Warcraft 3: Kampania 3- Inwazja na Kalimdor (Orkowie)

Warcraft 3 - Orki

Trzecia kampania wykonywana będzie przy pomocy rasy Orków. Składa się ona z średnio-trudnych 8 poziomów. Żadne z nich nie jest zabójczy, więc raczej każdy będzie potrafił ją przejść. Naszym głównym wojownikiem jest Thrall. Z czasem będzie on coraz potężniejszy. Ma on 4 umiejętności specjalne. Najważniejsze dwie są ofensywne. Przeskakujące błyskawice świetnie sprawdzają się jako rozpoczęcie ataku na liczne, słabe jednostki wroga. Wilki, które może przywoływać Thrall sprawdzą się w roli odkrywaczy terenów oraz przy walkach (solo, lub jako wsparcie dla głównego oddziału). Odkrycie mapy i trzęsienie ziemi to mniej pożyteczne umiejętności Thralla, ale od czasu do czasu warto z nich skorzystać. Prócz Thralla, w niektórych poziomach dowodzić będziemy potężnym Gromem oraz dziwolągiem Cairne’m.

Najważniejszymi umiejętnościami naszych oddziałów w tej kampanii będzie Siatka Rycerzy (na latających wrogów) oraz Zwoje Leczenia Znachorów. Te drugie możemy rzucać nawet podczas trwania ciężkich bitew, wtedy nasze wojsko będzie leczone na bieżąco, co może uchronić kogoś przed śmiercią. W dalszych poziomach uzyskamy dostęp do Taurenów oraz Wiwern. Zwłaszcza te drugie, latające i uniwersalne stworzenia będą bardzo pożyteczne podczas trwania kampani. Wyręb drzew niekiedy możemy zlecić profesjonalistom, których możemy nająć w goblińskich laboratoriach na mapie. Wyrwidrzewy są dużo efektywniejsze przy wycince, w porównaniu z Peonami.

Wrogami w tej kampanii będą rasy Elfów i Ludzi, a na koniec nawet Orków. W większości poziomów wrogowie będą robili nam wjazdy na bazę, więc potrzebne będą wieżyczki obronne. Kiedy my będziemy atakować ich bazy- standardowo wywabiamy obrońców na przedpole, a dopiero po ich ubiciu niszczymy budynki w mieście. Obraz kampanii dopełniają setki neutralnych potworów, które będziemy musieli ukatrupić podczas rozgrywki. Posiadają one różne przedmioty i często wiąże się z nimi fabuła oraz questy do wykonania. Każdy z 8 poziomów jest opisany i zawiera odkrytą mapę krainy.


Wybierz Poziom:

Poziom 1- Lądowanie
Poziom 2- Długi Marsz
Poziom 3- Okrzyk Wojennej Pieśni
Poziom 4- Duchy Ashenvale
Poziom 5- Łowca Cieni
Poziom 6- Tylko dla Wiwern
Poziom 7- Wyrocznia
Poziom 8 -Niech prowadzą Cię Demony


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

1 thought on “Kampania3 – Orkowie. Inwazja na Kalimdor (poradnik do Warcraft 3)”

  1. Najlepsza kampania według mnie, klimat klimat i jeszcze raz klimat.
    Wprawdzie gra już trochę się zestarzała graficznie, ale sentyment pozostał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top