Starcraft 2 : Kampania Wings of Liberty

Misja 14a: Ucieczka (Breakout)

Zadanie główne: Zniszcz główne zabudowania więzienne
Zadanie dodatkowe: Zabij strażników w bloku więziennym A i B
Trudność: 2.5/10

 

Kolejny „podwójny” poziom, w którym dostaliśmy wybór jednej z dwóch ścieżek. Gdy wybraliśmy ofertę Novy – zapraszam TUTAJ.
Poziom jest banalnie prosty (jeden z najłatwiejszych w całej kampanii), typowo „chodzony”, bez ekonomii. Jedyna jednostka, którą będziemy kontrolować to Tosh. Jest on cały czas ukryty przed wrogiem, a odsłaniają go tylko detektory (wieżyczki przeciwlotnicze). Tosh z czasem będzie nabywał umiejętności specjalne – atak obszarowy i osłona psioniczna. Pierwsza przyda się większe grupy wrogów, a druga na większe walki, np. przeciw czołgom. Na koniec Tosh uzyska dostęp do bomb atomowych.
Taktyka jest banalna – idziemy przed siebie (nie da się zgubić) i rozwalamy wszystko, co się rusza. Do czołgów podchodzimy z włączoną osłoną psioniczną. Po chwili Raynor będzie wysyłał ze swojej bazy wsparcie – piechotę oraz medyków (którzy uleczą Tosha, ale polecam w ogóle nie „ranić” Tosha, aby zdobyć osiągnięcie nr2). Najlepiej traktować sojuszników Raynora jak „żywą tarczę” i wchodzić do bitwy zaraz za nimi. Zadaniem dodatkowym jest uratowanie więźniów z dwóch bloków (A i B). W nagrodę otrzymamy 50.000 kredytów, a uwolnieni więźniowie będą dołączali do oddziałów Raynora (odpowiednio Grzechotniki i Czołgi).
Ostateczna bitwa będzie dosyć krwawa, gdyż wróg ma na końcu bardzo dużą armię. Na szczęście ataki sprzymierzeńców będą bardzo nam pomagały, a do tego otrzymamy możliwość użycia bomby atomowej. Dzięki sojusznikom, atomówkom i umiejętnościom Tosha – nie powinno być większych problemów, nawet na najwyższym poziomie trudności.  Po zniszczeniu wszystkich budynków wroga – kończymy poziom.

(kliknij, aby powiększyć)

 


Osiągnięcia:

1. Ucieczka (15 pkt) – Wykonaj wszystkie zadania w misji „Ucieczka”
2. Tosh zawodowiec (10 pkt) – Ukończ misję „Ucieczka” tak, aby Tosh nie stracił więcej niż 100 pkt. życia na poziomie normalnym
3. W ciemnej tej celi (10 pkt) – Ukończ misję „Ucieczka” w mniej niż 25 minut na poziomie trudnym

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *