Starcraft 2 : Kampania Wings of Liberty

Misja 1 – Dzień Wyzwolenia (Liberation Day)

Zadanie główne: Zniszcz Centrum Logistyczne
Zadanie dodatkowe: Zniszcz 6 Holobordów
Trudność: 1/10

Pierwsza misja pierwszej kampanii w Starcrafcie 2 – to jak zwykle bywa w takich sytuacjach – rozgrzewka, która pozwoli poznać podstawy gry nowicjuszom. Doświadczeni gracze nie będą mieli z tym poziomem żadnych problemów. Ewidentnie jest to najłatwiejsza misja w Starcrafcie 2. Jest typowo „chodzona”, jakich wiele było w kampaniach Starcrafta 1. W poziomie nie ma żadnej ekonomii, ani rekrutacji nowych wojsk. Do dyspozycji mamy skromny oddział – Jima Raynora i kilku Marines. Do przejścia mamy jedną, krętą ulicę z południa na północ, nie ma możliwości się zgubić. Po drodze spotkamy ponad 20 (na poziomie trudnym) wrogich Marines, których musimy rozstrzelać. W walkach należy jak najefektywniej wykorzystywać Raynora, który ma najlepsze współczynniki bitewne (atak i pancerz). Po drodze znajdziemy 6 Holobordów (świecących, przemawiających hologramów), które koniecznie niszczymy, aby zyskać bonusy po przejściu poziomu. Wszystkie Holobordy oraz Centrum Logistyczne zaznaczono na mapce poniżej.
Mniej więcej w połowie drogi czeka nas dostawa przyjacielskich Marines, połączona z ostrą walką. Warto wyjść z niej bez dużych strat. Chwilkę później dołączą się do nas cywile, którzy zaraz obrzucą wrogów płonąca substancją w ostatecznej walce. Należy zwrócić uwagę czy zniszczyliśmy 6 Holobordów, a następnie rozwalić Centrum Logistyczne, co przeniesie nas do kolejnego poziomu.

 

(kliknij w obrazek, aby powiększyć)

 


Osiągnięcia:

 

1. Dzień wyzwolenia (15 pkt.) – Wykonaj wszystkie zadania w misji „Dzień wyzwolenia”.

2. Powrót Raynora (10. pkt) – Raynor musi zabić 5 wrogich jednostek w misji „Dzień wyzwolenia” na poziomie normalnym.

3. Precz z Mengskiem (10. pkt) – Zabij wszystkie wrogie jednostki w misji „Dzień wyzwolenia” na poziomie trudnym.


Jeden komentarz

  1. Cześć, parę lat temu czytałem na tej stronie i komentowałem poradniki do Heroes 3 jako „Anonim”. Fajnie, że zrobiłeś nowy layout i widać, że witryna jest o wiele bardziej dopracowana (trochę umiem HTML,CSS,JS). Ale chyba mało teraz ludzi tu wchodzi bo komentarzy mało, Właśnie postanowiłem zmienić „asortyment” gier i zacząłem Starcrafta II i od razu pomyślałem o tej stronie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    od admin: Witam dawnego bywalca 🙂 Layout jeszcze nie jest gotowy do końca. Wejść jest mniej więcej tyle samo, ile dawniej, 500-1000 sesji dziennie.

    Anonim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *