Mapy do Heroes of Might and Magic III

Heroes 3 - Mapy

Aby zagrać w Heroesów potrzebne są nam mapy. Najpierw polecam przejść wszystkie Kampanie, a później brać się za pojedyncze scenariusze. Jest kilkadziesiąt wbudowanych w grę, ale szybko się nudzą. W nowszych wersjach gry możemy skorzystać z generatora map, ale w myśl zasady „ciszej nad tą trumną” nie będę więcej się rozwodził nad tą nieprzydatną opcją.

Poniżej linki do 2 archiwów – pierwszy to mapy dla Odrodzenia Erathii i Armageddon’s Blade, druga paczka to mapy Shadow of Death i WOG. Nie są one mojego autorstwa, jest to moja kolekcja ściągnięta swego czasu z internetu. Powybierałem tylko te najciekawsze, w które da się grać z przyjemnością. Po ściągnięciu archiwów na dysk, należy je rozpakować i przenieść do katalogu ‚Maps’ w folderze z Heroesami.

UWAGA: Należy wrzucić pliki z mapami bezpośrednio do folderu ‚Maps’! Nie mogą znajdować się w żadnym podfolderze. Jeżeli jest to skopiowane jak należy, wtedy po włączeniu gry klikamy ‚Nowa gra’, a później ‚Pojedynczy Scenariusz’. Mapy wtedy będą widoczne na liście.

Przyjemnej gry 🙂

Paczka 1 – Mapy Restoration of Erathia + Armageddon’s Blade -73 mapy

Paczka 2 – Mapy Shadow of Death + Wake of Gods -42 mapy

Paczka 3 – Bitwy Pojedyncze (RoE, SoD, AB)Zbiór pojedynczych, ciekawych bitew, które musimy wygrać

Jeżeli jesteś twórcą którejś z zamieszczonych map i nie chcesz, żeby znajdowały się one w powyższych archiwach- napisz maila .

 


 

Inne rozdziały poradnika do HoMM III:


Komentarze

Franko- mapy 2013-12-18 02:03

Mapa Battle of Glory to najlepsza mapa w jaką grałem.
Idealna na multiplayer i bardzo długą rozgrywkę

bioweapon- mapki 2013-12-18 02:03

mam nadzieję,że co druga nie jest na poziomie hard a już nie daj boże na impossible.
to ma być przyjemność dla mnie .. easy normal
a taki mogę pograć i tak max. na 2 kolorkiod Admin: Przecież poziom trudności wybiera się przed startem gry 🙂 Mapy są sprawdzone i są niezłe, jedne łatwiejsze, inne wręcz przeciwnie

Anonim- Generator map losowych 2013-12-18 02:04

Generator map wg mnie jest super przydatny, gdybym miał sobie kupić dodoatek to właśnei to byłby jeden z najważniejszych powodów.

Jak jestem u kumpla(ma SoD) to gramy tylko na losowych i świetnie sie bawimy

Można wybrać czy będą podziemia, woda, siłę neutralków( świetna opcja) itd.

Częst ona takich mapkach są neutralne miasta, wyspy, smocze utopie i wszystkie takie bajery 🙂

Gra na tych mapach jest ciekawsza (dużą część map z RoE i AB znam na pamięć), więc to jest świetna opcja dla tych, którzy nei chcą marnować czasu na edytor map.

Gunnar 2013-12-18 02:05

Generator map jest nędzny… Pełno puszek pandory (co z nich wyskoczy to nie wiadomo- albo zginiesz i po grze albo skrajność w drugą stronę), potwory losowe, źle ustawione. szkoda gadać. Przyłaczam się do opini Franka-mapa Battle of Glory to wisienka na torcie- idealna dla strategów, a nie „szpeców” od cheatów, fuksiarstwa i przyłączania potworów z dyplomacji. Mapy z generatora nawet by jej nie mogły butów czyścić

Kao 2014-07-23 10:14

Ja się zastanawiam, skąd w „pro-gejmerach” taka nienawiść do dyplomacji. Umiejętność dobra jak każda inna.

od Admin: Dyplomacja to tak samo jak kod na Archanioły. Niektórzy bez niej nie potrafią grać 🙂

Anonim- Patche 2013-12-18 02:05

Wie ktoś skąd można pobrać patche do Odrodzenia Erathii. Mam wersję nowszą, z Ubisoftu.
Chętnie bym unowocześnił swoją grę.
Nie pisać mi o patchu 1.4. – moja wersja gry jest nowszaod Admin: Najlepszy patch to po prostu złota edycja, w moim mieście za 19,99 w media markt.

Anonim- Wcale nie taka złota 2013-12-18 02:07

Wcale nie taka złota.

1.W Złotej Edycji występuje błąd gry,k tóry poelga na tym, że w kampaniach RoE bohaterowie nie przechodzą z poziomu do poziomu. Wtedy jest znacznie trudniej, gdyż zawsze są 1-lvlowe dziady 🙂

2.Ogólnie kampania Wojenny Zamęt nei działa na Windows Vista (mam go :). W internecie wiele osób na forach pisze, że nie może jej uruchomić (większość ma Złotą Edcyję). Ja mam podstawkę gry, i owa kampania uruchamia mi się raz na kilka tygodni, i tak mam chyba szczęście. W złotej edycji na 100% mi nie zadziała.

Ponadto nie lubię Wrót Żywiołów, a 13 października (albo i nie, bo premiera miała być w marcu) wychodzi Heroes 6 – cena 150 pln. Masakra – trzeba chomikować zasoby w Skarbnicy 🙂

Zong 2013-12-18 02:08

Anonim – masz rację, też mam złotą edycję; da się to jednak obejść.

Co do punktu 1 – jest patch, można ściągnąć (ja ściągnąłem z kwasowej groty), który likwiduje ten bug, a dodatkowo wprowadza możliwość zmiany poziomu trudności w kampaniach RoE (sam grałem na 200% ale i tak to za proste coś w porównaniu do SoD)

Co do punktu 2 – wystarczy, że odpalisz w trybie zgodności z 98 i kampania o której mówisz się uruchomi.

Miglanc- Do Admina 2013-12-18 02:09

Zgadzam się z Przedmówcami, że Poradnik pierwsza klasa, dla mnie najlepszy z dostępnych w sieci. Chciałbym jeszcze podpytać o 3 ostatnie poziomy trudności. Wszędzie komputer gra najlepiej jak umie i potem jest różnica tylko z zasobach. Nie występują żadne zmiany w grze sztucznej inteligencji pomiędzy 130, a na przykład 200%? Ja specjalnych rozbieżności podczas gry może nie zauważyłem. Ale na przykład nie ma czegoś takiego, że na poziomie 200% ma od groma zasobów, jakąś większą armię, jest jeszcze bardziej agresywny itd? Czy tez 3 poziomy nie wnoszą żadnych zmian w grze komputera i różnice występują tylko w zasobach?

od Admin: Nie jestem do końca pewny co do wszystkich aspektów, ale im trudniejszy poziom tym komputer ma więcej zasobów na początku (a my mniej), bardziej kantuje na pieniądzach i zasobach (to jest najważniejsze, z tego co kiedyś liczyłem to po prostu na najtrudniejszym poziomie czyli 200% ma on po prostu 200% przychodów, czyli np. kopalnia złota daje mu 2000 monet na turę etc.), wynik w tabeli po przejściu mapy, bądź kampanii też jest wtedy inny. Obiło mi się coś o uszy, że im łatwiejszy poziom, tym mniej bohaterów komputer może naraz obsługiwać. Co do „stylu” jego gry to nawet gdy on gra „najlepiej jak umie” to woła to o pomstę do nieba (patrz rozdział z Idiotyzmami AI).

Maćko- bitwy 2013-12-18 02:10

Gdzie wypakować bitwy? Czy jak mam RoE i w bitwie np. są jednostki z Wrót Żywiołów to mówisz, że mi zadziała?

od Admin: Do folderu ‚games’, jest instrukcja w archiwum. Co do drugiego pytania to nie zadziała. Większość jednak jest z RoE.

Orrin- Pytanka do speców 2013-12-18 02:10

No i właśnie, czy jak na mapie nie ma obelisków (nie zauważyłem żadnego) to da się osiągnąć wynik 500 ? Czy po prostu 450 to maks wtedy ?
Kolejne pytanko: kreator map jest tylko ten co jest dostępny razem z grą po jej instalacji, czy są jakieś dodatkowe, np. do ściągnięcia „ułatwiacze”, bądź prostsze kreatory map w sieci ? Jeśli ktoś ma do polecenia jakiś konkretny scenario dla 2 osób + reszta kompy to chętnie przyjmę, od 7 lat gram z kumplem w ten sposób co jakiś czas i szczerze kończą nam się mapy ;p pozdro

Kamillo- jak wczytać grę multi? 2013-12-18 02:11

jak wczytać grę wieloosobową? gram z kolegą, musieliśmy kończyć, później wczytujemy, gram swoją kolejkę, klepsydra, dochodzi do mojego kolegi i steruje nim komputer! To jakiś błąd? Proszę o pomoc.

Expert3222 2013-12-18 02:12

Po prostu jak wczytujesz to musisz wybrać multiplayer (nie single) i podać nazwy graczy tak jak przy zaczynaniu gry.

Maniek 2014-01-06 12:48

Może ktoś z was wie gdzie można znaleźć mapy które są w podstawce a brakuje ich w złotej edycji ? 🙂

Pytajnik 2015-03-06 14:35

Czy jak nie mam Wake of gods to nie będę mógł zagrać w mapy z tej paczki?

od Admin: 95% map z tej paczki jest do SoD. Wgraj wszystkie do folderu „maps” i zobacz ile będzie w grze do wyboru.

osadnik Radosław 2016-07-24 11:02

Generator ma potencjał 🙂 Kilkukrotnie wylosowałem mapę, gdzie młócka była nieprzeciętna