Starcraft 2 : Kampania Wings of Liberty

Misja 5: Epidemia (Outbreak)

Zadanie główne: Zniszcz wszystkie budynki wroga (144 sztuki)
Zadanie dodatkowe: Zniszcz 2 infektory
Trudność: 4/10

 

Bardzo fajna misja, składająca się z dwóch faz. Zleca nam ją dr Hanson. W ciągu nocy będziemy bronili się przed atakującymi zombiakami (ludzie zarażeni wirusem zergów, głównie powolni piechurzy, ale też marines i klasyczne zergi), a w ciągu dnia niszczyli wrogie (bezbronne) zainfekowane bazy. Na początku powinniśmy zabezpieczyć kilkoma bunkrami dwa północne wyjścia z bazy. W dalszej części gry wróg będzie atakował również od południowego-zachodu. Ogólnie w misji nie ma co oszczędzać na bunkrach, gdyż wrogów będą całe setki. Budujemy je wszędzie, gdzie się da. Bunkry „zewnętrzne”, od strony wroga – powinny być wyposażone również w (1-2) wypalaczy.
Gdy nastanie dzień – od razu wysyłamy oddział (lub dwa) na tereny wroga, aby bezlitośnie niszczył jego zabudowania. Dobrze w tej roli spisuje się nowa jednostka – Helion (Piekielnik), czyli szybki pojazd, budowany w Fabryce, dobrze spisujący się w niszczeniu wrogich zabudowań. Gdy będzie zbliżała się noc – pokornie wracamy wojskami szturmowymi do bazy i odpieramy ataki wroga (głównie przy pomocy bunkrów). W misji poznajemy też nowy budynek – Wieża Radarowa. Wykrywa on zbliżające się jednostki wroga na danym obszarze.
Na upartego możemy założyć własną bazę przy surowcach na północnym-wschodzie mapy, musimy jednak wcześniej usunąć stamtąd zergów, a samej bazy chronić przy pomocy bunkrów. Podczas ofensywy patrzymy tylko, aby rozwalić jak najwięcej (wszystkie jednostki mają strzelać na potęgę, a nie patrzeć z boku). Po kilku „dniach” w końcu uda nam się zniszczyć wszystkie 144 budynki wroga, co równoznaczne jest z zakończeniem poziomu. W międzyczasie warto wykonać dodatkową misję – zniszczyć 2 infektory, które widoczne są jedynie nocą. Nie zaznaczono ich na mapce, bo mogą się przemieszczać. Każdej nocy będziemy widzieli jednak ich lokalizację na swojej mini-mapie (oznaczone żółtym symbolem). Ich zabicie nie stanowi problemu (dotarcie do nich już bardziej). Po zniszczeniu infektorów i budynków wroga – przechodzimy do kolejnego poziomu.

(kliknij, aby powiększyć)

 


 

Osiągnięcia:

1. Epidemia (15 pkt.) – Wykonaj wszystkie zadania w misji „Epidemia”.

2. 28 minut później (10 pkt.) – Ukończ misję „Epidemia” przed nastaniem piątej nocy, na poziomie normalnym.

3. Armia Ciemności (10 pkt.) – Zniszcz 15 zainfekowanych budynków podczas nocy w misji „Epidemia”, na poziomie trudnym.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *