Kampania Strażniczek – Fale Grozy
(ang. Sentinels campaign: „Terror of the Tides”)

Kampania Strażniczek Frozen Throne

Pierwsza kampania w dodatku Frozen Throne to 'Fale Grozy’ (ang. Sentinels campaign: „Terror of the Tides”). Rozgrywać ją będziemy rasą Strażniczek. Są one bardzo podobne do Nocnych Elfów. Najważniejszymi jednostkami (prócz Bohaterów) będą Łuczniczki, Łowczynie, dwa rodzaje Druidów, Driady, a później także Chimery i nowość- Górskie Olbrzymy. Kampania składa się z 8 poziomów. Początkowo będziemy ścigać Illidana, ale na końcu sprawy przybiorą niespodziewany obrót. Każdy z 8 poziomów jest opisany oraz zawiera mapę z charakterystyką przejścia kampanii.

Nasza podstawowa bohaterka to Maiev. Posiada 4 (wszystkie przydatne) umiejętności. Wachlarz Noży wysyła wokół bohaterki kilka noży, raniących okoliczne oddziały. Zaklęcie przydatne, gdy Maiev otoczona jest przez dużo stworów. Błyśnięcie jest zaklęciem, które umożliwia bohaterce teleportację na krótką odległość. Przydaje się by na chwilę 'wejść’ w serce bitwy. W poziomie 3 Błyśnięcia używać będziemy do zbierania fragmentów Kuli Cieni.  Zaklęcie Uderzenie Cienia działa na 1 wroga- wysyła na ofiarę trującą chmurę. Zadaje od razu garść uszkodzeń, a potem przez kilkanaście sekund jeszcze trochę (ilość oczywiście zależy od poziomu wykształcenia skilla). Ostatnia zdolność- Zemsta to przywołanie potężnego Avatara. Wskrzesza on (z zabitych trupów) małe diabełki (max. 5) którymi możemy sterować (wróg ich nie atakuje, bo mają niezniszczalny pancerz). Mogą być użyteczni, gdy mamy akurat garść trupów na ziemi i wroga pod ręką. Najlepiej wysłać ich do bazy wroga i spróbować zniszczyć jakiś budynek. Sam Avatar jest śmiertelny i powinniśmy uważać na niego, bo jak zginie to jego diabełki również.

Prócz Maiev, w niektórych poziomach przyjdzie nam grać bohaterami o imionach: Tyrande, Malfurion, a na końcu kampanii Illidan. Tyrande powinniśmy już znać z poprzedniej kampanii, może ona używać zaklęcia Zwiad (latająca Sowa, która odkrywa mapę), dwie kolejne umiejętności są pasywne i dodają premię do ataku, ostatnia umiejętność to spadające gwiazdy (dobre na stłoczonych wrogów). Malfurion ma jedno potężne zaklęcie- zamiana drzew w 4 Drzewce, które przez krótki czas będą walczyły dla nas. Illidanem będziemy grali tylko 1 (ostatni) poziom, warto na czas walk zmienić się w postać potężnego Demona.

Warcraft 3 Nagi

Kilka słów o Nagach, z którymi przyjdzie nam grać. Obok Nekromantów (których powinniśmy już dobrze znać) będzie nam dane najczęściej walczyć właśnie z Nagami. Potrafią one (wszystkie jednostki) chodzić po wodzie (nawet głębokiej). Syreny nie są zbyt silne ani wytrzymałe, ale potrafią rzucić Cyklon (wyrzuca naszą jednostkę w powietrze) i wskrzeszać małe potworki z leżących w wodzie zwłok. Myrmidon to klasyczna, mozolna jednostka do walki wręcz (coś jak Siepacz czy Plugastwo), jest bardzo wytrzymały i silny, potrafi rzucić siatkę na jednostki latające. Trzecią najważniejszą jednostką Nag są SmokoŻółwie. Są wytrzymałe, atakują z daleka, ale nie zadają wojskom zbyt dużych uszkodzeń. Mają jednak ogromne bonusy podczas niszczenia budynków, więc nigdy nie powinniśmy wpuszczać SmokoŻółwi do naszych osad. Ostatnia jednostka Nag to Zębacz. Atakuje on z dystansu jednostki lądowe i latające. Ma zatrute strzały, zadające obrażenia od trucizn przez kilka sekund. Zębacz jest jakby lepszym rodzajem Łuczniczki. Poniżej opisy 8 poziomów Kampanii Strażników, razem z oznaczonymi mapami.


 

Wybierz Poziom:

Poziom 1- Nagi

Poziom 2- Zniszczone Wyspy

Poziom 3- Krypta Sargerasa

Poziom 4- Gniew Zdrajcy

Poziom 5- Wyrównanie Szans

Poziom 6- Resztki Przymierza

Poziom 7- Ruiny Dalaranu

Poziom 8- Bracia Stormrage


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

1 thought on “Kampania1 – Strażniczki. Fale grozy (Warcraft 3 Frozen Throne)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top