Heroes of Might and Magic 3: Shadow of Death

Opis kampani „Cień Śmierci”

Shadow of Death

W dodatku do Heroesów: Shadow of Death (Cień Śmierci) dostępnych mamy 6 nowych kampanii. Każda z nich opowiada o losie wojownika w obliczu działania potężnych artefaktów. W sumie w nowych kampaniach znajdziemy aż 33 pojedyncze epizody! W niniejszym poradniku przedstawiono opisy każdej planszy, a także odkryte mapy każdego poziomu. Opisy to duże ułatwienie w rozgrywce, dlatego warto sięgać do nich tylko w ostateczności. Ogólne zasady odbywania Kampanii znajdują się tutaj. Późniejsze kampanie uaktywniają się dopiero po przejściu tych dostępnych na początku.

 

Kampanie w Shadow of Death – Cień Śmierci:

1. Nowe początki

Heroes 3 - Nowe Początki

Pierwsza kampania – Nowe początki to przygody Gem i jej walka przeciwko zastępom nekromantów. 4 dosyć łatwe poziomy.

 

 

2. Eliksir życia

Eliksir Życia

W kampanii ‚Eliksir Życia’ dostępne są 4 łatwe poziomy. Naszym bohaterem jest Gelu- specjalista od ulepszania elfów w strzelców. Poszukujemy składniki potężnego artefaktu „Eliksir Życia”.

 

 

3. Tnij i siecz

Tnij i Siecz Cień Śmierci

Trzecia kampania- ‚Tnij i siecz’ ułożyć musimy artefakt ‚Zbroja Przeklętego’. Do dyspozycji w walce przyjdzie nam specjalista od ataku- Crag Hack.

 

 

4. Narodziny barbarzyńcy

Narodziny Barbarzyńcy Kampania

Narodziny Barbarzyńcy to dość trudna, 5 poziomowa kampania. Naszym głównym bohaterem jest Yog, który niestety nie może używać magii.

 

 

5. Bunt nekromanty

Bunt Nekromanty Kampania

W piątej kampanii, Bunt Nekromanty do dyspozycji mamy potężne artefakty, na których bazuje cała nasza strategia. Musimy pomóc nekromancie Sandro w buncie przeciwko Lordowi.

 

 

6. Nieświęte przymierze

Nieświęte Przymierze

Szósta kampania jest zarazem najdłuższa i najtrudniejsza, ma aż 12 poziomów. Opowiada o zjednoczeniu sił bohaterów z poprzednich kampanii, w celu zniszczenia armii martwiaków dowodzonej przez Sandro.

 

7. Ulotna Moc

Ulotna Moc - Kampania 7

Ostatnia kampania opisuje wydarzenia, w których Sandro próbuje odrodzić swą potęgę. Składa się z 4 średniej trudności poziomów.

 

Punktacja końcowa po wszystkich kampaniach:

Shadow of Death Medal


Inne rozdziały poradnika do HoMM III:


Komentarze

# Krzychu22- Podziękowanie 2013-12-22 15:13
Moim zdaniem świtny pomysł żeby zrobić internetowy poradnik do tak świetnej a zarazem w niekturych momętach trudnej, legendarnej gry. Opis wszystkich misji, wszystkich kampani gry Heroes og might and magic 3. ja osobiście mam 10 lat noi w tej grze najlepiej mi nie idzie. Mam tylko pytanie co zrobić gdy w kampani odrodzenie erathi, Zamęt Wojny (czy jakoś tak) gra mi siada. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i jeszcze raz pochwalam pomysł poradniku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miglanc 2013-12-22 15:14
Mam identyczne zdanie, fabuła, mapy, różnorodność – to wszystko jest w SOD w mojej ocenie na najlepszym poziomie spośród wszystkich kampanii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kłapouchy- Shadow of Death 2013-12-22 15:13
Według mnie to właśnie kampanie SoD są najlepsze z wszystkich dodatków Heroes III. Świetna fabuła i doskonałe mapy.