Misja 15 – Upiory otchłani (Phantoms of the void)
Starcraft 2: Kampania Heart of the Swarm

Trudność: 3/10

Zadania:
1. Dezaktywuj świątynie (5 szt.)
2. Zniszcz kryształy Xel’Naga (3 szt, każdy to +1 poziom Kerrigan)

W tym (znów łatwym) poziomie uzyskujemy dostęp do Ultralisków. Naszymi rywalami będą Protossi pod dowództwem Naruda. Na początku musimy oczyścić teren pod naszą początkową bazę. Niestety, Kerrigan w tym poziomie będzie dla nas niedostępna, gdyż będzie „przepychała się” magicznie ze strefą nicości rywala, Naruda (pasek ,przepychania’ będzie widniał w górnej części ekranu). Gdy strefa nicości dosięgnie Sarę- przegrywamy. Aby oddalić strefę musimy niszczyć wrogie świątynie, a zniszczenie wszystkich pięciu równoznaczne jest ze zwycięstwem (na zniszczenie ostatniej mamy maksymalnie 30 minut).
W międzyczasie należy zniszczyć 3 kryształy 'Xel’Naga.
Naszym herosem w tym poziomie będzie Stiukow. Nasze tereny to południowa część mapy. Kawałek na wschód jest miejsce na ekspansję, którą budujemy jak najszybciej, najlepiej od razu. Na upartego można później zrobić trzecią bazę w prawym-dolnym rogu, ale trzeba wcześniej wykurzyć stamtąd dosyć silny oddział Protossów.
Wróg będzie atakował naszą bazę od czasu do czasu, ale będą to raczej skromne podejścia, dosyć łatwe do obrony (o ile nie chodzimy całą armią gdzieś indziej, zostawiając bazę kompletnie pustą). W tym poziomie najlepiej korzystać z Ultralisków, przyda się też coś przeciwlotniczego, najlepiej Hydraliski, ewentualnie Królowe. Wróg korzysta z prawie wszystkich jednostek Protossa, również Lotniskowców i Kolosów.
Każda świątynia jest broniona, każda kolejna coraz lepiej. Po wybiciu obrony należy umieścić w niej Stiukowa na około 60 sekund, w tym czasie pojawią się kolejne ataki, także Hybrydami i lotnictwem. Na szczęście zasobów jest mnóstwo, więc nawet, gdy potracimy jednostki to szybko można się odbudować, nawet na 'brutalu’. Po zniszczeniu 5 świątyń kończymy poziom, tym samym kończąc nasze zadania na stacji Skygeirr.

(kliknij w obraz, aby powiększyć)


Osiągnięcia:

1. Upiory Otchłani (10 pkt.) – Ukończ misję „Upiory Otchłani” w kampanii „Heart of the Swarm”.
2. Stiukow kontratakuje (10 pkt.) – Nie pozwól, żeby Stiukow zginął w misji „Upiory Otchłani”.
3. Zamroczone widmo (10 pkt.) – Zabij 2 hybrydy w 20 sekund podczas misji „Upiory Otchłani” na normalnym poziomie trudności.

 

Kampania Heart of the Swarm:
1 – Szczur laboratoryjny
2 – Znowu w akcji
3 – Rendez vous
4 – Dominacja
5 – Ogień na niebie
6 – Weterani
7 – Z zimną krwią
8 – Zestrzelić posłańca
9- Wewnętrzny Wróg
10- Przebudzenie Przedwiecznego
11- Czas próby
12: Supremacja
13: Plaga
14: Ręka ciemności
15: Upiory otchłani
16: Z takimi przyjaciółmi
17: Skazaniec
18: Desant
19: Oblężenie
20: Czas rozliczeń
Ewolucja Kerrigan
Ewolucja Jednostek Zergów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top