Flota Morska w Settlers 2

Budowanie przystani i dużych statków.

Na niektórych mapach i kampaniach mamy możliwość wybudowania przystani. Pole to oznaczone jest kotwicą (patrz na dole obrazka), i występuje tylko w pobliżu morza.

Przystań

W tym miejscu budujemy Przystań (Harbor Building). Budynek ten działa tak jak magazyn, ale można z niego wysyłać ekspedycje na nowe lądy oraz przeładowywać duże statki.

Aby budować duże statki potrzebna nam stocznia, ale blisko morza. Takie miejsce znajduje się u góry obrazka i tam zbudujemy naszą stocznię.

Flota Settlers

Po wybudowaniu stoczni od razu zmieniamy wielkość budowanego statku, domyślnie ustawiona jest na małe łódki, więc zmieniamy na duże – tak jak na obrazku poniżej (środkowa ikonka na dole). Pracownik z kilkunastu desek buduje wtedy dużą łódź, trwa to dosyć długo. Gdy jest już gotowa – możemy wysłać naszą ekspedycję.

Klikamy na Naszą Przystań (Harbor Building) i wybieramy 'Start Expedition’.  By ekspedycja mogła wystartować musimy mieć przynajmniej jedną dużą łódź, oraz 4 deski i 6 kamieni w budynku przystani. Łódź przypłynie sobie sama (oczywiście, gdy ją już zbudowaliśmy), a jeśli nie ma kamieni lub desek, to zostaną one przyniesione z zamku lub innego magazynu.

Stocznia

Gdy ekspedycja będzie gotowa do startu, wtedy dostaniemy komunikat. Wtedy klikamy na statek i wybieramy mu kierunek jedną ze strzałek. Statek z deskami, kamieniami i budowniczym popłynie do miejsca, gdzie można zbudować przystań.

Statek

Gdy miejsce nam się spodoba – klikamy w ikonkę z kotwicą. Jeśli chcemy płynąć dalej – wybieramy kierunek statku. Po skolonizowaniu wyspy zaczyna się budowa przystani (obrazek poniżej). Gdy przystań będzie gotowa – wtedy możemy odkrywać wyspę i stawiać na niej budynki. Każdy niedobór surowców daje sygnał statkowi, by sprowadził je z innej przystani. Statek ma dużą pojemność (20 sztuk towarów), więc najlepiej zrobić tylko jeden. Gdy mamy więcej statków to dublują one swoje zadania i robi się bałagan. Najlepiej na wyspach nie budować budynków „przetwórczych”, bo też zrobi się burdel. Kolonie najwygodniej traktować tylko do wydobywania surowców w kopalniach, natomiast cała resztę produkować i przetwarzać na głównym kontynencie.

Baza


 

 

Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

4 thoughts on “Flota morska i statki- poradnik do Settlers 2”

  1. Super. Tego właśnie szukałem. Mógłby mi ktoś napisać na których mapach w pozycji „free game” jest dostępna możliwość wysłania ekspedycji? (czyli mapy, na których występuje ten budynek z kotwiczką).

    od Admin: Ja szczerze mówiąc nie wiem, czy w ogóle w którejś z wbudowanych-pojedynczych. Na pewno występuje w kilku poziomach kampanii.

  2. Hej. Mam pytanie odnośnie ekspedycji. Towary są transportowane przez statki automatycznie w razie potrzeby. A czy tak samo dzieje się z rycerzami? Do czego służą żółte ikony strzałek na towarach w magazynie i portach?

    od Admin: Rycerze tak samo jak inne towary i ludzie – jak są potrzebni to automatycznie idą na statek. jak chcesz wysłać coś extra to używa się strzałek (aczkolwiek nie polecam).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top