Settlers2- Kampania Światowa (World Campaign)

Poziom5- Japonia

Piąty poziom to Japonia. Mapa szybka, łatwa i przyjemna, do zrobienia w 2-3 godziny. Jest to klasyczny pojedynek – mamy tylko jednego wroga. Mapka jest podłużna i obaj gracze są rozstawieni na dwóch jej końcach, rozbudowując państwo w kierunku centrum.
Na mapie występują ogromne złoża węgla, żelaza, kamieni, ryb i mnóstwo miejsca na największe budynki. Problem jest jeden, klasyczny, czyli mało złota (około 65 sztuk w naszej części mapy). Co gorsza – przeciwnik tego złota ma pod dostatkiem, więc musimy go przechytrzyć, stosując duże strażnice i efektywne wykorzystywanie monet do ulepszeń (jakby ktoś nie wiedział jak, to TUTAJ jest opis).
W centrum zachodniej części Japonii jest duże jezioro, więc należy zrobić 2 „autostrady” – jedną pod, a drugą nad jeziorem. W środku mapy jest wąski przesmyk, gdzie złączą się nasze trasy, tam też najlepiej postawić magazyn i „śródmieście”, u mnie to wyglądało TAK. Za przesmykiem stawiałem już wyłącznie strażnice i katapulty.
Na początku gry szybko zdobywamy tereny w stronę wschodnią, aż do wspomnianego przesmyku. Gospodarkę żywnościową można oprzeć na rybach, bo jest ich mnóstwo. Gdy zaczniemy wydobywać złoto (niestety tylko 2 kopalnie) – budujemy mennice i ze 2 fortece, gdzie będziemy ulepszać żołnierzy (koniecznie w pełnych Fortecach, żeby nie marnować złota). Warto odkrywać sobie teren scoutami, żeby wiedzieć, kiedy spodziewać się wroga. Nie zaszkodzi zbudować kilka katapult w tym miejscu.
Wróg ma duże zasoby złota, więc trzeba atakować go z głową. Najlepiej obsadzić generałami graniczne strażnice i poczekać, aż wróg się wyszaleje i straci całą ofensywną armię. Gdy przestanie atakować – standardowo kontra i wjazd w środek jego państwa. Przeciwnik przed samym zamkiem chroniony jest przez wąski przesmyk, zaraz za nim jest jego zamek. Gdy odkryjemy teren scoutem – będziemy mogli zaatakować zamek sprzed przesmyku, ignorując jego strażnice. Po zniszczeniu zamku kończymy ten nietrudny poziom.

 

(kliknij, aby powiększyć)

 


Kampania Światowa:

1-Europa *** 2-Grenlandia *** 3-Afryka *** 4-Azja północna *** 5-Japonia

6-Australia *** 7-Azja południowa *** 8-Ameryka północna *** 9-Ameryka południowa

Strona Główna Poradnika do Settlers 2


Komentarze

osadnik Radosław 2016-07-13 15:41

Poziom nie jest taki łatwy. Przeciwnik jest naprawdę silny – ma dużo złota i stoczyłem z nim niejedną zaciekłą bitwę
jarek 2017-07-14 18:17

Na mapie w północnych górach gdzie zaznaczyłeś góry czarną kulką (węgiel) w prawym rogu jest złoto