weterani” na normalnym poziomie trudności w mniej, niż 20 minut.

 

 

Kampania Heart of the Swarm:
1 – Szczur laboratoryjny
2 – Znowu w akcji
3 – Rendez vous
4 – Dominacja
5 – Ogień na niebie
6 – Weterani
7 – Z zimną krwią
8 – Zestrzelić posłańca
9- Wewnętrzny Wróg
10- Przebudzenie Przedwiecznego
11- Czas próby
12: Supremacja
13: Plaga
14: Ręka ciemności
15: Upiory otchłani
16: Z takimi przyjaciółmi
17: Skazaniec
18: Desant
19: Oblężenie
20: Czas rozliczeń
Ewolucja Kerrigan
Ewolucja Jednostek Zergów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top