Kampania 2 – Eliksir Życia

Eliksir życia- druga kampania w Heroes 3: Cień Śmierci składa się z 4 poziomów. Gramy, tak jak w poprzedniej- zamkiem Bastion. Ta kampania jednak jest dużo łatwiejsza od poprzedniej. Naszym zadaniem jest złożyć artefakt Eliksir Życia z 3 elementów, które musimy znaleźć podczas kampanii. Przeciwnikiem są nekromanci oraz inne Bastiony. Nasz bohater to Gelu- specjalista od ulepszania Strzelców. Są one świetną jednostką łuczniczą, a można ich stworzyć ulepszając elfy. Gelu powinien również dobrze czarować i posiadać cechy jak Mądrość i Magia Ziemi. Warto dobrze go rozwinąć, gdyż będzie miał on swój udział w ostatniej kampanii Cienia Śmierci.


Poziom1 – Egzamin

Kampania Eliksir Życia

Pierwszy poziom jest łatwy i krótki. Gelu zaczyna w prawym górnym rogu, ci obok chcą się dołączyć. Elfy możemy od razu ulepszyć na poziom strzelców. Musimy szybko zdobyć zamek położony na zachodzie, a następnie zamek czerwonego na południu. Na północnym zachodzie również jest zamek, który szybko musimy przejąć. Później zajmujemy kopalnie i zbieramy skarby, a po zebraniu większej armii możemy przekroczyć przez zieloną bramę graniczną. Tam czeka na nas dość silna armia nieumarłych. Po jej pokonaniu uzupełniamy zapasy wojsk i wchodzimy do podziemi, gdzie na północy znajduje się ostatni zamek czerwonego.

Eliksir Życia - Egzamin
(kliknij, aby powiększyć)

 


 

Poziom2- Bandyci

Eliksir Życia - Bandyci

Dosyć łatwy poziom, zaczynamy w prawym-górnym rogu. Do pokonania mamy 2 wrogów, lecz obaj są potwornie słabi. Po ich pokonaniu mamy zdobyć Pierścień Żywotności. Na początku liczy się szybkość, po zdobyciu okolicznych kopalń szybko udajemy się na południowy-wschód, gdzie znajdują się 2 zamki, a poniżej trzeci- stolica szarego wroga. Po ich zdobyciu musimy iść za ciosem i zdobyć nekropolie na wschodzie i południowym wschodzie. To pozwoli nam wyeliminować wrogów i skupić się na penetrowaniu mapy. Gelu powinien zaliczyć wizyty we wszystkich rozbudowanych gildiach magów oraz ulepszaczach na mapie. Po tym możemy podążyć po artefakt, który znajduje się u jasnowidza w południowo-zachodnim rogu mapy.

Eliksir Życia - Bandyci Mapa
(kliknij, aby powiększyć)

 


 

Poziom3- Dolina smoczych panów

Eliksir Życia - Dolina Smoczych Panów

W trzeciej, również łatwej misji musimy zdobyć artefakt Pierścień Życia. Gra toczy się na średniej wielkości mapie bez podziemi, przeciwko jednemu przeciwnikowi. Wszystkie zamki to Bastiony, z wyjątkiem początkowego, w każdym możemy od razu budować smoki. Zaczynamy w prawym górnym rogu mapy. Po zajęciu najpotrzebniejszych kopalń zdobywamy zamek w centralnej części mapy. Wróg ma zamki w pozostałych 3 rogach mapy i to na nich powinniśmy skupić swoją uwagę. Po wyeliminowaniu pomarańczowego, tradycyjnie Gelu odkrywa mapę zwiedzając lokacje dodające punkty (biblioteka oświecenia, arena i inne). Na południu mapy znajduje się jezioro lawy i tam za bramami granicznymi ukryty jest pierścień, którego szukamy.

 

Eliksir Życia - Dolina Smoczych Panów Mapa
(kliknij, aby powiększyć)

 


 

Poziom4- Nocna Kradzież

Eliksir Życia - Nocna Kradzież

W ostatnim poziomie za zadanie mamy zniszczyć jednego wroga oraz znaleźć ostatni artefakt- Fiolkę Żywej Krwi. Zaczynamy z dwoma dosyć rozbudowanymi zamkami. Najpierw szybko zdobywamy okoliczne kopalnie, budynki, zbieramy skarby. Wspomagamy się bohaterem z tawerny i często robimy save. Musimy rozbudować zamek, gdyż w każdej chwili od południa może zaatakować czerwony. Ma on 3 nekropolie wzdłuż południa mapy, najlepiej najpierw zdobyć stolicę (środkowy). W lewym górnym rogu mapy jest zamek Bastion. Po wyeliminowaniu wroga i wizycie u niebieskiego klucznika idziemy na północ, gdzie są 2 monolity przejścia. Zdobywamy 2 artefakty, potrzebne do misji jasnowidza (Gladius Tytanów i tarcza Strażnika Niebios), który wymieni je nam na Fiolkę Żywej Krwi.

 

Eliksir Życia - Nocna Kradzież Mapa
(kliknij, aby powiększyć)

 

Po zdobyciu artefaktu kończymy kampanię, poniżej screeny końcowe:

  


Kampanie Cień Śmierci (Shadow of Death):

1. Nowe początki

2. Eliksir życia

3. Tnij i siecz

4. Narodziny barbarzyńcy

5. Bunt nekromanty

6. Nieświęte przymierze

7. Ulotna Moc


Komentarze

Jaguar- Eliksir 2013-12-22 15:37

Zdobyłem eliksir i nic sie nie dzieje co mam robić??!!
DRE 2013-12-22 15:38

Mam tak samo zdobyłem eliksir i nic
…. pomoże ktoś????
Kruk- Eliksir 2013-12-22 15:38

Tez tak miałem, jeżeli wykupiłeś drugiego bohatera to przerzuć do niego eliksir u mnie to podziałało, widocznie brakowało jakiegoś artefaktu do zrobienia eliksiru
Krys- eliksir 2013-12-22 15:39

Ta to jest chyba nie poprawiony bug, trzeba wymienić przedmiot z innym bohaterem i będzie można go dopiero ubrać.
Anonimowy 2013-12-22 15:40

to samo co jaguar i dre.
zagralem od nowa misje poszlo mi o wiele szybciej gralem tylo jedna postacia i bez zadnych problemow sie udalo zakonczyc misje
Xsarq- Prosta kampania 2013-12-22 15:40

Jedna z najprostszych kampanii w Shadow of Deaths
Mój wynik:
http://img11.imageshack.us/img11/7018/46509794.jpg
Kaka16- Eliksir życia 2013-12-22 15:47

W którym miejscu mapy jest ten jasnowidz??
joker 2013-12-22 15:48

jasnowidz siedz w drzewie kolo 2 poczatkowych zamkow na prawo od nich
RAV- Eliksir Życia 2013-12-22 15:49

Hej wszystkim!
Jak koledzy piszą po zdobyciu Gladius Tytanów i tarcza Strażnika Niebios zanosimy Je najlepiej Gelu do jasnowidza „TAKIE SOBIE DRZEWO” przy zamku startowym. Jak dostaniemy wkładamy do wyposażenia Gelu( w ekwipunku muszą być dwa pierścienie „pierścień życia i pierścień żywotności” dopiero po skompletowaniu 3 artefaktów możemy zrobić eliksir życia. Wciskamy E tur i mamy koniec. Pozdrawiam.
Pluktruks 2013-12-22 15:50

RAV ma racje trzeba miec wszystkie 3 artefakty tj. fiolke z krwia i dwa pierscienie zycia i zywotnosci wtedy laczymy je i klikamy nastepna ture
Kwachu 2015-03-02 17:18

Cytuję Pluktruks:

RAV ma racje trzeba miec wszystkie 3 artefakty tj. fiolke z krwia i dwa pierscienie zycia i zywotnosci wtedy laczymy je i klikamy nastepna ture

POTWIERDZAM

heroes 2013-12-22 15:51

Problem w tym ze nie ma gladiusa tytanow mozliwe jest ze jakis bohater wrogow zabral uciekl z walki ze mna i przepadl?
Nufye- Gladius Tytanów 2013-12-22 15:52

niemożliwe, by ktoś zabrał Gladius Tytanów. Przed nim znajduje się strażnik misji, który przepuszcza tylko bohaterów z kolorem zielonym (czyli nas).
Beszek- Poziom 3 2013-12-22 15:48

w Dolinie Smoczych Panów najlepiej przeskanować najpierw całą mapę i cienkim bohaterem jechać na klucznika ,a Gelu pędzi zajmując południowo – wschodni zamek (albo i nie) po pierścień.
Mitu- Nocna kradzież 2013-12-22 15:53

W czwartym scenariuszu jest lepszy sposób. Bierzemy strzelców „ile wlezie”, i atakujemy prawie że od razu. Z kilkudziesięcio ma strzelcami uderzyłem na dół – najpierw zaatakowała mnie całkiem przyzwoita armia, jednak strzelcy dali radę, choć nie bez strat (rywal co turę atakował falą śmierci). Potem dopadłem Vokiala z jednym szkieletem (!) i błyskawicznie odbiłem zamki, zabijając po drodze kilku zwiadowców.
silencer 2014-10-30 22:01

Bardzo łatwa ta kampania. Można przejść grając samymi Strzelcami.
Po pokonaniu wszystkich wrogów na czwartej mapie miałem dopiero 22 lvl (limit jest do 25).
Mój wynik to 1600 (199 dni na Expert).
Marius 2015-07-07 06:37

Mój wynik to 2010. Wszystkie misje na najtrudniejszym poziomie tej kampanii przechodziłem. Ci strzelcy z Leśnej Straży to potęga jest.
Alys 2016-01-26 13:55

W Nocnej Kradzieży nie mogę znaleźć zielonego klucznika. Widzę całą mapę , przejechałam ją w dłuż i w szerz ze dwadzieścia razy i nic .
ndzw 2017-10-15 19:28

LOL, w Bandytach znalazłam pierścień w skrzyni ze skarbami, pierwszego dnia. Fuks jeden na milion