Blog Technologiczny

Blog

W tym dziale znajdziesz teksty blogowe, powiązane głównie z nowoczesnymi technologiami: informatyką, internetem, mediami, nowymi produktami, innowacjami i innymi ciekawymi zjawiskami. Wpisy na blogu są w dużej części prywatnymi opiniami autorów strony, wynikającymi z ich doświadczenia życiowego, ale od czasu do czasu mogą się tu znaleźć też również artykuły partnerów. Wpisy uporządkowane są chronologicznie-malejąco (najnowszy u góry). Zapraszamy do czytania:


Jak zaimportować bibliotekę mediów w WordPressie?

Uzupełnienie poprzedniego tekstu o rozwiązanie problemu przenoszenia dużej biblioteki mediów WordPressa oraz metoda na uniknięcie nadpisania plików graficznych podczas migracji WordPressa z jednej do tej samej domeny (bez użycia starej bazy danych SQL).


Jak skutecznie oczyścić stronę na WordPressie?

W tym tekście przedstawię szybką, łatwą, bezpieczną i najskuteczniejszą metodę na oczyszczenie witryny internetowej, opartej na popularnym systemie WordPress. Nasza metoda na… postawieniu strony od nowa i przeniesieniu treści. Ktoś pomyśli: „Olaboga!”, to miesiąc roboty, nie dam rady!” Nic bardziej mylnego. W przypadku małych i średnich stron cały proces da się wykonać w kilka godzin.


Czy AdSense się opłaca?

Adsense W tym artykule chciałbym ukazać swój punkt widzenia na program reklamowy AdSense i odpowiedzieć na odwieczne pytanie: czy to się opłaca? Firmie Google na pewno się opłaca, ale czy wydawcom również? Jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy i każdy powinien odpowiedzieć sobie na nie samodzielnie, biorąc pod uwagę opisane niżej czynniki.

 

Scroll to Top