Misja 18 – Desant (Planetfall)
Starcraft 2: Kampania Heart of the Swarm

Trudność: 2.5/10

Zadania:
1. Obroń miotacze żółci (5 szt.), nie tracąc więcej, niż trzech
2. Zniszcz 3 bramy Augustgradu (zadanie dodatkowe)
3. Zniszcz pozostałe bazy Dominium

 

Jeżeli ktoś uważał, że finałowa planeta Korhal zauroczy nas w końcu jakąś trudną misją, to był w dużym błędzie. W poziomie 18 „Desant” za zadanie mamy bronić miotaczy żółci. Nasze tereny to południe mapy. Od razu otrzymamy też zadanie dodatkowe, czyli zniszczenie 3 bram Augustgradu.
Początek jest standardowy, czyli musimy uruchomić wydobycie i rozbudować bazę. Warto zrobić drugą wylęgarnię (wincyj larw) oraz drugą komorę ewolucyjną, bo możemy ulepszać współczynniki jednostek naziemnych aż o 3 poziomy. Obrony w bazie głównej specjalnie nie trzeba robić, bo atakowana będzie bardzo rzadko.
Co jakiś czas desantować będzie się miotacz żółci (adiutantka wcześniej ostrzeże nas o czasie i miejscu zrzutu). Pierwsze 2 miotacze pojawią się na terenach bezpiecznych, blisko naszej bazy. Kolejne będą bardziej problematyczne, bo pojawiać się będą na terenach Dominium (które będzie trzeba zawczasu oczyścić). Wróg będzie bardzo chętnie atakować miotacze (głównie ten najnowszy, ale te wcześniejsze również), dlatego warto otoczyć je obroną stacjonarną (kręgowije i pełzacze, na 'brutalu’ nawet 10 przy jednym miotaczu). Wówczas podczas ataku wróg będzie atakował najpierw obronę, a my będziemy mieli czas, aby dobiec tam armią obronną. Bez obrony stacjonarnej wróg od razu będzie bił miotacz, a wtedy łatwo go stracić, gdy nasza armia jest daleko (można stracić tylko dwa, utrata trzeciego równoznaczna jest z porażką, z kolei kontrola pięciu naraz równoznaczna jest ze zwycięstwem).
W wolnych chwilach warto poświęcić się ekspansji terytorialnej i oczyszczać teren z Dominium (bo i tak będziemy musieli to zrobić, a lepiej zająć się tym wcześniej 'na spokojnie’, niż robić to pod presją czasu, przed samym zrzutem). Wykonując duży atak na bazę wroga warto aktywować nową, najpotężniejszą umiejętność Sary, która przyzywa potężne oddziały, lub oczyszcza teren (zależy, co wybraliśmy w ewolucji Kerrigan na Lewiatanie).
Na mapie występują 2 miejsca, gdzie możemy założyć dodatkowe bazy wydobywcze (co mocno zalecam zrobić, bo surowców nigdy za wiele) oraz 3 bramy Augustgradu (zadanie dodatkowe), które musimy zniszczyć. Będą one zaznaczone od początku na mini-mapie, ale nie musimy się z tym spieszyć, bo na samym końcu trzeba jeszcze zniszczyć pozostałe bazy Dominium na północy, nie martwiąc się już o obronę miotaczy (więc wtedy można też zniszczyć bramy Augustgradu). Na tym etapie gry dobicie Dominium będzie już tylko formalnością.

 

(kliknij w obraz, aby powiększyć)

 

Osiągnięcia:

1. Desant (10 pkt.) – Ukończ misję „Desant” w kampanii „Heart of the Swarm”.
2. W komplecie (10 pkt.) – Nie strać ani jednego miotacza żółci w misji „Desant”.
3. Na dobry początek (10 pkt.) – Zniszcz 3 bramy Augustgradu w misji „Desant” na normalnym poziomie trudności, zanim wyląduje 5 miotacz żółci.

 

Kampania Heart of the Swarm:
1 – Szczur laboratoryjny
2 – Znowu w akcji
3 – Rendez vous
4 – Dominacja
5 – Ogień na niebie
6 – Weterani
7 – Z zimną krwią
8 – Zestrzelić posłańca
9- Wewnętrzny Wróg
10- Przebudzenie Przedwiecznego
11- Czas próby
12: Supremacja
13: Plaga
14: Ręka ciemności
15: Upiory otchłani
16: Z takimi przyjaciółmi
17: Skazaniec
18: Desant
19: Oblężenie
20: Czas rozliczeń
Ewolucja Kerrigan
Ewolucja Jednostek Zergów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top