Settlers2- Kampania. Poziom3- The Pass

Trzeci poziom zaczynamy także w lewym dolnym rogu, tyle że dużo większej wyspy. Wrogów jest dwóch, obaj czatują na wschodzie mapy i są silniejsi niż murzyni z poprzedniego poziomu, ale nie są to specjalni siłacze. Na początku jednak nie interesujmy się nimi, musimy zbudować podstawowe budynki i rozszerzyć swoje terytorium. Warto wcześnie zainwestować w Hodowcę Osłów (będziemy w tej planszy musieli przenieść mnóstwo materiałów), oraz w proces wytwarzania narzędzi (szybko braknie Siekier, Wędek i Młotków i innych). Warto od razu zrobić 2-3 Tartaki, potrzebne będzie mnóstwo desek. Lasów na mapie jest sporo i musimy je wyciąć, aby w ich miejscu pobudować farmy.

Nieopodal naszej siedziby jest kilka gór- z żelazem i węglem nie będziemy mieli problemu. Złoża złota są zaznaczone na mapce poniżej. Powinniśmy je jak najszybciej wykopać i przerobić w monety, ulepszając wojsko. Rozwijając się wzdłuż południowego krańca mapy na wschód, gdzie w końcu w połowie mapy napotkamy na dużą górę ze złotem oraz czerwonego wroga. Najprawdopodobniej ma on również dostęp do złota, więc może nie być tak prosto. Drugi wróg jest na północnym wschodzie, ale nie ma dostępu do złota i jest słaby. Spotkanie wrogów powinno wyglądać tak jak tutaj- ZOBACZ. Kiedy będziemy mieli z nimi wspólne granice- zaczynamy przygotowania do wojny. Początkowo najlepiej trochę poczekać. Po jakimś czasie przechodzimy do ataku- nasze państwo powinno być już bardzo silne, z duża liczbą złota i silnych żołnierzy, oraz dużymi przyrostami towarów. Wtedy czeka nas długa rąbanina i zdobywanie wielu ilości strażnic wroga, na szczęście będą to bitwy prawie zawsze wygrane. Portal przenoszący nas do kolejnego poziomu znajduje się w północno-wschodniej części mapy (jest zaznaczony szarą kropką).

(kliknij, aby powiększyć)


Kampania Rzymska:

Poziom1***Poziom 2***Poziom3***Poziom4***Poziom5

Poziom6***Poziom7***Poziom8***Poziom9***Poziom10


 

 

Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top