Settlers2- Kampania. Poziom4- On the High Seas

Czwarty poziom Kampanii Rzymskiej to wstęp do podboju mórz i oceanów. Wrogów, tak jak w poprzednim poziomie jest dwóch, lecz trochę silniejszych. Poziom jest duży i należy poświęcić mu bardzo dużo czasu. Po chwili gry poznamy nowe budynki- Shipyard i Harbor Building. Najwygodniej wybudować je tak, jak NA OBRAZKU. Po zbudowaniu stoczni musimy w jej opcjach zmienić typ produkowanych statków na duże i możemy budować nasz pierwszy statek. W międzyczasie powinniśmy zająć trochę terenu w stronę wschodnią i wybudować zaplecze desek, kamieni i jedzenia. Wysyłając Ekspedycję na południowy zachód, znajdziemy się na wyspie ze złożami rudy żelaza. Powinniśmy jak najszybciej zacząć wydobycie. Kierując się z kolei na wschód od naszej kwatery głównej, znajdziemy mnóstwo złóż węgla, a dalej górę ze złożami złota. Drugie złoto jest na małej wysepce na południe od naszych głównych terenów. Więcej ekspedycji nie opłaca się już wysyłać, bo prowadzą na małe wysepki. W tym momencie nasze państwo powinno wyglądać mniej więcej tak- ZOBACZ. Gdy będziemy rozszerzali terytorium w stronę północnego-wschodu, napotkamy żółtego wroga. W tym miejscu niestety jest wąski przesmyk i ciężko utrzymać dłużej jakąś strażnicę- gdyż wróg atakuje od razu. W tej sytuacji musimy mieć mnóstwo monet i żołnierzy. Niekiedy tak jest, że do nowo zbudowanej strażnicy idą niedoświadczeni żołnierze. W tym celu (jak mamy dużo słabych żołnierzy i dużo złotych monet) na jakiś czas można dać maksymalny przydział liczby żołnierzy dla wszystkich strażnic (wszystko na max. w opcji Military), a potem jak będziemy mieli samych generałów, to ustawić tak jak było na początku.

Jak przetrzymamy ataki żółtego, gra stanie się dużo prostsza. Wtedy po prostu zdobywamy jego strażnice po kolei. W międzyczasie niestety spotkamy jeszcze czerwonego, który jest całkiem silny. Końcówka gry powinna wyglądać tak- MAPA. My jednak powinniśmy już mieć kilkudziesięciu generałów i sukcesywnie powiększać swoje terytorium, aż do Portalu. Wszystko zaznaczone jest na mapce poniżej:

(kliknij, aby powiększyć)

 


Kampania Rzymska:

Poziom1***Poziom 2***Poziom3***Poziom4***Poziom5

Poziom6***Poziom7***Poziom8***Poziom9***Poziom10


 

 

Rozdziały poradnika do Settlers 2:

1. Opis ogólny, instalacja i komentarze – wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

2. Menu i opcje gry – główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

3. Ścieżki i budynki – spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

4. Mieszkańcy – opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

5. Zasoby i produkty – spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

6. Wojsko i walka– tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

7. Flota morska – instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

8. Taktyka i strategia – opis efektywnych sposobów działania taktycznego

9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

10. Kampania Rzymska – Opis przejścia kampanii rzymskiej Roman Campaign- 10 poziomów. Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa – Opis przejścia kampanii światowej World Campaign – 9 poziomów

1 thought on “Settlers2: Kampanie. Poziom4- On the High Seas”

  1. Żółtego w ogóle nie trzeba atakować, nie dochodzimy do jego granicy, tylko wysyłam ekspedycję od razu na tyły czerwonego, a potem do bramy już blisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top