Starcraft 2: Kampania Legacy of the Void

Starcraft2 LotV

Kampania Legacy of the Void jest trzecią kampanią trylogii Starcrafta 2 (po Wings of Liberty i Heart of the Swarm). Rozgrywana jest ona rasą Protossów, a wydana została w 2015 roku. Składa się łącznie z 22 poziomów (3 poziomy prologu i 19 'misji właściwych’). Główną postacią kampanii LotV jest Artanis, wokół którego kręci się fabuła dodatku. Akcja rozgrywa się chwilę po wydarzeniach z poprzedniej części, czyli HotS i jej głównym wątkiem jest zemsta Protossów na Zergach w celu odzyskania swojego dziedzictwa. Do dubbingu dialogów w polskiej wersji zostali zatrudnieni znani aktorzy, m.in Robert Jarocinski, Sławomir Orzechowski, Mirosław Zbrojewicz czy Olga Bończyk.

Oprócz kampanii, wydanie dodatku Legacy of the Void całkiem zrewolucjonizowało „zwykłe” gry w Starcrafta 2 (także te turniejowe, e-sportowe na najwyższym poziomie). Dodano 6 nowych jednostek (po 2 na każdą rasę), zwiększono liczbę robotników na początku gry (z 6 na 12), zmniejszono ilość minerałów i gazu w jednej bazie (aby częściej zajmować kolejne), wprowadzono tryby współpracy, archonta, turnieje automatyczne oraz wiele innych, mniejszych zmian. Od 2017 roku Starcraft2 jest grą „Free to play”, czyli „trzon” gry jest bezpłatny, ale niektóre funkcje są już płatne (np. omawiana kampania LotV). Po wykupieniu Blizzarda przez Microsoft gra przestała być rozwijana, aczkolwiek niekiedy zdarzają się jakieś aktualizacje (dotyczące głównie bezpieczeństwa).

Wracając do kampanii: Podobnie jak w dwóch poprzednich, tutaj również niektóre jednostki i budynki są zmodyfikowane (zbuffowane) względem „klasycznej” wersji gry. Kluczem jest słuchanie adiutantów i podpowiedzi, bo wówczas wiemy, na czym trzeba się skupić, a przy okazji chłoniemy fabułę i klimat gry. Kampania jest bardzo ciekawa i dopracowana, zebrała bardzo wysokie oceny w specjalistycznych magazynach i portalach gamingowych. Podobnie, jak w poprzednich kampaniach- tutaj również mamy do wyboru 4 poziomy trudności- łatwy, średni, trudny i brutalny (niniejszy poradnik tworzony był na poziomie brutalnym). Ciekawostką jest fakt, iż kampania LotV ma jeszcze 1 poziom trudności „nightmare” (trudniejszy, niż brutalny), stworzony nieoficjalnie przez starcraftową społeczność fanowską. Kampania na tym poziomie odpalamy inaczej, mianowicie z menu kampanii dowolnych.

Poniżej lista opisów wszystkich poziomów kampanii Legacy of the Void. W każdym z opisów znajdziemy mapę z objaśnieniami, pełną solucję przejścia, listę zadań i osiągnięć oraz tablicę wyników i subiektywny poziom trudności w skali od 1 do 10.

Poziomy kampanii:

1. Za Aiur!

2. Rosnący cień

(pozostałe poziomy pojawią się wkrótce, prawdopodobnie przed Wielkanocą)

2 thoughts on “Kampania Legacy of the Void w Starcraft2- poradnik”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top