Settlers 2- Kampania Rzymska

Poziom7- The snake

Siódmy poziom nie jest aż tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Kilka słów ogólnych- mamy 2 wrogów (obaj to Wikingowie), bardzo silnych od początku, w dodatku z dostępem do wszystkich zasobów. Na szczęście, zanim nie zaatakujemy pierwsi- między nami będzie pokój. Kiedy jednak zaatakujemy któregoś- obaj od razu ruszą do ataku. Jak się pewnie każdy spodziewa- znowu czeka nas taktyka katapultowa. Zasobów na mapie nie brakuje, trzeba je tylko wydobyć, by uzbierać naprawdę gigantyczną armię.

Zaczynamy na północy mapy. W związku z tym, że mamy pokój z wrogami, na początku skupiamy się na jak najszybszym rozszerzaniu terytorium, aby zasięgiem objąć jak najwięcej gór. Budujemy mnóstwo strażnic, prócz tego wystarczą 2 tartaki, kamieniarze, drwale i hodowca osłów. Kiedy już zetkniemy się granicami z wrogami- tak jak TUTAJ (tzn. to jeszcze nasi niby-przyjaciele), możemy zacząć ulepszać nasze państwo. Wycinamy drzewa, zbieramy kamienie, budujemy farmy, budynki żywnościowe, kopalnie i resztę. Gdzie jest zasięg- koniecznie budujemy katapulty, np. na granicy z żółtym- katapulta na obrazku to był PRAWDZIWY KILLER. Waliła na okrągło, kiedy tylko doniesiono kamienie, a żółty na bieżąco uzupełniał wojsko, do tego pomocnicy donosili mu złote monety do strażnic (nie wiadomo po co). W efekcie stracił ponad 50 żołnierzy (w tym wielu generałów), zanim jego pierwsze strażnice padły. Analogicznie robimy na granicy z czerwonym, lecz tam jest trochę trudniej z powodu warunków naturalnych (brak możliwości budowy większych budynków). W międzyczasie eksploatujemy złoża naturalne (te ‘nasze’ zaznaczone są na mapce poniżej), na szczęście nie ma większych problemów ze złotem, węgla i żelaza też jest pod dostatkiem. Najsłabszym ogniwem są kamienie- w wyniku ataków katapultowych i budowy mnóstwa kopalń- mogą się skończyć.

Portal jest na terenie czerwonego, więc na granicy z żółtym budujemy Fortece/Wieże oraz mnóstwo katapult- tak zabarykadowani jesteśmy w stanie odeprzeć jego ataki, nie musimy wcale zdobywać jego terenów. Skupiamy się na czerwonym, gdzie kierujemy swoje wojska. Ma blisko nas siedzibę- więc wypowiedzenie wojny Wikingom powinno być tożsame z jej zaatakowaniem- przed atakiem nasze państwo powinno wyglądać mniej więcej TAK. Po spaleniu siedziby czerwonego jego państwo zostanie zdezorganizowane. Od razu zaatakuje nas też żółty, ale jak dobrze się rozbudowaliśmy na granicy to nic groźnego nam nie zrobi. Teraz wystarczy tylko klasycznie zdobywać tereny czerwonego (np. tak jak TUTAJ), posuwając się na zachód w kierunku portalu (patrz mapka). Po dojściu do niego przechodzimy do kolejnego poziomu.

(kliknij, aby powiększyć)


Kampania Rzymska:

Poziom1***Poziom 2***Poziom3***Poziom4***Poziom5

Poziom6***Poziom7***Poziom8***Poziom9***Poziom10


 

 

Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top