Starcraft 2 : Kampania Wings of Liberty
Misja 25b: Rozdarte Niebiosa (Shatter the Sky)

Zadanie główne: Zniszcz 4 wieże z chłodziwem
Zadanie dodatkowe: Zabij Lewiatana zergów
Trudność: 3.5/10

 

Poziom „Rozdarte niebiosa” pojawi się po wybraniu opcji generała Warfielda. Moim zdaniem jest łatwiejszy od misji 25a – W paszczy bestii (zniszczenie tuneli, sugerowane przez Tychusa). Wybrana misja będzie również miała wpływ na ostatnią, finałową misję, 26 – Ostateczna rozgrywka i jednostki, które będą nam nas w niej atakowały (unikniemy wrogich lotników w kończącym kampanię poziomie).
W misji „Rozdarte niebiosa” przenosimy się na planetę z 4 platformami. Za zadanie mamy zniszczyć 4 wieże z chłodziwem – każda wieża jest na osobnej platformie. Najpierw jednak musimy pomyśleć o obronie i rozbudowie. Zaczynamy w bazie na północnym wschodzie. Surowce są bogate, miejsca jest dużo, nic tylko się rozwijać. W pobliżu są 2 przyczółki wroga, gdzie możemy zainstalować kolejne 2 nasze bazy. Wróg będzie nas atakował – intensywność zależy od poziomu trudności. Na normalnym te ataki będą niesamowicie niemrawe i nie będziemy mieli z nimi żadnych problemów. Na trudnym będzie trochę gorzej, ale też bez paniki. Jedyny problem to rządcy szczepu, ale wystarczy mieć w bazie coś przeciwlotniczego i po kłopocie. Potencjalne, zbliżające się ataki będziemy widzieli już z daleka, gdyż teren pierwszej zniszczonej platformy całkowicie będziemy mieli odsłonięty.
Wieże z chłodziwem zaznaczą się nam od razu na mini-mapce. Zniszczenie każdej z nich rozwali całą platformę, więc nie musimy rozwalać obrońców – wystarczy zniszczyć wieżę i w nogi. Na ucieczkę będziemy mieli 45 sekund, potem wszystko w pobliżu ulegnie zniszczeniu i zostanie tam tylko kilka zasobników z surowcami.
Pierwsza wieża jest blisko nas – jej zniszczenie jest śmiesznie proste, wystarczy ubić dosłownie kilka jednostek i kilka wieżyczek.
Zanim zniszczymy drugą wieżę – warto wcześniej zbudować solidną armię. Do wyboru mamy platformę w lewym-górnym rogu (bardzo łatwo zniszczyć ją lotnictwem), lub w prawym-dolnym (tu z kolei łatwo pójdzie wojskami lądowymi, natomiast nie radzę wlatywać tam lotnictwem – pełno tam samobójczych „Scourge”, znanych z pierwszej części Starcrafta). Po zniszczeniu drugiej platformy zergowie wypuszczą Lewiatana. Jest to potężny latający stwór, który będzie szwendał się po mapie – warto go szybko rozwalić, najlepiej armią krążowników (zyskujemy wykonanie dodatkowego zadania oraz spokój mentalny). Następnie niszczymy trzecią platformę.
Ostatnia platforma wroga (lewy-dolny róg) jest najlepiej broniona, ale wystarczy wysłać wszystko, co mamy i po kłopocie. Co do osiągnięć – jedno wymaga nie utracenia jednostki na poziomie normalnym w wyniku eksplozji, wystarczy po prostu ewakuować się w ciągu 45 sekund (prawdę mówiąc – ja na normalnym w ogóle nie straciłem ani jednej jednostki, nie licząc 3 w walce z Lewiatanem). Drugie osiągnięcie jest już trudniejsze – ukończenie gry na trudnym w mniej, niż 25 minut. Wtedy po prostu spieszymy się, budujemy armię na potęgę, unikamy Lewiatana (który będzie latał mniej więcej w centru mapy) i robimy „chamski” wjazd na wieże z chłodziwem, ignorując to, co po drodze.
Po zniszczeniu 4 wież i 4 platform – przechodzimy do finałowego poziomu, gdzie wróg nie będzie atakował nas jednostkami latającymi.

(kliknij, aby powiększyć)

 


Osiągnięcia:

1. Rozdarte niebiosa (15 pkt.) – Wykonaj wszystkie zadania w misji „Rozdarte niebiosa”
2. Człowiek demolka (10 pkt.) – Ukończ misję „Rozdarte niebiosa” bez utraty jednostki w wyniku eksplozji platformy, na normalnym poziomie trudności
3. No i po ptokach! (10 pkt.) – Ukończ misję „Rozdarte niebiosa” w mniej niż 25 minut na poziomie trudnym

 Kampania Wings of Liberty (Terranie):

1 – Dzień wyzwolenia
2 – Wyjęci spod prawa
3 – Godzina zero
4 – Ewakuacja
5 – Epidemia
6 – Wpadamy i zabieramy
7 – Diabelskie igraszki
8 – Witamy w dżungli
9 – Wykopalisko
10a – Bezpieczne Haven
10b – Upadek Haven
11 – Napad Stulecia
12 – Czynnik Moebiusa
13 – Cios w plecy
14a – Ucieczka
14b – Egzorcystka
15 – Supernowa
16 – Narzędzie zniszczenia
17 – Paszcza otchłani
18 – Medialna ofensywa
19 – Droga do prawdy
20 – Szepty zagłady
21 – Straszliwy czyn
22 – Echa przyszłości
23 – W nieskończonej ciemności
24 – Bramy Piekieł
25a – W Paszczy Bestii
25b – Rozdarte Niebiosa
26 – Ostateczna Rozgrywka
Punkty badań nad Zergami
Punkty badań nad Protossami
Ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top