Starcraft 2 : Kampania Wings of Liberty
Misja 7: Diabelskie igraszki (Devil’s playground)

Zadanie główne: Zbierz 8.000 minerałów
Zadanie dodatkowe: Uratuj górników Tosha
Zadanie dodatkowe nr2: Zniszcz Brutalisk
Trudność: 3/10

 

Bardzo oryginalna i nietrudna misja. Zadaniem głównym jest zebranie 8.000 minerałów. Problemy są dwa – surowce są ubogie, a dodatkowo co jakiś czas ma miejsce wyciek lawy do niżej położonych części mapy. Lawa wycieka na tereny o kolorze czerwonawym, natomiast szare (wyższe) są bezpieczne. Lawa niszczy wszystkie jednostki i budynki naziemne. Na terenach zalewowych leżą wszystkie zasoby, więc trzeba uważać na ERK. Taktyka jest banalna – podczas wylewu lawy uciekamy jednostkami na górne tereny, a budynki podnosimy do góry (nie trzeba nimi uciekać na bok, wystarczy podnieść – wtedy nie zjarają się). Gdy lawa opadnie – od razu wracamy i wydobywamy minerały na potęgę. Jakby lawy było mało – niekiedy będą atakować nas Zergowie (dosyć niemrawo, najczęściej przy pomocy oddziału kilku zerglingów).
Na szczęście jest też kilka ułatwień i szans. Przede wszystkim na mapie występuje mnóstwo pakietów z surowcami (100 sztuk minerałów lub gazu), które dosyć łatwo wyzbierać przy pomocy nowej jednostki – Żniwiarza (jest bardzo szybki i potrafi wskakiwać na skały).
Na początku (przed pierwszym wylewem lawy, który tuż tuż) nic konkretnego nie zdążymy zrobić na mapie. Skupiamy się więc na dobudowaniu kilku jednostek piechoty (koniecznie jakieś sanitariuszki). Gdy lawa opadnie – czekamy chwilkę, aż otrzymamy gratisowych żniwiarzy, a następnie pędzimy od razu całą armią w lewy-górny róg mapy, gdzie po średniej jakości walce z Zergami wykonamy misję dodatkową – uratowanie górników Tosha. W zamian otrzymamy kilka ERK oraz Centrum Dowodzenia, które od razu wysyłamy w pobliże kolejnych złóż minerałów. Podesty w okolicy najeżone są surowcami, które łatwo wyzbierać żniwiarzami. Tak więc po 2 minutach gry powinniśmy mieć już 2 Centra Dowodzenia i całkiem zgrabny oddział piechoty. Możemy dla świętego spokoju zrobić po 1 Bunkrze przy wyjściach z bazy głównej, co wystarczy na odparcie ataków Zergów. Kolejnych zaprzyjaźnionych żniwiarzy na mapie nie brakuje, łącznie możemy ich mieć aż 17 za darmo (stoją grupkami w kilku miejscach, patrz mapka poniżej).
Kolejna misja dodatkowa, która w międzyczasie nam się uaktywni – to zniszczenie Brutaliska (fajna nazwa). Od razu pokaże nam się jego lokalizacja na mini-mapie (lewy dolny róg). Nie ma on wielkiej eskorty, ale sam potrafi bardzo dobrze przylutować, więc należy uważać. Wokół niego jest mnóstwo pakietów z zasobami, które zrekompensują z nawiązką straty. Jeżeli chcemy zdobyć osiągnięcie nr2, musimy wywabić Brutaliska z nory na kilkanaście sekund przed nadejściem lawy (przy pomocy Żniwiarza) i „poprowadzić” go na miejsce zalewowe na północy. Odpowiednia synchronizacja i trochę szczęścia pozwolą nam ugotować zupę z Brutaliska.
Teraz zostało nam już tylko uzbieranie 8.000 minerałów. Na mapie jest ich co najmniej 2 razy tyle, więc nie powinno być z tym problemów. Możemy grzecznie zbierać je metodą „klasyczną”, a po wyczerpaniu złóż przenosimy Centra Dowodzenia i ERK w kolejne miejsce. Możemy też zwiedzać mapę i zbierać pakiety z zasobami. Jak komuś się nudzi, to może dla zabawy zniszczyć wszystkie bazy Zergów, co nie jest specjalnie trudnym wyczynem. Po zebraniu 8.000 minerałów kończymy poziom.

 

(kliknij, aby powiększyć)

 


 

Osiągnięcia:

1. Diabelskie igraszki (15 pkt.) – Wykonaj wszystkie zadania w misji „Diabelskie igraszki”.

2. Piekielna kuchnia (10 pkt.) – Zabij Brutaliska przy pomocy lawy w misji „Diabelskie igraszki” na poziomie normalnym.

3. Kosi-kosi łapci (10 pkt.) – Znajdź wszystkich ludzi Tosha w misji „Diabelskie igraszki” na poziomie trudnym.


Kampania Wings of Liberty (Terranie):

1 – Dzień wyzwolenia
2 – Wyjęci spod prawa
3 – Godzina zero
4 – Ewakuacja
5 – Epidemia
6 – Wpadamy i zabieramy
7 – Diabelskie igraszki
8 – Witamy w dżungli
9 – Wykopalisko
10a – Bezpieczne Haven
10b – Upadek Haven
11 – Napad Stulecia
12 – Czynnik Moebiusa
13 – Cios w plecy
14a – Ucieczka
14b – Egzorcystka
15 – Supernowa
16 – Narzędzie zniszczenia
17 – Paszcza otchłani
18 – Medialna ofensywa
19 – Droga do prawdy
20 – Szepty zagłady
21 – Straszliwy czyn
22 – Echa przyszłości
23 – W nieskończonej ciemności
24 – Bramy Piekieł
25a – W Paszczy Bestii
25b – Rozdarte Niebiosa
26 – Ostateczna Rozgrywka
Punkty badań nad Zergami
Punkty badań nad Protossami
Ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top