Kampania Światowa (World Campaign) w Settlers II

Settlers Kampania World

Kampania Światowa składa się z 9 poziomów, każdy rozgrywany na innym kontynencie (z czego 3 są w Azji). Mapy są wiernym odwzorowaniem geograficznym danego kontynentu. Ich wielkość jest różna, więc długość gry również jest różna (od 1 do 7 godzin na poziom). Aby przejść całą kampanię należy zarezerwować sobie około 30-40 godzin czasu. Głównym zadaniem w każdym poziomie będzie zniszczenie zamków (stolic) wszystkich innych graczy (w przeciwieństwie do Kampanii Rzymskiej, gdzie wystarczyło dojść do portalu). Tutaj również nie ma czegoś takiego jak neutralni przeciwnicy – wszyscy będą nas atakowali przy każdej możliwej okazji. Poziomy odblokowywać będą się wraz z przejściem poprzednich. Niestety – najtrudniejszym poziomem jest pierwszy (Europa), a bez niego nie przejdziemy dalej. Można ewentualnie postąpić „po chamsku” i zastąpić plik mission2.dat w katalogu save na plik: https://grajcownik.pl/gry/solucje/s2/kampanie/swiatowa/MISSION2.DAT – wtedy wszystkie poziomy będą odblokowane. Poniżej lista wszystkich poziomów, wraz z opisem ich przejścia oraz mapką, z zaznaczonymi surowcami i strategią rozwoju.


Kampania Światowa – wybierz poziom:

Poziom 1 – Europa

Europa

Pierwszy poziom rozgrywamy na mapie Europy. Wyruszamy z południa Włoch, a za zadanie mamy zniszczyć pięciu przeciwników. Jest to najtrudniejszy poziom całej kampanii, przez który wiele osób się zraziło do dalszej gry. Problemem są tu dość niewielkie złoża złota.


Poziom 2 – Grenlandia

Grenlandia

Drugi poziom to Grenlandia – najłatwiejszy (obok Australii) poziom całej kampanii. Pojedynek 1vs1, który nie powinien sprawić nam większych problemów.


Poziom 3 – Afryka

Afryka

Afryka to długi, ale dość łatwy poziom. Mapa jest ogromna, lecz trzej nasi wrogowie są niezbyt rozgarnięci.


Poziom 4 – Azja północna

Azja Północna

Azja Północna, czyli Syberia. Jest to drugi najtrudniejszy (po Europie) poziom całej kampanii. Mamy 3 wrogów na niewielkiej mapie, więc walki będzie sporo i to praktycznie od samego początku.


Poziom 5 – Japonia

Japonia

Japonia to kolejny, po Grenlandii pojedynek 1vs1. Mapa jest podłużna, a obaj gracze zaczynają na obu jej krańcach, rozwijając swoje tereny w kierunku środka mapy. Problemem jest tutaj mała ilość złota, więc koniecznie trzeba efektywnie je wykorzystać.


Poziom 6 – Australia

Australia

Australia to kolejny pojedynek 1vs1, jednakże najłatwiejszy z nich. Mapa nie ma absolutnie żadnych „słabych punktów” – wszystkich surowców jest pod dostatkiem, więc rywal nie ma z nami żadnych szans.


Poziom 7 – Azja południowa

Azja Południowa

Azja południowa to gigantyczna mapa, w którą będziemy grali wiele godzin. Mamy dwóch wrogów, którzy są od nas bardzo oddaleni. Problem w tej mapie jest taki, że górskie złoża surowców są od nas bardzo oddalone i musi minąć dużo czasu, zanim zaczniemy je eksploatować.


Poziom 8 – Ameryka Północna

Ameryka Północna

Ameryka Północna to raczej łatwy poziom. Bardzo blisko naszej pozycji startowej znajdziemy bogate złoża wszystkich surowców, więc nic tylko je przetapiać i lać wrogów, których jest dwóch.


Poziom 9 – Ameryka Południowa

 Ameryka Południowa

Ameryka Południowa to ostatni poziom. Nie jest jednak wcale taki trudny, jak mogło by się wydawać. Mapa jest ogromna, więc czeka nas bardzo długa gra, ale jeżeli doszliśmy tak daleko – nie ma szans na przegraną.


 

 

Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

1 thought on “Kampania Światowa- poradnik do Settlers 2”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top