Warcraft 3: Frozen Throne. Strażniczki
Poziom 3- Krypta Sargerasa

Zadania:

1. Odszukaj Illidana

2. Zniszcz Kamienne Bariery

3. Odnajdź 10 fragmentów Kuli Cieni

4. Doprowadź Maiev do wyjścia przed upływem limitu czasowego

 

Trzeci poziom jest przygodowy, bez wszelkich cech budowy państwa. Jak to zwykle bywa- mamy do przejścia trasę przeszkód. Okolice roją się od neutralnych stworów, niektóre z nich posiadają Księgi dodające współczynników naszej bohaterce Maiev, oraz średniej klasy przedmioty magiczne. Musimy dokładnie prowadzić walki, gdyż łatwo stracić wojska, a posiłków na początku nie uświadczymy. Koniecznie leczymy najbardziej ranne oddziały (mikstury, Runy), a jak nie mamy czym to przyspieszamy prędkość gry i idziemy zrobić sobie herbatę (nie goni nas czas w żaden sposób).

Zaczynamy na zachodzie mapy, kawałek za bramą na wschód otrzymamy wskazówkę o zaklęciu 'Błyśnięcie’ naszej bohaterki Maiev, dzięki któremu będziemy mogli odwiedzić niektóre lokalizacje. Okazja będzie od razu- Na górze jest Księga Inteligencji. Idąc dalej jedyną ścieżką (tereny za bramą na zachodzie możemy sobie na razie darować), dotrzemy do miejsca z magiczną podłogą, gdzie otrzymamy questa 2- zniszczenie kamiennych barier. Pierwsza jest tuż pod nami- a za nią niespodzianka. Druidzi sprawdzają się przy leczeniu drużyny, a także w walce (pod postacią Niedźwiedzia). Wchodząc na magiczną podłogę, odblokuje się ściana kawałek wcześniej (odsłoni się to na mini-mapie). Przy pomocy Maiev i jej Błyśnięcia dotrzemy tamtędy do pierwszego fragmentu Kuli Cieni oraz otrzymamy quest nr3. Trzeba zebrać ich 10, wszystkie przy pomocy Błyśnięcia, niektóre z nich wymagają sporej dokładności, lokalizacja fragmentów ukazana jest na mapce poniżej. Drugi fragment jest dostępny (Błyśnięciem) na zachód z miejsca, gdzie dostaliśmy Druidów. Kolejny znajdziemy w niedostępnej części miasta w lewym-dolnym rogu mapy (2 Błyśnięcia).

Teraz wracamy do magicznej podłogi i udajemy się na północ. Po pierwszej pogadance o Glifach Gul’Dana opuszczamy kamienne miasto i zmieniamy kierunek na zachodni (nadal jedyną ścieżką). Teraz krajobraz będzie podmokły, nadal najeżony różnego typu stworami. Na samiućkim zachodzie mapy jest druga Kamienna Bariera, za nią 2 Driady. Idąc dalej, dojdziemy do przyczółka Nag (czeka nas ostre starcie, bądź przejście ukradkiem górą), kawałek dalej jest wyjście z rzeki i ponowne wkroczenie do bram kamiennego miasta. Kawałek dalej jest trzecia i ostatnia Kamienna Bariera (po jej otwarciu wykonujemy questa nr2 i dostaniemy 2 Druidów). Gdy pójdziemy dalej- dotrzemy do ostatecznej bramy. Po jej zniszczeniu całe miasto zacznie się walić. Zanim to zrobimy warto wykonać questa nr3, gdyż Kula Cieni przejdzie do kolejnego poziomu, a każdy fragment dodaje +1pkt ataku dla Maiev. Wszystkie niestety są dobrze ukryte, a bez Błyśnięcia ani rusz. Fragmenty Kuli Cieni zaznaczone są na powiększonej mapce poniżej (znaczniki nr4), nie będę z osobna opisywał jak do każdego dotrzeć, gdyż zajęłoby to 5 stron. Najtrudniej znaleźć ten na północy, gdyż potrzeba do tego odkryć teren przy pomocy Sowy, umieszczonej na pobliskim drzewie przez Łowczynię.

Po zniszczeniu ostatniej bramy wszystkie nasze wojska przepadną. Otrzymamy zarazem czwartego i ostatniego questa- doprowadzenie Maiev do wyjścia z krypty (na początek trasy) w przeciągu niewiele ponad 3 minut. Bardzo przyda się Błyśnięcie, gdyż trasa najeżona będzie mnóstwem wrogów, nad którymi musimy się teleportować. Czasu mimo wszystko jest sporo i nawet największy fajtłapa powinien sobie poradzić. Po dotarciu do wyjścia kończymy poziom.

(kliknij, aby powiększyć i zobaczyć opis)


Pozostałe Poziomy Kampanii Strażniczek:

Poziom 1- Nagi

Poziom 2- Zniszczone Wyspy

Poziom 3- Krypta Sargerasa

Poziom 4- Gniew Zdrajcy

Poziom 5- Wyrównanie Szans

Poziom 6- Resztki Przymierza

Poziom 7- Ruiny Dalaranu

Poziom 8- Bracia Stormrage


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

3 thoughts on “Poziom3. Krypta Sargerasa. Kampania Strażniczek. Warcraft: Frozen Throne”

  1. Po bokach punktu 3 (na mapie) są poukrywane runy i przedmiot z +3 do siły. Problem w tym, że bez kodu na odsłonięcie mapy nie można tam normalnie się dostać…

  2. właśnie w to gram i bez kodu nie da się tam wejść, uciekam z krypty i dalej miejsce jest nieodkryte, dla mnie ostatniego fragmentu nie da się zabrać bez kodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top