Starcraft2: Kampania Legacy of the Void
Misja 1 – Za Aiur! (For Aiur!)

Poziom1- Za Aiur!


1 – Za Aiur!

Trudność: 1/10

Zadania:
1. Oczyść 3 tunele przesyłowe – zadanie główne
2. Zniszcz 4 ule Zergów – zadanie dodatkowe


Pierwsza, bardzo łatwa misja jest „chodzona” bez ekonomii. Naszym wrogiem będą Zergi. Na wszystkich poziomach trudności poniżej ‘brutalnego’ wystarczy bez większego pomyślunku iść całą armią do przodu (zaznaczamy ją klawiszem F2) i lać wszystko, co się rusza, aby bez problemu przejść misję. Na ‘brutalnym’ poziomie trudności wymagana jest minimalna ilość ‘mikrowania’, ale tu też nie powinno być żadnego problemu. ‘Mikrowanie’ można ograniczyć do wywabiania przeciwników na „przedpole”, tzn. gdy część armii Zergów zacznie biec w naszą stronę, to cofamy się nieco i zabijamy ich, a potem powtarzamy manewr, a na koniec niszczymy ewentualne wieżyczki (tym sposobem dzielimy armię wroga na kilka mniejszych oddziałów, co minimalizuje nasze straty). Ta prosta strategia przydaje się zresztą przez całą kampanię. Można też po większych bitwach odczekać chwilkę, aby podładowały się tarcze (osłony plazmowe) Protossów.
Mamy do przejścia określoną trasę, bez „odnóg”, więc nie ma szans się zgubić. Jedynym utrudnieniem będą wrogie Zergi, które na naszej trasie mają kilkanaście przyczółków (jednostki + budynki). Musimy oczywiście je zniszczyć, co nie będzie trudne, bo od początku dysponujemy dosyć silną armią, a dodatkowo kilka razy po drodze „z nieba” zrzucone zostaną nam posiłki, jest też grupka sprzymierzonych Protossów-Daalemów, która chętnie do nas dołączy.
Zadania de facto wykonują się same, wystarczy iść przed siebie jedyną ścieżką, a po drodze spotkamy 3 tunele przesyłowe oraz 4 zergowskie ule, które należy zniszczyć. Jedyna wymagająca bitwa jest na samym końcu, przy ostatnim tunelu, aczkolwiek jeżeli nie potraciliśmy wcześniej wojsk w głupi sposób to potyczka będzie formalnością. Zergi będą w niej wspomagane przez 6 dosyć silnych Hybryd (wyskoczą 2 razy po 3 sztuki). Po wykonaniu zadań kończymy poziom. Poniżej tabelka końcowa- oczywiście można było to zrobić dużo lepiej, ale poziom zaliczony na ‘brutalu’. Do zdobycia 3-go osiągnięcia można zagrać jeszcze raz na ‘normalnym’ poziomie trudności, albo po każdej walce dłużej czekać, aż maksymalnie odnowią się tarcze naszych jednostek.

Za Aiur! - Mapa


Osiągnięcia:

1. Za Aiur! (10 pkt) – Ukończ misję „Za Aiur!” w kampanii „Legacy of the Void”.
2. Cień kolosa (10 pkt) – W misji „Za Aiur!” zabij kolosami 120 jednostek.
3. Z życiem, żołnierze (10 pkt) – Strać mniej niż 100 jednostek w misji „Za Aiur!” na normalnym poziomie trudności.

Za Aiur! - Punktacja

1 thought on “Poziom 1: Za Aiur! (Legacy of the Void) – kampania”

  1. Pierwszy poziom jak to pierwszy poziom 🙂 Czyli idiotoodporna misja, która przechodzi się sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top