Starcraft2: Kampania Heart of the Swarm

’Heart of the Swarm’ to pierwszy oficjalny dodatek do Starcrafta 2 i druga część tej legendarnej trylogii. HotS ukazał się w 2013 i do tej pory sprzedał się w około 2 milionach egzemplarzy. Sam Starcraft2 od pewnego czasu jest już za darmo, ale niestety kampanie są płatne, choć nie są to wielkie sumy.

Kampania 'Heart of the Swarm’ zawiera 20 poziomów, wszystkie zostały tutaj dokładnie opisane, każdy opis zawiera mapę, wskazówki, zalecaną strategię przejścia oraz listę osiągnięć. W opisach posługiwano się polską wersją gry, aczkolwiek niekiedy dodawane są w nawiasie również odpowiedniki angielskie. Kampania jest dosyć łatwa i nikt nie powinien mieć z nią żadnego problemu. Są zresztą do wyboru 4 poziomy trudności (Łatwy, Normalny, Wysoki i Brutalny), które dodatkowo możemy zmieniać pomiędzy misjami.

Fabuła kręci się wokół postaci Sary Kerrigan i zemsty na siłach Dominium. Będziemy posługiwać się jednostkami i budynkami rasy Zergów (’zwykłych’ oraz pierwotnych). Misje są urozmaicone i autorzy zadbali, aby gracz się nie nudził. Dwa podstawowe rodzaje misji to: przygodowe (chodzone, gdzie mamy do przejścia określoną trasę) oraz ekonomiczne (gdy na początku mamy niewielką bazę, która musimy rozbudować, aby zbudować armię i wykonać zadanie).

Pierwsze 3 poziomy to swego rodzaju samouczek, podczas którego zapoznajemy się z grą. Przed czwartym poziomem przenosimy się na potężny statek Lewiatan, który odtąd będzie naszym „centrum dowodzenia” (patrz obrazek powyżej). Na Lewiatanie mamy dostęp do rozmów fabularnych, jamy ewolucyjnej, w której ulepszamy jednostki, ewolucji Kerrigan, gdzie ulepszamy naszą główną bohaterkę oraz możliwość rozpoczęcia misji. Kampania nie jest liniowa, tzn. możemy wykonywać misje w innej kolejności, niż tutaj zaprezentowano, ale wybrana przez nas kolejność jest optymalna:


Kampania Heart of the Swarm:
1 – Szczur laboratoryjny
2 – Znowu w akcji
3 – Rendez vous
4 – Dominacja
5 – Ogień na niebie
6 – Weterani
7 – Z zimną krwią
8 – Zestrzelić posłańca
9- Wewnętrzny Wróg
10- Przebudzenie Przedwiecznego
11- Czas próby
12: Supremacja
13: Plaga
14: Ręka ciemności
15: Upiory otchłani
16: Z takimi przyjaciółmi
17: Skazaniec
18: Desant
19: Oblężenie
20: Czas rozliczeń
Ewolucja Kerrigan
Ewolucja Jednostek Zergów

1 thought on “Kampania Heart of the Swarm w Starcraft2- poradnik”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top