Settlers2- Kampania Światowa (World Campaign)
Poziom 8- Ameryka Północna

Przedostatni poziom rozgrywamy na kontynencie północnoamerykańskim. Misja jest dosyć prosta. Mapa z jednej strony jest bardzo duża, ale z drugiej strony – gracze umieszczeni są blisko siebie, więc poziom można ukończyć w około 2 godziny. Zachód mapy to ogromne złoża górskie z bogatymi złożami wszystkich surowców. Kamieni też jest pod dostatkiem, miejsca na duże budynki również. Mamy dwóch wrogów – żółtego na południu i czerwonego na wschodzie. Obaj z nich mają od początku dostęp do złota.
Początek gry jak zawsze powinien być żwawy – przydadzą się ze 3 tartaki i inne podstawowe budynki. Od razu rozszerzamy terytorium w 3 strony – wschód, zachód i południe (północ całkowicie możemy sobie odpuścić, bo tam nic ciekawego nie ma). Na zachodzie są wspomniane góry – jak najszybciej staramy się zacząć wydobywać i przetapiać złoto. Na wschodzie jak najszybciej warto dojść do wąskiego przesmyku, gdzie barykadujemy się przed czerwonym – tak jak TUTAJ, wtedy będziemy go mieli z głowy aż do momentu, w którym sami go nie zaczniemy nękać. Rozwijając się na południe – szybko spotkamy żółtego wroga, warto jak najszybciej go ubić, aby mieć z nim spokój. W tym celu koniecznie musimy mieć już lepszych żołnierzy, niż ci najsłabsi. Przyda się też jakaś większa strażnica na granicy. Szybki wjazd na zamek – i po sprawie. Po ubiciu żółtego i zabarykadowaniu się przed czerwonym na przesmyku – nie musimy się spieszyć. Eksploatujemy nadal bogate złoża w zachodnich górach, aż do osiągnięcia dużej przewagi militarnej. Wszystkiego jest pod dostatkiem, więc najlepiej postawić na „masówkę”. Gdy wytrenujemy solidną armię generałów – można zacząć myśleć o ataku na czerwonego. Jego zamek jest dość blisko od wspomnianego przesmyku – kwestia zdobycia 3-4 strażnic i już możemy atakować zamek. Po jego spaleniu – przechodzimy do ostatniego poziomu.

(kliknij, aby powiększyć)

 


Kampania Światowa:

1-Europa *** 2-Grenlandia *** 3-Afryka *** 4-Azja północna *** 5-Japonia

6-Australia *** 7-Azja południowa *** 8-Ameryka północna *** 9-Ameryka południowa


 

 

Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top