Warcraft 3: Frozen Throne. Strażniczki
Poziom 7- Ruiny Dalaranu

Zadania:

1. Zniszcz Przywoływaczy w ciągu 30 minut przy pomocy magii

2. Uwolnij Paladyna Magrotha

 

W siódmym poziomie będzie gonił nas 30-minutowy limit czasowy. Nasza wioska jest w centrum mapy, obok jest Elfi sojusznik (czerwony), który będzie pomagał bronić naszej bazy. Nie musimy go w ogóle wspomagać (pomimo apeli narratorki), sam sobie świetnie poradzi z obroną obu obozów.

Wrogów jest dwóch- zieloni Nekromanci mają 2 bazy w dolnych rogach mapy i będą od czasu do czasu niemrawo atakować, głównie osadę czerwonego. Drugi wróg- fioletowe Nagi mają bardzo silne tereny na północnym-zachodzie, niekiedy też sami nas zaatakują.

Na początku najlepiej od razu wziąć całe dostępne wojsko i zaatakować bazę zielonego w lewym-dolnym rogu. Nie jest silnie broniona, a my będziemy mogli zbudować tam kopalnię złota (po jej zbudowaniu w ogóle nie trzeba jej pilnować). Po niespełna minucie gry otrzymamy drugie, dodatkowe zadanie- uwolnienie Paladyna, który rezyduje w prawym-górnym rogu mapy. Po zbudowaniu drugiej kopalni złota najlepiej zabrać się właśnie za tego questa. Wrogowie po drodze do Paladyna będą bardzo słabi, więc nie trzeba się w ogóle przygotowywać do wyprawy. Po dojściu do Paladyna- dołączy się on do nas. W międzyczasie w bazie wynajdujemy ulepszenia dla wojsk. Działania do tego momentu nie powinny zająć więcej niż 10 minut z odliczanego czasu.

Teraz, w miarę ochoty możemy zniszczyć jeszcze ostatnią bazę Nekromantów, ale nie jest to konieczne do wykonania poziomu. Baza jest bardzo dobrze broniona, więc atak na nią pochłonie mnóstwo ofiar. Jeżeli nie czujemy się na siłach, to lepiej ją sobie odpuścić, gdyż prawie w ogóle nam ona nie przeszkadza (ataki umarlaków i tak lecą na czerwonego).

Ostatnie (najtrudniejsze) zadanie to wejście do kamiennego miasta Nag w lewym-górnym rogu. Jeżeli działamy na 2 kopalnie, to najlepiej budować wojska na potęgę, aż do osiągnięcia limitu maksymalnego i nękać fioletowego bez przerwy. Przewaga ekonomiczna i technologiczna jest kluczem do szybkiego sukcesu w głównej misji. Na upartego misję można przejść w 20 minut. Najlepiej postawić na Chimery, gdyż te i tak musimy mieć na ostateczną walkę. Rekrutacja Chimer trwa strasznie długo, więc potrzebne będą minimum 3 budynki do ich rekrutacji. Gdy uzbieramy 12-osobowy oddział, ruszamy na fioletowych. Gdy goni nas czas- możemy zrobić chamski wjazd na Przywoływaczy (ignorując całą resztę), jest ich tylko 4, w dodatku całkiem słabych. Jeżeli chcemy powalczyć, to ścieżka jest prosta, zaczyna się na południu i wiedzie prosto do góry. Chimery trzeba osłaniać przed latającymi stworami wroga (do tego wystarczy 3 bohaterów), z całą resztą poradzą sobie one same. Ostatnia walka, z Przywoływaczami musi odbyć się przy pomocy ataku magicznego (Chimery + ewentualnie jacyś czarodzieje). Jej wygranie pozwoli nam na obejrzenie ciekawego zwrotu fabuły i przenosi nas do ostatniego poziomu.

(kliknij, aby powiększyć i zobaczyć opis)


Pozostałe Poziomy Kampanii Strażniczek:

Poziom 1- Nagi

Poziom 2- Zniszczone Wyspy

Poziom 3- Krypta Sargerasa

Poziom 4- Gniew Zdrajcy

Poziom 5- Wyrównanie Szans

Poziom 6- Resztki Przymierza

Poziom 7- Ruiny Dalaranu

Poziom 8- Bracia Stormrage


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

3 thoughts on “Poziom7. Ruiny Dalaranu. Kampania Strażniczek. Warcraft: Frozen Throne”

  1. Niezwykle trudny poziom (obok poziomu „Wyrównanie Szans”). Dopiero za 3-cim razem misja zakończyła się sukcesem

  2. Z poziomem „Wyrównanie szans” nie miałem problemu, ale tu jest już ciężko, z tego względu że pokonanie czwórki na końcu czarami to ciężka sprawa – najlepsze jest to że nie wiem jaka jednostka jest do tego dobra, bo to co produkuję nic nie pomaga. No nic, próbuję czwarty raz chyba…

    od Admin: Atak magiczny mają Chimery, rób tak jak w napisałem w poradniku to spokojnie przejdziesz tą misję. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top