Kampania 3- Wojenny Zamęt

 

Trzecia kampania w Heroes 3 to „Wojenny Zamęt” (lub „Wojenne Łupy”). Składa się z 3 poziomów. W pierwszym gramy Cytadelą, w drugim Twierdzą. W trzecim poziomie są 2 ścieżki zwycięstwa- na początku wybieramy stronę po której chcemy stanąć (Twierdza lub Cytadela). Kampania jest bardzo łatwa, w sam raz na jeden wieczór.


Poziom1- Przygranicze

Aby wygrać musimy oflagować wszystkie kopalnie na mapie. Do wykonania tego celu potrzebne jest zabicie wroga. Gramy wojskiem typu Cytadela na bagnistej mapie średniej wielkości, bez podziemi. Mamy 2 zamki, a wróg 3. W lewym dolnym rogu jest monolit przejścia za czerwoną bramą graniczną, możemy tam w chatce magika podejrzeć lokacje zamków wroga oraz zająć kopalnię złota. Dostęp do wroga mamy tylko przez garnizon na wschodzie mapy, można też przejść przez okolice monolitu, ale tam trzeba odwiedzić 2 kluczników. Obok garnizonu (po prawej) jest pierwszy zamek wroga, ogólnie najwygodniej zająć szybko jego wszystkie zamki, gdyż nie jest zbyt silny. Po zdobyciu pierwszego zamku od razu idziemy ścieżką w dół zdobyć środkowy zamek- stolicę czerwonego. Na koniec zostaje nam zamek w lewym dolnym rogu mapy. Po wszystkim musimy zatknąć flagi na wszystkich kopalniach, aby przejść do kolejnego poziomu.

 

Duży Rozmiar
(kliknij, aby powiększyć)

 


Poziom2- Gorączka Złota

W tym łatwym poziomie za zadanie mamy zgromadzić 200.000 sztuk złota. Zaczynamy posiadając 2 zamki typu Twierdza. Na początku powinniśmy wyzbierać wszystkie skarby i zając kopalnie, które są niebronione. Po lekkiej rekrutacji możemy zdobyć zamek wroga na północy. Jak komuś się spieszy, to może już oszczędzać te 200.000, wróg najprawdopodobniej nie zdąży nas rozwalić, jego zamków nie da się porządnie rozbudować. Na wyspy wroga można dostać się przez podziemia lub wodę. W prawym górnym rogu jest klucznik, który otwiera nam bramę, znajdującą się w lewym górnym rogu mapy- jest za nią 100.000 złota. Na północnej wyspie wroga znajdują się 2 zamki, a na południowej jeden. Po uzbieraniu 200.000 sztuk złota przechodzimy do kolejnego poziomu.

 

Duży Rozmiar
(kliknij, aby powiększyć)

 


Poziom3- Chciwość

W tej kampanii w zależności których bohaterów wybierzemy w premii, gramy zamkiem Cytadela lub Twierdza i zaczynamy w różnych miejscach mapy. Cytadela (niebieski) zaczyna w lewym górnym rogu, a Twierdza (purpurowy) na wschodzie. Między nimi, w centrum mapy jest jeszcze czerwony. Zaczynamy mając 3 zamki, jesteśmy dość solidnie odgrodzeni od wrogów garnizonami. Musimy przygotować się na długą rozgrywkę, zdobyć kopalnie i rozbudować zamki. Po opanowaniu swojego terenu możemy przejść przez garnizon i zacząć walki z czerwonym. Jego zamków (typu Castle) nie da się rozbudować, co czyni go słabym przeciwnikiem. Na południowym zachodzie jest neutralna Cytadela, a na północnym wschodzie neutralna Twierdza. Po zdobyciu terenów czerwonego umacniamy naszą armię i szykujemy się na starcie z ostatnim wrogiem. Tereny wroga są identyczne jak nasze (mogliśmy wybrać tego gracza na początku misji), czyli 3 zamki (Cytadela lub Twierdza), odgrodzone dwoma garnizonami. Na mapie występuje kilka monolitów przenoszących, lecz do zwycięstwa nie musimy ich używać. Całe południe mapy zajmuje woda. Morze na pół przecięte jest przez skały. Z każdej strony jest wysepka z 2 kopalniami złota. Po przygotowaniu silnej armii udajemy się na tereny wroga, najlepiej marszem zdobyć wszystkie 3 zamki, a potem ewentualnie gonić. Po zwycięstwie nad wrogiem kończymy kampanię.

 

Duży Rozmiar
(kliknij, aby powiększyć)

 


Inne Kampanie Odrodzenia Erathii:

1. Niech Żyje Królowa

2. Podziemia i Diabły

3. Wojenny Zamęt

4. Oswobodzenie

5. Niech Żyje Król

6. Pieśń dla Ojca

7. Siewca Rozpaczy


Mój wynik 810 – żywiołak wody
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# damik- 3 misja 2013-12-22 14:20
Ja za to gram twierdzą Shivą i Zubinem nie jest tak łatwo rozwaliłem czrwonego a niebieski ma 1 zamek ludzi i ze 3 bohaterów. Jak sprawdzić ile bohaterów ma przeciwnik????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim- Damiku 2013-12-22 14:22
3. misja jest super łatwa.
Po prostu już przed ROZPOCZĘCIEM KAMPANII NALEŻY SIĘ ZDECYDOWAĆ, PO KTÓREJ STRONIE STAJEMY.
JEŚLI 3. MISJĘ CHCEMY GRAĆ TWIERDZĄ, TO NIE ZBIERAMY ZŁOTA TYLKO ALE WALCZYMY Z WROGIEM ITD, ZAŚ W MISJI CYTADELI KASUJEMY WSZYSTKICH BOHATERÓW DOBRYCH I OSTATNIĄ KOPALNIĘ ZDOBYWAMY 1-LVLOWCEM.

JEŚLI 3. MISJĘ ZAMIERZAMY GRAĆ CYTADELĄ, ROZWIJAMY BOHATERÓW Z PRZYGRANICZA (SANKTUARIA, MAGIA), ZAŚ NA TURĘ PRZED ZEBRANIEM 200 TYSIĘCY ZŁOTA W DRUGIEJ MISJI KASUJEMY WSZYSTKICH NASZYCH BOHATERÓW

WTEDY PRZECIWNIK NA POCZĄTKU BEDZIE SUPER SŁABY. DAMIK, POWINIENEŚ ROZWIJAĆ Z 4-5 BOHATERÓW, ABY SZYBCIEJ NA POCZĄTKU ROZGRYWKI KOPALNIE ZAJMOWAĆ I ODKRYWAĆ TEREN.

Przybliżoną ilość bohaterów mozemy oszacować z Kryjówki Żłodziei lub Tawernach – jeśli przeciwnik gra na łatwym poziomie pewnie ma ze 4, jeśli na normalnym max 6. Pozdrawiam (mam nadzieję, ze dasz sobie radę. Wyprzedziłem z pomocą admina, nastomiast sam mam mały problem z Upadkiem Steadwick)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Koki- Buuu 2013-12-22 14:23
Nie mogę jakoś włączyć tej kampani a mam HoMM3 Złotą Edycję 😡
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim 2013-12-22 14:23
Ja też nie mogłem, mi sie ta kampania od 1 czerwca otworzyła dobrowolnie 4 razy.
Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę gry na pulpicie lub pasku, i wybierz właściwości.
Wejdź w zakładkę ,,Zgodnosć” i wybierz zgodność z Windows 98 – mi to pomogło.
🙂 Tylko jak przejdziesz tą kampanie nie mów, że jest trudna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Cornflakes 2013-12-22 14:24
Już gdzieś o tym pisałem, ściągnijcie plik heroes33.exe jest na stronce akademii wojny, wklejcie do folderu głównego, z niego odpalcie tą kampanię. Nie ma żadnego problemu, tylko filmiku nie wyświelti 🙂
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ghostek- Twierdza Poziom 2 2013-12-22 14:25
w 2 kampanii gdy gramy twierdzą, na mapie jest cała masa obiektów dających premię do siły i mocy czarów, a w tym biblioteka +2 do wszystkiego

najlepiej zdobyć 2 bohaterami 10 level i przejść wszystko, wtedy obydwoje mają wszystko na +10

żeby gra się nie skończyła złoto na targu zamieniać na inne surowce 😛
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim 2015-09-08 16:51
Nie warto szkolic bohaterów w misjach. Oni nie przechodzą dalej. Na darmo raz szkoliłem w obu misjach bohaterów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zuk 2015-11-07 17:47
Jedna z najłatwiejszych kampani. Nad pierwszą i drugą misją nie ma co się rozwodzić, jedyne co powiem to, że najlepiej jest wziąć Korbaca i wykształcić u niego znajd. drogi, magia ziemi, logistyka, tak naprawdę wystarczą te 3 umiejętności dają zwycięstwo. Na początku 3 poziomu brałem ze wszystkich skarbów złoto i budowałem ważki/oślizgi. Oczywiście najpierw trzeba zbudować 2 forty. Ulepszyłem je i zebrałem ważki z jednego tygodnia i dałem wszystkie Korbacowi. On ze swoimi czarami spokojnie pokonał garnizon. Podbijamy zamki czerwonego o budujemy w nich gildie 4 poziomu i liczymy na magiczny portal. Jeśli się nie trafi to trudno, nic się nie stanie. Mi się trafił więc przeteleportowa łem się do tamtych 3 cytadel i zebrałem ważki. Potem wystarczy przejść przez garnizon i zrobić rzeź fioletowemu 😛 najprawdopodobn iej nie zdążył się jeszcze znacząco się nie rozbudował 😉