Settlers2- Kampania. Poziom9- The Gray Island

Drugi w tej Kampanii poziom, który rozgrywany jest na „piekielnym” terenie. Jest on dosyć prosty (jak na przedostatni), lecz rozgrywany na dużej mapie i długo trzeba zbierać siły do ataku. Mamy 2 wrogów- żółtego i czerwonego, obaj to Japończycy, którzy zaatakują nas przy pierwszej okazji. Jednakże sama mapa jest ułożona bardzo defensywnie- istnieją 2 przesmyki, za którymi czają się wrogowie, najpierw żółty (silniejszy) pomiędzy górami, a potem czerwony za polem kamieni.

Zaczynamy na zachodzie mapy, na początku możemy spokojnie wybudować ‘rozszerzoną’ infrastrukturę- tartaki, drwali, kamieniarzy, huty, mennice, zbrojownie, hodowcę osłów, wytwórcę narzędzi i browar. Praktycznie od początku mamy dostęp do złota i węgla, więc budujemy kopalnie. Na początek górnicy niech jedzą ryby, a kiedy oczyścimy tereny z drzew, zaczynamy masowo stawiać farmy i budynki „spożywcze”.

Początkowo powinniśmy zając cały zachód mapy, aż do dojścia do PRZESMYKU, za którym czai się żółty wróg. Na zachodniej części krainy znajdziemy wszystko, co nam potrzeba- kamienie, żelazo, złoto, a najwięcej jest węgla. Kiedy nasze państwo będzie już rozbudowane i silne, możemy zbliżyć się do żółtego- budując przy wspomnianym PRZESMYKU Fortecę i katapulty, a kawałek wcześniej magazyn. Koniecznie w tej fortecy musi być kilku generałów, gdyż żółty ma dużo żołnierzy i jego ataki będą krwawe. Z czasem będą się jednak wykruszali, wtedy możemy przejść do ofensywy. Kiedy uporamy się całkowicie z żółtym, czeka nas podobna przygoda z czerwonym.

Rozwijamy się dalej w stronę wschodnią, gdzie mniej więcej w centrum mapy spotkamy wielkie POLE KAMIENI. Za nim siedzi czerwony wróg, najprawdopodobniej będzie słabszy od żółtego, więc bez obaw. Budujemy obok jak najwięcej kamieniarzy, aby oczyścić teren. Po chwili będzie to wyglądało tak jak TUTAJ, a my uzyskamy możliwość budowy granicznej strażnicy (niestety teren umożliwia tylko te max. 3-osobowe). Z tego powodu pierwsze spotkanie z czerwonym może być ciężkie, musimy jak najszybciej znaleźć okazję do zbudowania/zdobycia dużej strażnicy. Po chwili ataków czerwonemu kończą się żołnierze, a portal jest już całkiem niedaleko (patrz mapa poniżej). Po jego zajęciu możemy przejść do finałowego poziomu.

Idąc na południe terenów czerwonego jest tam jakaś trasa do kolejnego ‘półwyspu’, ale nie chciało mi się tam iść :) Doszedłem do złóż kamieni, dalej pewnie są jakieś góry, ale najłatwiej po prostu wjechać na Portal i zakończyć poziom. Nie udało mi się też znaleźć ani jednego miejsca do budowy Przystani.

(kliknij, aby powiększyć)


   Kampania Rzymska:

 Poziom1***Poziom 2***Poziom3***Poziom4***Poziom5

 Poziom6***Poziom7***Poziom8***Poziom9***Poziom10

 Strona Główna Poradnika do Settlers 2


 

Komentarze  

# Marcin 2016-11-07 23:18
Hehehe.Ja gram właśnie w Settlersów i przechodze kampanie Rzymska i w opisie Misji 9 jest napisane że można wybudować Przystań?? Ale zastanawia mnie gdzie??

od Admin: Napisane jest, że nie można :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież