Misja 4 – Dominacja (Domination)

Starcraft2: Kampania Heart of the Swarm

Na planecie Char trwa wojna Zergów (pod dowództwem uzurpatorki Zagary) z siłami Dominium (pod dowództwem generała Warfielda). Sara (czyli my) będzie próbowała wyeliminować swą rywalkę Zagarę, aby stanąć na czele Roju (później przyjdzie kolej na Warfielda).
Do dyspozycji otrzymujemy nową jednostkę- dobrze znanego Tępiciela (Baneling). Otrzymujemy też dostęp do Jamy Ewolucyjnej, gdzie po każdej wykonanej misji uzyskamy możliwość wynajdowania nowych ulepszeń dla naszych jednostek (na początek jest to Zergling). Są 3 rodzaje ulepszeń, ale można je za każdym razem zmieniać, w zależności od aktualnych potrzeb. Od tego momentu za wykonanie poszczególnych zadań w misjach kampanii uzyskiwali będziemy nagrodę, w postaci ulepszeń poziomów rozwoju Kerrigan, oczywiście warto wykonywać wszystkie możliwe zadania (konkretne nagrody opisane są w nawiasie na liście poszczególnych zadań). Każdy poziom wyżej to ulepszone współczynniki dla Kerrigan (punkty życia, punkty magiczne, siła ataku, pancerz oraz nowe umiejętności).

Trudność: 3/10

Zadania:

1. Zbierz 100 jaj, zanim to samo zrobi Zagara (+5 poziomów Kerrigan)
2. Zniszcz zainfekowane 2 Centra Dowodzenia (+2 poziomy Kerrigan, po jednym za każde zniszczone Centrum)
3. Zniszcz bazę Zagary

 

Nasze tereny to południe mapy. Obok (po prawej) jest miejsce na drugą bazę, którą można, ale nie trzeba zakładać (jeżeli się na to zdecydujemy- przydadzą się Kręgowije przy północnym wejściu, z kolei wejście wschodnie jest bezpieczne). Zalecam założyć tą bazę, albo przynajmniej zrobić drugą Wylęgarnię w pierwszej bazie. Wróg będzie nas niekiedy atakował (dostaniemy chwilę wcześniej ostrzeżenie od adiutantki), więc kilka dodatkowych Kręgowijów przy wyjściu nie zaszkodzi.
Już na samym początku gry poznamy naszą rywalkę Zagarę. Jest to silna Królowa, która szwenda się po mapie z niewielką obstawą. Jeżeli ją zabijemy- odrodzi się ona po jakimś czasie (około 1-2 minut). Wtedy mamy z nią chwilowy spokój. Pierwsze zabicie Zagary nastąpi od razu- otrzymamy darmowe Tępiciele, po których wystarczy tylko dobitka. Na mapie rozsiane są liczne pojemniki z minerałami i gazem (+100 sztuk surowca). Jest też kilka kokonów z darmowymi Tępicielami.
Głównym zadaniem jest zebranie przez Sarę 100 jaj (zaznaczone na mapie na biało). De facto nie musimy zbierać ich aż 100, gdyż występują one w pakietach po 2-3 sztuki. To samo będzie robiła Zagara. Kto pierwszy zbierze 100 jaj, ten wygrywa. Dlatego ważne jest, by w miarę możliwości ubijać Zagarę regularnie i na bieżąco (jej lokalizacja będzie widoczna na mini-mapie).
Dodatkowym zadaniem jest zniszczenie dwóch zainfekowanych Centrów Dowodzenia, w nagrodę otrzymamy 2 poziomy doświadczenia dla Kerrigan.
Gdy uzbieramy 100 jaj- otrzymamy potężne wsparcie w postaci około 100 Tępicieli oraz nowe zadanie- zniszczenie bazy Zagary. Nie będzie to zbyt trudne, po prostu wpadamy tam wszystkim, co mamy, przy pomocy „metody 1A”.
Po zniszczeniu bazy, Zagara (próbując ratować własny tyłek) nagle zacznie się do nas przymilać i od teraz będzie poddaną nowej Królowej, czyli Kerrigan.
Misja jest łatwa, jedno z osiągnięć polega na tym, aby Zagara nie zdobyła ani jednego jaja. Wystarczy w tym celu siedzieć w jej bazie w momencie, gdy będzie się ona odradzała (licznik czasowy nas o tym poinformuje) i ubijać ją na bieżąco. Przyda się do tego oddział Królowych, bo po bazie Zagary lata kilka Mutalisków.

(kliknij w obraz, aby powiększyć)

Osiągnięcia:

1. Dominacja (10 pkt.) – Ukończ misję „Dominacja” w kampanii „Heart of the Swarm”.
2. Ajajaj, nie masz jaj (10 pkt.) – Nie pozwól, aby Zagara zdobyła choć jedno jajo w misji „Dominacja” na normalnym poziomie trudności.
3. Jaja wysadzone (10 pkt.) – Doprowadź do wylęgu we wszystkich 6 gniazdach tępicieli, zanim zbierzesz 100 jaj w misji „Dominacja”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *