Settlers2- Kampania Światowa (World Campaign)

Poziom 7- Azja Południowa

Azja południowa to misja przypominająca Afrykę, czyli z jednej strony dość łatwy poziom, ale z drugiej strony – rozgrywka będzie bardzo długa (około 6 godzin) z powodu znacznych odległości między stolicami graczy. Mapa jest duża, południe to zielone tereny, a północ to góry, bogate w złoża wszystkich surowców. Nasze tereny to Półwysep Indyjski. Mamy 2 wrogów – koloru żółtego i czerwonego. Silniejszy jest czerwony, gdyż jego stolica leży w Himalajach – od początku ma więc dostęp to potężnych złóż, co będzie skrzętnie wykorzystywał. Żółty jest słabszy, w dodatku umiejscowiony na drugim końcu mapy (w okolicy Wietnamu).
Musimy nastawić się na długą rozgrywkę, więc od razu robimy 3-4 tartaki i planujemy dobrze ścieżki dalekobieżne. Na początku trzeba zająć się ekonomią, bo góry są trochę oddalone od naszej stolicy. Pierwsze, malutkie pasmo z żelazem i węglem wystarczy nam surowców na wytwórcę narzędzi i wytrenowanie kilku dodatkowych żołnierzy. Najważniejsze jednak, aby szybko rozwijać się w stronę północną, wzdłuż zachodniego krańca mapy. Na północy są największe, praktycznie nieograniczone złoża wszystkich potrzebnych nam surowców.
Rozwijamy się również w stronę północno-zachodnią, aż do miejsca, gdzie na poniższej mapce jest numerek 1 – warto tam zrobić magazyn. Na południe od niego (w realnym świecie to Bangladesz) są nieprzejezdne bagna. Kawałek na zachód od magazynu najlepiej zrobić „śródmieście”, czyli mennice, zbrojownie, huty i budynki przetwarzające żywność. Półwysep Indyjski nich posłuży nam za bazę do produkcji desek, kamieni, ryb i zboża.
Najpierw będziemy musieli zająć się czerwonym, silniejszym przeciwnikiem, bo jest on bliżej. Kluczem jak zwykle jest szybki rozwój ekonomiczny oraz kilka większych strażnic granicznych, obsadzonych przez generałów. Można też zastosować strategię katapultową. Walki będą trudne, bo czerwony od początku będzie się zbroił, jednak my jesteśmy od niego mądrzejsi i problemów być nie powinno. Żółty jest dużo słabszy, po zabiciu czerwonego będzie on tylko skromną przystawką. Jedynym atutem żółtego jest wąski przesmyk, za którym ma stolicę. Dlatego nawet z najsilniejszą armią (która z pewnością będziemy mieli w tym momencie gry) – trochę to potrwa, ale w przeciwieństwie do amerykańskiej inwazji na Wietnam – my misję zakończymy sukcesem. Po spaleniu stolic obu wrogów przechodzimy do kolejnego poziomu.

(kliknij, aby powiększyć)

 


Kampania Światowa:

1-Europa *** 2-Grenlandia *** 3-Afryka *** 4-Azja północna *** 5-Japonia

6-Australia *** 7-Azja południowa *** 8-Ameryka północna *** 9-Ameryka południowa


Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

4 komentarze

  1. U mnie na odwrót, żółty był dość silny, czerwony słaby, ale wspomagany zza pleców przez żółtego wspólnymi siłami napsuli mi trochę krwi. Pod kątem bitki jak do tej pory najcięższa plansza 😉

    Numenoreon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *