Settlers2- Kampania Światowa (World Campaign)

Poziom 6- Australia

Australia to bezapelacyjnie najłatwiejszy poziom całej kampanii. Gdyby nawet na siłę szukać jakiś trudności – nie znajdziemy ich. Mamy dosłownie wszystko, czego dusza zapragnie – mnóstwo złóż złota, węgla, żelaza, kamieni. Do tego pełno wody z rybami i sporo miejsca na duże budynki. Wróg jest tylko jeden. Poziom da się zrobić w 1-1.5 godziny.
Na mapie występują 3 góry ze złożami – jedna na zachodzie (cała nasza), druga w samym środku i trzecia na wschodzie (cała od wroga). Na wszystkich trzech występuje każdy rodzaj surowców.
Na początku najlepiej zrobić 3-4 tartaki i rozwijać państwo z prędkością światła. Na upartego wystarczy rozwijać się wzdłuż wybrzeża w obie strony (ignorując rozwój w stronę  centrum kontynentu). Na zachodniej górze są duże złoża złota, węgla i żelaza, które spokojnie wystarczą do zwycięstwa. Ewentualnie można również eksploatować złoża z centralnej góry (ja tego nie robiłem) – zwłaszcza złoża złota na północy, które są bodajże największe w całej kampanii. Przed spodziewanym kontaktem z wrogiem oczywiście musimy mieć już generałów, wtedy zdobywamy mu jakąś strategiczną strażnicę i łup. Gdy ja grałem – wróg rozwijał się dokładnie w drugą stronę, więc wystarczyło dosłownie 3 żołnierzy aby spalić mu stolicę (dwóch zdobyło 2 strażnice, a trzeci zamek główny i finito).
Więcej nie będę pisał o Australii, bo poziom jest tak łatwy, że każdy da radę z zamkniętymi oczami.

(kliknij, aby powiększyć)

 


Kampania Światowa:

1-Europa *** 2-Grenlandia *** 3-Afryka *** 4-Azja północna *** 5-Japonia

6-Australia *** 7-Azja południowa *** 8-Ameryka północna *** 9-Ameryka południowa

Strona Główna Poradnika do Settlers 2


Komentarze

osadnik Radosław 2017-01-11 11:49

Niby taki prosty level a tu widzisz… Rozpocząłem na pewniaka, miałem już rycerzy a komputer zaczął mi atakować małe strażnice, bez połączenia drogowego, głęboko na moim terytorium – no co za wyjebka!!! Dzisiaj rewanż!