Misja 20 – Czas rozliczeń (The reckoning)
Starcraft 2: Kampania Heart of the Swarm

Trudność: 4.5/10

Zadania:
1. Zniszcz bramę pałacu
2. Hyperion musi ocaleć
3. Oczyść okopane pozycje (3szt, zadanie dodatkowe)

 

Ostatni poziom kampanii HotS to pojedynek z Mengskiem. Pewnie wszyscy myśleli, że będzie trudny? Otóż nie. Jest średnio-trudny na 'brutalu’, a na niższych poziomach trudności wręcz banalnie łatwy, jak zresztą cała ta kampania.
Poziom nie jest zbyt skomplikowany, zresztą dosyć podobny do poprzedniego. Nasze tereny to południowy-zachód i za zadanie będziemy mieli po prostu oczyścić teren z Dominium. Wróg jest dosyć silny i często będzie nas atakował, ale z drugiej strony- my też mamy swoje atuty. Przede wszystkim Kerrigan jest potężna, maksymalnie rozwinięta. Ponadto surowców na mapie jest dosyć dużo, a nie brak też sprzymierzeńców.
Pierwszym z nich jest Jim, który założy bazę wypadową niedaleko od naszej, co zabezpieczy nas przed atakami z lewej strony. Baza Jima będzie produkować wojsko i wysyłać je na front. Ponadto w 3 miejscach mapy są „okopane pozycje” zergów typu pierwotnego, które również produkują sprzymierzone wojska. Musimy jednak najpierw oczyścić im drogę, bo zaraz obok nich są silne bazy Dominium. Zarówno wojska Jima, jak i 'pierwotne’ są po naszej stronie, ale nie możemy ich bezpośrednio kontrolować.
Nasza główna baza jest bogata w surowce, ale nie zaszkodzi szybko założyć drugiej, kawałek na wschód. Przyda się między nimi biomasa oraz trochę obrony stacjonarnej przy wejściach. 3 Wylęgarnie to minimum. Od samego początku jedziemy też z ulepszeniami, aby jak najszybciej mieć +3. Tak przygotowani możemy planować ataki. Dosyć dobrze sprawdzają się (maksymalnie ulepszone) Ultraliski, które kontrują większość wojsk wroga (piechota i czołgi). Z wojskami lotniczymi, których nie jest zbyt wiele (Banshee i niekiedy te długaśne Krążowniki) na upartego poradzi sobie sama Kerrigan. W pewnym momencie będziemy musieli pomóc Raynorowi z odparciem ataku na jego bazę (poprosi o pomoc odpowiednio wcześniej), a w okolicach 22 minuty na mapie pojawi się Odyn, czyli ulepszona wersja Thora, którą znamy z kampanii Wings of Liberty. Otoczenie go kilkoma Ultraliskami załatwia temat dosyć skutecznie (niestety nie da się go przejąć Infektorami).
Zdobywanie terenów nie jest trudne, ale musimy wcześniej zrobić dużą armię, aby nie zaliczyć „epic faila” (czyli nie zdobyć bazy i do tego stracić całą armię). Najlepiej przed atakiem na nową bazę Dominium skorzystać z najpotężniejszej umiejętności Kerrigan, a potem dorzucić do bitwy „zwykłe” wojska (Ultraliski!), pilnując, żeby armia nie porozłaziła się zbyt wielki teren.
Najtrudniej jest na początku, gdy wróg ma wiele baz i często nas atakuje, później jest już z górki. Warto w pierwszej kolejności oczyścić wschód mapy, gdzie są podwójne „okopane pozycje”, wówczas gra będzie już łatwa. Na upartego w dalszej części gry można założyć trzecią bazę wydobywczą. Finałowa bitwa przy bramie pałacu jest śmiesznie prosta, co aż nie przystoi ostatniej bitwie w całej kampanii, ale widocznie twórcy gry stwierdzili, że ma być ona „idiotoodporna”.

Jeżeli poradnik pomógł Ci w przejściu kampanii- byłoby mi (autorowi) bardzo miło, gdybyś nie zgrywał cwaniaka, tylko w podzięce dał piątaka:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Osiągnięcia:

1. Czas rozliczeń (10 pkt.) – Ukończ misję „Czas rozliczeń” w kampanii „Heart of the Swarm”.
2. Strażnik roju (10 pkt.) – Ukończ misję „Czas rozliczeń” tak, aby „Hyperion” nie odniósł żadnych uszkodzeń.
3. Szturm zergów (10 pkt.) – Ukończ misję „Czas rozliczeń” na normalnym poziomie trudności w mniej, niż 25 minut.

 

Kampania Heart of the Swarm:
1 – Szczur laboratoryjny
2 – Znowu w akcji
3 – Rendez vous
4 – Dominacja
5 – Ogień na niebie
6 – Weterani
7 – Z zimną krwią
8 – Zestrzelić posłańca
9- Wewnętrzny Wróg
10- Przebudzenie Przedwiecznego
11- Czas próby
12: Supremacja
13: Plaga
14: Ręka ciemności
15: Upiory otchłani
16: Z takimi przyjaciółmi
17: Skazaniec
18: Desant
19: Oblężenie
20: Czas rozliczeń
Ewolucja Kerrigan
Ewolucja Jednostek Zergów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top