Misja 5 – Ogień na Niebie (Fire in the sky)

Starcraft 2: Kampania Heart of the Swarm

Zadania:

1. Zniszcz 7 krążowników 'Gorgona’, przy pomocy 7 Gniazd Zmory (w nagrodę ulepszenie dla Zerglingów)

2. Znajdź 3 Biomaterie Zergów (w nagrodę +3 poziomy rozwoju dla Kerrigan, po jednym na każdą Biomaterię)

Trudność: 3.5/10


Piąty poziom jest całkiem ciekawy. Zaczynamy w nim ostrą walkę z Dominium i generałem Warfieldem. Ma on do dyspozycji 7 potężnych krążowników „Gorgona”. Wysyłane będą one pojedynczo, z lotniska na wschodzie mapy. Będą one kierowały się na zachód, w stronę naszej bazy. Na szczęście są bardzo powolne. Ich siła ataku jest potężna, dlatego należy ich za wszelką cenę unikać (konkretnie pomarańczowego pola pod nimi). Będą one niszczyły nasze wojska i budynki. Gorgony można niszczyć przy pomocy Gniazd Zmory (jest ich 7, po jednej na każdy krążownik). Gniazda uaktywniamy, doprowadzając do nich biomasę (creep). Oprócz krążowników- Dominium dysponuje także „klasycznymi” jednostkami Terran (piechota, Czołgi, Thory, Kruki, Vikingi, Zjawy), które co jakiś czas będą nas nachodziły. Mają oni kilka baz, rozsianych po mapie, skąd wyprowadzać będą ataki. Ponadto na mapie występują 3 miejsca (w kształcie szkieletów) z biomaterią Zergów (zadanie dodatkowe). Odwiedzenie Sarą każdego z nich podniesie jej poziom doświadczenia.

Zaczynamy w bazie na zachodzie. Generał Warfield od razu wyśle na nas pierwszy krążownik (jego położenie ukazuje czaszka na mini-mapie). Na szczęście pod samą bazą mamy pierwsze Gniazdo Zmory. Nie polecam uaktywniać go od razu, tylko na chwilę przed przylotem krążownika. Wtedy mamy czas na wykonanie podstawowych czynności w bazie- uruchomienie wydobycia minerałów i gazu, zbudowanie brakujących budynków, wykupienie nowych jednostek wojskowych, druga Wylęgarnia też się przyda. Po zniszczeniu danej Gorgony- Warfield od razu pośle kolejną. W wolnych chwilach polecam niszczyć bazy Dominium, zwłaszcza te dwie na południu, bo ataki stamtąd są mocno upierdliwe i odwracają naszą uwagę (same Kręgowije nie wystarczą do obrony bazy, bo wróg będzie podchodził także Czołgami).

Samo niszczenie krążowników jest dosyć proste. Przyda się większa liczba Królowych, które będą tworzyły dodatkowe Tumory Biomasy. „Ścieżka” do kolejnych Gniazd Zmory jest dosyć prosta (niedaleko istniejącej biomasy, nigdy „kilometr” dalej), kolejne Gniazda będą się zresztą zaznaczały na mini-mapie.

Po zniszczeniu wszystkich Gorgon kończymy ten poziom. Tym samym uzyskujemy dostęp do ulepszeń dla Kerrigan w naszej głównej kwaterze, a także dostęp do ulepszonej wersji Zerglinga (podwójnej mini-misji „Ewolucja Zerglinga”).

Zaliczenie osiągnięć jest dosyć proste. Aby nie stracić jednostki w ataku Gorgony- wystarczy po prostu nie włazić pod krążownik. Zniszczenie 3 Dowództw Orbitalnych (na normalnym poziomie trudności) też nie powinno sprawić problemów, wymagająca walka czeka nas tylko przy ostatnim Dowództwie, tym na południowym-wschodzie.

(kliknij w obraz, aby powiększyć)

Osiągnięcia:

1. Ogień na niebie (10 pkt.) – Ukończ misję „Ogień na niebie” w kampanii „Heart of the Swarm”.

2. Alarm przeciwlotniczy (10 pkt.) – Nie pozwól, aby krążownik Gorgona zabił 5 jednostek w misji „Ogień na niebie”.

3. Pozbawieni dowództwa (10 pkt.) – Zniszcz 3 dowództwa orbitalne w misji „Ogień na niebie” na poziomie normalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *