Settlers2- Kampania Światowa (World Campaign)

Poziom 9- Ameryka Południowa

Ostatni poziom całej Kampanii Światowej rozgrywany jest w Ameryce Południowej. Poziom jest łatwy, ale zajmie nam jakieś 4-5 godzin, zanim go przejdziemy. Powodem „długotrwałości” są duże odległości pomiędzy stolicami oraz liczne „bariery naturalne” na mapie – mnóstwo drzew, kamieni oraz bagien.
My zaczynamy na północy kontynentu. Mamy dwóch wrogów – czerwony „Brazylijczyk” oraz żółty „Argentyńczyk”. Cały zachód mapy to potężne pasmo górskie (Andy), gdzie znajdziemy ogromną ilość wszystkich możliwych surowców (łącznie ze złotem). Jak napisałem – poziom jest łatwy, bo zanim w ogóle spotkamy wrogów – jesteśmy w stanie wytrenować potężną armię.
Teraz kilka wskazówek taktycznych. Po pierwsze – nie ma sensu robić leśniczych (forester), bo drzew na mapie jest tak dużo (zwłaszcza w Dżungli Amazońskiej), że z nawiązką wystarczy nam to na przejście gry. Ja nie budowałem leśniczych i pod koniec gry miałem w magazynach około 500 desek. Tak więc – budując leśniczych pozapychamy sobie tylko ścieżki zbędnym drewnem. Góry na zachodzie mapy są dosyć szerokie, a na wybrzeżu jest wąski pas „zwykłego” terenu, gdzie też można budować strażnice (i przy okazji rybaków). Zatem góry odkrywamy z obu stron – lewej i prawej, wtedy surowców nam nie zabraknie. Kolejna sprawa to Dżungla Amazońska. Mapa jest zbudowana tak, że rzeka Amazonka oraz jej okolice są nie do przekroczenia – wprawdzie można ją przepłynąć łódkami, ale nie przerzucimy na drugą stronę żadnych ludzi, bez uprzedniego uzyskania dostępu lądowego. Naturalną barierę amazońską zaznaczyłem na mapce poniżej. W związku z tym nie ma potrzeby rozwijania państwa na wschód – (okolice Gujany Francuskiej) bo tam po prostu nie ma nic ciekawego, a do czerwonego wroga i tak tamtędy nie dojdziemy.
Tak więc jedyny sposób na dotarcie do wrogów to dojście w okolice Boliwii i tam rozdzielenie ścieżek – jedna na wschód (do czerwonego) i druga na południe (do żółtego). Warto na rozstaju zrobić magazyn (miejsce zaznaczone na mapce cyfrą 1). Oczywiście zanim tam dotrzemy będziemy musieli wyciąć setki drzew i wykopać tyleż samo kamieni.
Gdy spotkamy wrogów – prawdopodobnie będziemy już potęgą pod każdym względem. Uprzednio oczywiście możemy zbudować kilka fortec wewnątrz kraju, aby w nich ulepszać żołnierzy (chociaż złota jest tak dużo, że możemy nawet pozwolić sobie na ulepszanie ich w małych strażnicach). Po spotkaniu wrogów postępujemy standardowo – budujemy dużą strażnicę na granicy (z generałami w środku), czekamy aż przeciwnik się „wyszaleje”, po czym dokonujemy decydującego kontrataku. U mnie ostateczny cios wyglądał TAK - mało kto wybroniłby zamek przed takim zalewem generałów.
Po spaleniu obu stolic kończymy całą kampanię.

 

(kliknij, aby powiększyć)

 


   Kampania Światowa:

1-Europa *** 2-Grenlandia *** 3-Afryka *** 4-Azja północna *** 5-Japonia

 6-Australia *** 7-Azja południowa *** 8-Ameryka północna *** 9-Ameryka południowa

 Strona Główna Poradnika do Settlers 2

 

Komentarze  

# Xfm 2016-12-30 10:09
Hej, dzięki za pomoc. Wracam do tej gry po kilkunastu latach. Coś pięknego :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież