Warcraft 3: Kampania 4- Koniec Wieczności (Elfy)

Warcraft 3 - Nocne Elfy

Ostatnia, czwarta kampania podstawowej wersji gry nazywa się 'Koniec Wieczności’ i rozgrywana jest przy pomocy rasy Nocnych Elfów. Składa się z 7 poziomów, które wprawdzie są najtrudniejsze z dotychczasowych, ale mimo to nie będzie zbyt ciężko.

Nocne Elfy to ciekawa rasa, żyjąca w zgodzie z naturą. Zbieranie drewna przez Ogniki nie niszczy drzew, jak w przypadku rywali. Złoto również wydobywają Ogniki, ale najpierw musimy oplątać korzeniami kopalnię. „Budynki” Elfów to żywe Drzewce, większość w nich ma zdolności wykorzenienia i (powolnego) przemieszczania się, dlatego możemy częściowo  przenosić swoje bazy w inne miejsce.

Bohaterowie, których będziemy wykorzystywali to Tyrande, Furion i Ilidan. Na początku do dyspozycji będzie Tyrande, jej wszystkie 4 umiejętności (uzyskiwane wraz z doświadczeniem) są przydatne. Pierwsza- Sowa (Zwiad) jest świetna do odkrywania mapy. Druga (Płonące Strzały) dodaje premię do siły ataków Tyrande. Aby okoliczny oddział również dostał bonusy- używamy trzeciej umiejętności, czyli Aury Celności. Ostatnia umiejętność- Spadające Gwiazdy dostępna jest w dalszej części gry i świetnie przydaje się na grupy neutralnych potworów. Drugi bohater- Furion to specjalista od spraw drzewnych. Potrafi przywołać korzenie bądź chwilowo zamienić drzewa w Drzewców. Jest też Aura, raniąca atakujących wrogów. Furion ma średnio-przydatne umiejętności, ale sam też potrafi nieźle przylutować swoim orężem. Trzecim bohaterem- Ilidanem będziemy grali najkrócej, również nie ma on jakiś wybitnych umiejętności dodatkowych, ale świetnie walczy i robi uniki przed wrogimi atakami.

Przeciwnicy w kampanii będą różni. Z neutralnych potworów najwięcej jest Furbolgów. Wrogowie „silni”, posiadający bazy budynków w tej kampanii to: Orki, Nieumarli, a w dalszej części będą to głównie Spaczone (zarażone) Elfy oraz piekielne siły zła. Przeważnie musimy po prostu wszystkich wyrąbać, na czyjeś zlecenie, ukazane w questach danej mapy. Ataki na bazy wrogów przeprowadzamy klasycznie- wywabiamy obrońców poza ostrzał wieżyczek, a po wstępnym wybiciu wojsk- niszczymy budynki. Całość okraszona jest bardzo ciekawą fabułą.

 

Wybierz Poziom:

Poziom 1- Wrogowie u Bram
Poziom 2- Córki Księżyca
Poziom 3- Przebudzenie Furiona
Poziom 4- Druidzi Powstają
Poziom 5- Bracia Krwi
Poziom 6- Dziedzictwo Ognia i Smutku
Poziom 7- Zmierzch Bogów


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top