Starcraft 2: Kampania Legacy of the Void
Kampania Legacy of the Void jest trzecią kampanią trylogii Starcrafta 2 (po Wings of Liberty i Heart of the Swarm). Rozgrywana jest ona rasą Protossów, a wydana została w 2015 roku (później była kilkukrotnie aktualizowana i niniejszy poradnik dotyczy najnowszej wersji). Składa się łącznie z 25 poziomów (3 poziomy prologu, 19 'misji właściwych’ i 3 poziomy epilogu). Głównymi postaciami kampanii LotV są Artanis i jego demoniczny wróg Amon, wokół których kręci się fabuła dodatku. Akcja rozgrywa się chwilę po wydarzeniach z poprzedniej części, czyli HotS. Do dubbingu dialogów w polskiej wersji zostali zatrudnieni znani aktorzy, m.in Robert Jarocinski, Sławomir Orzechowski, Mirosław Zbrojewicz czy Olga Bończyk.
Oprócz kampanii, wydanie dodatku Legacy of the Void całkiem zrewolucjonizowało „zwykłe” gry w Starcrafta 2 (także te turniejowe, e-sportowe na najwyższym poziomie). Dodano 6 nowych jednostek (po 2 na każdą rasę), zwiększono liczbę robotników na początku gry (z 6 na 12), zmniejszono ilość minerałów i gazu w jednej bazie (aby częściej zajmować kolejne), wprowadzono tryby współpracy, archonta, turnieje automatyczne oraz wiele innych, mniejszych zmian. Od 2017 roku Starcraft2 jest grą „Free to play”, czyli „trzon” gry jest bezpłatny, ale niektóre funkcje są już płatne (np. omawiana kampania LotV). Po wykupieniu Blizzarda przez Microsoft gra przestała być rozwijana, aczkolwiek niekiedy zdarzają się jakieś aktualizacje (dotyczące głównie bezpieczeństwa).
Wracając do kampanii: Podobnie jak w dwóch poprzednich, tutaj również niektóre jednostki i budynki są zmodyfikowane (zbuffowane) względem „klasycznej” wersji gry. Wraz z przechodzeniem kolejnych misji uzyskamy coraz więcej rodzajów i odmian jednostek (Panel Desygnacyjny), a także umiejętności specjalne Włóczni Aduna w Rdzeniu Solarnym. Ważne jest słuchanie adiutantów i podpowiedzi, bo wówczas wiemy, na czym trzeba się skupić, a przy okazji chłoniemy fabułę i klimat gry. Kampania jest bardzo ciekawa i dopracowana, zebrała bardzo wysokie oceny w specjalistycznych magazynach i portalach gamingowych. Podobnie, jak w poprzednich kampaniach- tutaj również mamy do wyboru 4 poziomy trudności- łatwy, średni, trudny i brutalny. Niniejszy poradnik tworzony był na poziomie brutalnym, co odróżnia go od niemalże wszystkich innych polskojęzycznych poradników do tej kampanii, które robione były na poziomie… normalnym 😉 Nawet moja babcia przeszłaby tę kampanię na 'normalu’ bz poradnika. Ciekawostką jest fakt, iż kampania LotV ma jeszcze 1 poziom trudności „nightmare” (trudniejszy, niż brutalny), stworzony nieoficjalnie przez starcraftową społeczność fanowską. Kampanię na tym poziomie odpalamy nieco inaczej, mianowicie z menu kampanii dowolnych.
Poniżej lista opisów wszystkich poziomów kampanii Legacy of the Void. W każdym z opisów znajdziemy mapę z objaśnieniami, pełną solucję przejścia, listę zadań i osiągnięć oraz tablicę wyników i subiektywny poziom trudności w skali od 1 do 10.
Kampania Legacy of the Void:
Prolog 1- Mroczne Szepty
Prolog 2- Duch we Mgle
Prolog 3- Przebudzenie Zła
1 – Za Aiur!
2 – Rosnący Cień
3 – Włócznia Aduna
4 – Podniebna Tarcza
5 – Braterstwo Broni
6 – Wpływy Amona
7 – Ostatni Bastion
8 – Zakazana Broń
9 – Świątynia Zjednoczenia
10 – Odwieczny Cykl
11 – Zwiastun Zagłady
12 – Etapy Rytuału
13 – Rak’Shir
14 – Atak Templariusza
15 -Uwolnić Przeszłość
16 – Oczyszczenie
17 – Powrót Templariuszy
18 – Nosiciel
19 – Wybawienie
Epilog 1- W Otchłań
Epilog 2- Esencja Wieczności
Epilog 3- Upadek Amona
Ulepszenia: Panel Desygnacyjny
Ulepszenia: Rdzeń Solarny
Ciekawostki
W końcu kampania LotV, czekałam na ten opis całe wieki!
Będą Tajne Operacje Novy?