Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade
Opis Kampanii 'Ostrze Armageddonu’

Dodatek Heroes3: Armageddon’s Blade (Ostrze Armagedonu) zawiera 6 nowych kampani. Łącznie jest to 27 pojedynczych scenariuszy. Wszystkie z nich opisane są po wybraniu odpowiedniej kampani poniżej. Opis zawiera poradnik, sposób przejścia i odkrytą mapę całej krainy. Kampanie nie są ściśle powiązane ze sobą w jakikolwiek sposób.  Na początku mamy dostęp tylko do pierwszych kampani, dopiero po ich przejściu odblokowują się kolejne. Wybierz kampanię z listy poniżej:

 

Wybierz kampanię (Armageddons Blade):

 

1. Ostrze Armageddonu

Ostrze Armageddonu Kampania

W dodatku do Heroes III: Armageddons Blade poznajemy nowy zamek- Wrota Żywiołów. Jest to ojczyzna żywiołaków i istot żyjących zgodnie z naturą, są świetnymi magami, lecz słabymi wojownikami. W pierwszej kampanii dodatku jest aż 8 poziomów, które skutecznie nauczą nas posługiwać się nowym zamkiem. Naszym głównym bohaterem będzie Gelu, oraz jego sojusznicy.

2. Smocza Krew

Kampania SMocza Krew

Smocza krew to gratka dla miłośników rozbudowanych map i podziemi, oraz Lochów. W tej kampanii w Heroes czekają nas niezliczone potyczki w czeluściach i jaskiniach, bez dostępu do słońca. Do przejścia są 4 całkiem ciekawe i długie scenariusze. Naszą bohaterką będzie Mutare, która pragnie zawładnąć ziemiani okrutnego Orwalda.

 

3. Pogromca Smoków

Kampania Pogromca Smoków

Pogromca Smoków to kampania w Heroes, gdzie nasz bohater o Imieniu Dracon będzie chciał pokazać, że jest warty tego tytułu. Aby zostać Pogromcą Smoków, musi wyeliminować wszystkie cztery rodzaje smoków, które pojawiają się w dodatku Armageddons Blade. Chodzi o smoki Kryształowe, Rdzawe, Czarodziejskie oraz Błękitne. Kampania składa się z 4 poziomów- w każdym musimy rozprawić się z osobnym rodzajem smoków. Sceneria rozgrywa się w krainach śniegu.

 

4. Festiwal Życia

Festiwal Życia Kampania

Tytułowy 'Festiwal Życia’ to cyklicznie odbywające się zawody barbarzyńców, nietrudno się domyślić że polegają głównie na zabijaniu. W jedną z 'edycji’ wcielamy się my, jest to jedna z najtrudniejszych kampani spośród wszystkich dodatków do Heroes III. Naszym pretendentem do tytułu będzie Kilgor- wyspecjalizowany w ujarzmianiu Behemotów. Pomogą nam wojska zamku typu Twierdza i doskonałe umiejętności walki, niestety z magią jest trochę gorzej. Do przejścia mamy 4 piekielnie trudne poziomy.

 

5. Igranie z Ogniem

Igranie z Ogniem Kampania

Igranie z Ogniem jest przedostatnią kampanią w Heroes: Ostrze Armageddonu. Będziemy w niej dowodzić wojskami zamku Cytadela i zdobywać bagniste tereny. Nasza bohaterka to specjalistka od Magii Ognia- Adrienne. Walczyć będziemy przeciwko armiom martwiaków oraz innych Cytadel. Kampania składa się z 3 trudnych i długich poziomów.

 

6. Nieroztropny Kaprys

Nieroztropny Kaprys Kampania

Ostatnia kampania w dodatku Armageddons Blade to Nieroztropny Kaprys. Jest to prolog do fabuły Odrodzenia Erathii. Christian, początkujący perfumista odbywając rejs na morzu, zostaje porwany przez sztormy i osiada na nieznanej wyspie barbarzyńców. Musi się jak najszybciej z niej wydostać, aby uniknąć śmierci. W rolę Christiana wcielamy się my, a nasz główny zamek to Twierdza. Kampania składa się z 4 scenariuszy.


Inne rozdziały poradnika do HoMM III:
Heroes 3 – Strona Główna Poradnika
Opcje i podstawy gry
Zamki i Miasta
Ekonomia i rozbudowa królestwa
Poruszanie się po mapie
Strategie walki
Bohaterowie i umiejętności
Czary i Magia
Artefakty
Jednostki Neutralne
Mapy (download)
Ciekawostki i Galeria
Idiotyzmy i dziwne zagrania AI
Kampanie – Opis
Restoration of Erathia (Odrodzenie Erathii) – kampanie
Armaggeddon’s Blade (Ostrze Armagedonu) – kampanie
Shadow of Death (Cień Śmierci) – kampanie
Heroes Chronicles (Kroniki)- kampanie
Dodatek Horn of the Abyss (Róg Otchłani)

4 thoughts on “Kampanie: Ostrze Armageddonu (Armageddon’s Blade)- Heroes 3 poradnik”

  1. Która kampania będzie najłatwiejsza według ciebie?
    Przeszedłem tylko igranie z ogniem, teraz walczę w podziemiach Mutare. Co byś proponował jako następną kampanię?

    od Admin: Najłatwiejsza jest chyba pierwsza, ale ma aż 8 poziomów (łatwych).

    1. Ostrze Armagedonu za mną. Nauczyłem się panować nad większą liczbą zamków na początku rozgrywki. Jakieś sugestie co następne?

  2. mam złotą edycję i w AB nie mogę złożyć artefaktów. w kampaniach AB miałem np. wszystkie części łuku strzelca ale nie mogłem go stworzyć, choć wszystkie były w aktywnym ekwipunku. i jeszcze jedno : zmiana poziomu trudności w Kampaniach AB mam brak przycisku do zmiany, choć w Youtubie gracze grający Kampanie AB mają

    od Admin: Składanie artefaktów jest możliwe tylko w dodatku Shadow of Death. Co do poziomu trudności to nie mam pojęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top