Warcraft 3: Frozen Throne.
Kampania Nieumarłych (Plaga). Dziedzictwo Potępionych

Trzecia i ostatnia kampanii w dodatku Frozen Throne rozgrywana jest klanem Plagi, czyli rasą Nieumarłych.  Rozgrywamy nią wszystkie poziomy (w jednym dodatkowo gramy też rasą sprzymierzonych ludzi). Fabuła skupiona jest na utracie mocy przez Króla Liszy. Nie możemy do tego dopuścić, wykonując powierzone nam misje. W grze jest jeden wątek, ale dowodzić będziemy siłami nawzajem się zwalczającymi.  Z Królem Liszy powiązany jest Arthas, który również będzie cyklicznie tracił swą moc. Przeciwniczką Arthasa jest Sylvanas, która chce zemścić się za wyrządzone w przeszłości krzywdy.

Kampania składa się z 8 poziomów (jeden z nich rozdzielony jest na 3 części). Są one raczej proste, z wyjątkiem ostatniego, który jest prawdziwą ‘rzeźnią’.

Główny nasz bohater to Arthas. Zacznie on aż na 10 poziomie rozwoju, niestety cyklicznie będzie tracił moc, by na początku ostatniego poziomu być raptem na poziomie drugim… Arthasa znamy już z innych kampanii, więc nie trzeba go specjalnie opisywać. Najważniejszą jego umiejętność jest niezmiennie leczenie własnych jednostek martwiaków (lub ranienie wrogich jednostek żywych).

W dalszych poziomach dołączy do niego Anub’arak- ciekawy bohater, którego głównym plusem jest… przywoływanie sojuszniczych Żuków (nie giną z czasem). Niestety Anub’arak nie potrafi atakować z daleka, w dodatku jest bardzo wielki i ciężko się nim dopchać do walki w tłoku i wąskich przejściach.

Sylvanas (też już ją znamy) na początku będzie przyjazna Arthasowi, ale tylko by wkupić się w jego łaski i wpuścić w pułapkę, później już stanie się śmiertelnym wrogiem Arthasa. Pozostali bohaterowie, z którymi będziemy mieli do czynienia to Kel’thuzad, Varimathras i Garithos.

Poniżej lista wszystkich poziomów Kampanii Plagi, każdy z nich jest dokładnie (może aż zbyt dokładnie) opisany, a także zawiera odkrytą mapę ze wskazówkami.

 

Wybierz Poziom:

Poziom1- Król Arthas

Poziom2- Ucieczka z Lordaeronu

Poziom3- Mroczna Pani

Poziom4- Powrót do Northrend

Poziom5- Upadek Upiornego Władcy

Poziom6- Nowa potęga w Lordaeronie

Poziom7a- W mrokach podziemi

Poziom7b- Zapomniani

Poziom7c- Wspinaczka ku Górnemu Królestwu

Poziom8- Symfonia Ognia i Mrozu


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top