Starcraft 2 : Kampania Wings of Liberty
Misja 18: Medialna ofensywa (Media Blitz)

Zadania:

1. Zniszcz jak najwięcej sił Dominium podczas ataku z zaskoczenia przy pomocy Odyna

2. Odwiedź 3 stacje nadawcze

Zadanie dodatkowe:

1. Zniszcz tajemniczą budowlę i przejmij tajne dokumenty (odblokowuje sekretną misję – Droga do prawdy)

 

Misja „Medialna ofensywa” składa się z dwóch faz. W pierwszej będziemy kierowali Odynem, celem wyrządzenia wrogowi jak największych szkód. Będziemy mieli na to 5 minut. Czas zaczyna być odliczany od pierwszego wystrzału, więc polecam dobrze zaplanować sobie przemarsz Odyna (tym bardziej, że od początku będziemy mieli odkrytą całą mapę). Odynem warto niszczyć tylko budynki produkujące wojsko, czyli koszary, fabryki i pory gwiezdne (nie warto tracić czasu na centra dowodzenia, wieżyczki przeciwlotnicze i magazyny – to możemy rozwalić potem). Im więcej budynków produkujących wojsko rozwalimy na początku – tym słabsze będą ataki wroga w drugiej fazie gry. Wróg ma 3 duże bazy. Na początku Odynem zdążymy rozwalić co najwyżej dwie. Polecam tą w prawym-górnym rogu, a potem tą w lewym-górnym.

Po upływie błogich 5 minut zaczynamy drugą fazę gry, czyli klasyczną misję ekonomiczną. Rozbudowujemy bazę, naprawiamy Odyna przy pomocy ERK. W międzyczasie dostaniemy darmowego Thora. Wróg będzie nas atakował od czasu do czasu – z tej strony, z której zostawiliśmy mu najwięcej budynków produkujących wojsko. Polecam szybki wjazd na przyczółek wroga na północny-zachód od naszej bazy i zainstalowanie tam drugiej bazy wydobywczej. Będzie to łatwe, bo przecież mamy Odyna, który już pokazał na co go stać, a w dodatku mamy też Thora i potencjalne ulepszenia w zbrojowni. W każdej z 3 głównych baz wroga są nadajniki, które musimy odwiedzić dowolną jednostką naziemną. Zniszczenie tych baz jest dość proste (tym bardziej, że 2 już rozwaliliśmy Odynem na początku).

Podczas odwiedzania nadajników wróg będzie wysyłał skromne oddziały obronne, więc przyda się lekka eskorta (oddziały wroga będą przylatywać zza mapy, więc zniszczenie mu budynków wojskowych nic nie pomoże). Przed odwiedzeniem ostatniego nadajnika warto zniszczyć tajemny budynek (prawy-dolny róg mapy) , który odblokuje nam sekretną misję (Droga do prawdy) – tak jak TUTAJ. Po odwiedzeniu trzech nadajników kończymy poziom, kompromitując medialnie przywódcę Dominium.

(kliknij, aby powiększyć)

 


 

Osiągnięcia:

1. Medialna ofensywa (15 pkt.) – Wykonaj wszystkie zadania w misji „Medialna ofensywa”

2. Odszukaj i zniszcz (10 pkt.) – Zniszcz koszary, fabrykę i port gwiezdny podczas ataku w misji „Medialna ofensywa” na poziomie normalnym

3. Wojna błyskawiczna (10 pkt.) – Ukończ misję „Medialna ofensywa” na poziomie trudnym w mniej niż 20 minut

 


Kampania Wings of Liberty (Terranie):

1 – Dzień wyzwolenia
2 – Wyjęci spod prawa
3 – Godzina zero
4 – Ewakuacja
5 – Epidemia
6 – Wpadamy i zabieramy
7 – Diabelskie igraszki
8 – Witamy w dżungli
9 – Wykopalisko
10a – Bezpieczne Haven
10b – Upadek Haven
11 – Napad Stulecia
12 – Czynnik Moebiusa
13 – Cios w plecy
14a – Ucieczka
14b – Egzorcystka
15 – Supernowa
16 – Narzędzie zniszczenia
17 – Paszcza otchłani
18 – Medialna ofensywa
19 – Droga do prawdy
20 – Szepty zagłady
21 – Straszliwy czyn
22 – Echa przyszłości
23 – W nieskończonej ciemności
24 – Bramy Piekieł
25a – W Paszczy Bestii
25b – Rozdarte Niebiosa
26 – Ostateczna Rozgrywka
Punkty badań nad Zergami
Punkty badań nad Protossami
Ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top