Settlers2- Kampania. Poziom9- The Gray Island

Drugi w tej Kampanii poziom, który rozgrywany jest na „piekielnym” terenie. Jest on dosyć prosty (jak na przedostatni), lecz rozgrywany na dużej mapie i długo trzeba zbierać siły do ataku. Mamy 2 wrogów- żółtego i czerwonego, obaj to Japończycy, którzy zaatakują nas przy pierwszej okazji. Jednakże sama mapa jest ułożona bardzo defensywnie- istnieją 2 przesmyki, za którymi czają się wrogowie, najpierw żółty (silniejszy) pomiędzy górami, a potem czerwony za polem kamieni.

Zaczynamy na zachodzie mapy, na początku możemy spokojnie wybudować ‘rozszerzoną’ infrastrukturę- tartaki, drwali, kamieniarzy, huty, mennice, zbrojownie, hodowcę osłów, wytwórcę narzędzi i browar. Praktycznie od początku mamy dostęp do złota i węgla, więc budujemy kopalnie. Na początek górnicy niech jedzą ryby, a kiedy oczyścimy tereny z drzew, zaczynamy masowo stawiać farmy i budynki „spożywcze”.

Początkowo powinniśmy zając cały zachód mapy, aż do dojścia do PRZESMYKU, za którym czai się żółty wróg. Na zachodniej części krainy znajdziemy wszystko, co nam potrzeba- kamienie, żelazo, złoto, a najwięcej jest węgla. Kiedy nasze państwo będzie już rozbudowane i silne, możemy zbliżyć się do żółtego- budując przy wspomnianym PRZESMYKU Fortecę i katapulty, a kawałek wcześniej magazyn. Koniecznie w tej fortecy musi być kilku generałów, gdyż żółty ma dużo żołnierzy i jego ataki będą krwawe. Z czasem będą się jednak wykruszali, wtedy możemy przejść do ofensywy. Kiedy uporamy się całkowicie z żółtym, czeka nas podobna przygoda z czerwonym.

Rozwijamy się dalej w stronę wschodnią, gdzie mniej więcej w centrum mapy spotkamy wielkie POLE KAMIENI. Za nim siedzi czerwony wróg, najprawdopodobniej będzie słabszy od żółtego, więc bez obaw. Budujemy obok jak najwięcej kamieniarzy, aby oczyścić teren. Po chwili będzie to wyglądało tak jak TUTAJ, a my uzyskamy możliwość budowy granicznej strażnicy (niestety teren umożliwia tylko te max. 3-osobowe). Z tego powodu pierwsze spotkanie z czerwonym może być ciężkie, musimy jak najszybciej znaleźć okazję do zbudowania/zdobycia dużej strażnicy. Po chwili ataków czerwonemu kończą się żołnierze, a portal jest już całkiem niedaleko (patrz mapa poniżej). Po jego zajęciu możemy przejść do finałowego poziomu.

Idąc na południe terenów czerwonego jest tam jakaś trasa do kolejnego ‘półwyspu’, ale nie chciało mi się tam iść 🙂 Doszedłem do złóż kamieni, dalej pewnie są jakieś góry, ale najłatwiej po prostu wjechać na Portal i zakończyć poziom. Nie udało mi się też znaleźć ani jednego miejsca do budowy Przystani.

(kliknij, aby powiększyć)


Kampania Rzymska:

Poziom1***Poziom 2***Poziom3***Poziom4***Poziom5

Poziom6***Poziom7***Poziom8***Poziom9***Poziom10


 

 

Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

3 komentarze

  1. Hehehe.Ja gram właśnie w Settlersów i przechodze kampanie Rzymska i w opisie Misji 9 jest napisane że można wybudować Przystań?? Ale zastanawia mnie gdzie??

    od Admin: Napisane jest, że nie można 🙂

    Marcin
  2. W tej 9 misji czerwony Jest strasznie prosty wcale sie nie rozbudowuje bo na terenie z którego startuje nie można posadzić drzew a poniżej niego jest wąski przesmyk sterta kamieni i góry ze złotem węglem i żelazem

    jaro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *