Warcraft 3: Frozen Throne. Strażniczki
Poziom 6- Resztki Przymierza

Zadania:

1. Przeprowadź karawanę przez rzekę, nie tracąc żadnego bohatera

2. Znajdź 3 ukryte skarbce

 

Ten poziom jest w 99% przygodowy. Na mapie nie ma kopalń złota, ale możemy rekrutować Najemników w 3 obozach na mapie. Mamy 1 głównego wroga- fioletowych Nekromantów. Prócz nich jak zawsze występują neutralne potwory. Mamy do przejścia bardzo ładną ścieżkę, praktycznie bez żadnych odnóg- cały czas przed siebie. W dalszej części trafi się rozwidlenie, ale będziemy musieli sami wybrać trasę. Do ubicia jest ponad 200 różnego typu stworów, głównie nieumarłych. W oddziale mamy 2 silne bohaterki Maiev i Tyrande, a także 2 potężne Górskie Olbrzymy z ciekawą umiejętnością Drwina. Za nami podążać będzie karawana, którą musimy chronić. Gwardią przyboczną karawany jest oddział Elfów (potrafiący się leczyć i naprawiać wagony), będzie walczył po naszej stronie, ale nie możemy nim sterować. Tyrande w tym poziomie nie może używać odkrywczej Sowy, ale na upartego możemy drogę odkrywać chłopkami, przyzwanymi przez Avatara Zemsty od Maiev. W dużych ilościach potrafią nawet coś ubić, a 'żywy’ wróg ucieka na ich widok…

Najpierw zbieramy wszystkie wojska i ruszamy na południe, od razu czeka nas kilka dość krwistych starć, ale wojska mamy bardzo silne. Od czasu do czasu wrogowie atakować będą karawanę od tyłu, więc nie należy jej zostawiać samej. Po przejściu kawałka drogi otrzymamy dodatkowego questa, polegającego na odnalezieniu 3 skarbów. Zaznaczone są one na mapce poniżej, każdy z nich to zastrzyk złota, które to możemy od razu wydać na dodatkowe wojska w pobliskich obozach uchodźców. Chwilę dalej jest przyczółek fioletowego, który stawi lekki opór. Wewnątrz jest druga skrytka ze złotem. Teraz kierujemy się ku północy, za chwilę czeka nas znów ostre starcie z fioletowym. Kawałek dalej dostaniemy wybór (to nowość w kampaniach w Warcrafcie 3)- ścieżka lewa (dłuższa) i prawa (trudna). Tylko jedną możemy wybrać, gdyż inaczej karawana przestanie za nami podążać.

Ścieżka lewa jest de facto trudniejsza, niż ochrzczona „trudniejszą”- prawa. Przede wszystkim i tak powinniśmy pójść kawałek prawą ścieżką, po ostatni ukryty skarb i wizytę w pobliskim Obozie Uchodźców. Lewa ścieżka jest dłuższa niż prawa, a to wiąże się z proporcjonalnie częstszymi atakami na karawanę „od tyłu”. Po drodze do pokonania mamy kilka grup wrogów i jeden skromny obozik. Po dotarciu w prawy-górny róg mapy otrzymamy ostatnie zadanie- ochronić karawanę w zasadzce wrogów. Do ubicia mamy trochę umarlaków, jeśli ostaną się przynajmniej 2 wagony- kończymy poziom.

Ścieżka prawa to krótka piłka. Po odwiedzeniu trzeciego skarbca i Obozu Uchodźców musimy tylko zniszczyć obozik wroga, strzeżony przez słabe wojska i dużo lepsze wieżyczki. Jeśli nie potraciliśmy wojsk wcześniej, to wyburzenie obozu nie będzie żadnym problemem. Po dotarciu do rogu mapy, analogicznie jak w lewej ścieżce będziemy musieli obronić karawanę przed zmasowanym atakiem. Po wybiciu wrogów przechodzimy do kolejnej odsłony.

(kliknij, aby powiększyć i zobaczyć opis)


Pozostałe Poziomy Kampanii Strażniczek:

Poziom 1- Nagi

Poziom 2- Zniszczone Wyspy

Poziom 3- Krypta Sargerasa

Poziom 4- Gniew Zdrajcy

Poziom 5- Wyrównanie Szans

Poziom 6- Resztki Przymierza

Poziom 7- Ruiny Dalaranu

Poziom 8- Bracia Stormrage


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

2 thoughts on “Poziom6. Resztki przymierza. Kampania Strażniczek. Warcraft: Frozen Throne”

  1. Przy dłuższej ścieżce jest sklep goblinów pilnowany przez bandytów jest po prawej za drzewami (Błyśnięcie) jest Herszt z fajnym przedmiotem.

  2. Koło punktu 3, za leśną ścieżką, są ukryte skrzynie. W jednej z nich jest pierścień +2 do Regeneracji 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top