Settlers2- Kampania. Poziom10- The Last Gate

Ostatni, dziesiąty poziom także nie jest najtrudniejszy z wszystkich. Na mapie występuje dużo zasobów, z których możemy wyszkolić bardzo silną armię. Mapa składa się z jednej, ogromnej wyspy. Wewnątrz niej występuje wielkie pasmo górskie w kształcie podkowy. Wejść do środka możemy tylko od południa, między dwoma stawami. W środku mapy jest żółty, silniejszy wróg oraz portal, kończący całą kampanię. Nasze tereny to zewnętrzna część ‘górskiej podkowy’, głównie południe oraz zachód mapy. Drugi, słabszy- czerwony wróg czai się niedaleko nas (na północno-wschodnim wierzchołku mapy). Przede wszystkim przyszykujmy się na długą grę. Ścieżki powinniśmy robić w miarę prosto, by powstały całe trasy transportowe- na zachód i północ mapy. Należy oszczędzać też kamienie, bo nie ma ich na mapie zbyt wiele. Mnóstwo natomiast miejsca na budynki, farmy itp. Ale po kolei...

Zaczynamy w prawym dolnym rogu mapy. Standardowo budujemy podstawowe chatki, hodowcę osłów, wytwórcę narzędzi. Podstawowym zadaniem na początku jest ekspansja na północ, wzdłuż brzegu morza. Całkiem szybko możemy tam spotkać czerwonego, najlepiej zastawić się przed nim tak jak TUTAJ. On będzie atakował nas od razu bez ostrzeżenia, ale my nie powinniśmy nasyłać na niego ataków, gdyż wtedy drugi (silniejszy, żółty) wróg także wypowie nam wojnę. Kilka praśnięć z katapult oddali nasze wspólne granice i zmniejszy jego siłę. Czerwony ma ubogie tereny, między morzem a górami. Nie ma tam gdzie zasiać drzew ani postawić większej ilości budynków. Po chwili przestanie atakować. My w międzyczasie zdobywamy południe i centrum mapy. Mniej więcej w środku, między 2 stawami spotkamy żółtego przeciwnika. Jest on dla nas neutralny (chyba, że atakowaliśmy czerwonego) i wystarczy się dobrze zabarykadować, aby zniszczyć mu mnóstwo żołnierzy przy pomocy katapult. Żółty ma tam Fortece, które łatwo możemy ostrzeliwać- tak jak TUTAJ. Warto zrobić obok magazyn. Co jakiś czas robimy przerwę w dostawach kamieni do katapult, by Fortece całkowicie nie zostały rozwalone. Wtedy żółty będzie regularnie zasilał je żołnierzami i złotem, przez co straci przewagę militarną. Jest niestety mało kamieni i mogą się skończyć. Żółty też pewnie nie ma już kamieni.

Tak zastawieni odkrywamy zachodnią część mapy, budujemy mnóstwo kopalń i zwiększamy siłę naszej armii. Na zachodzie są 2 małe złoża kamieni oraz granitu, co pozwoli nam na kolejne ataki katapultowe na żółtego. Kiedy już nasza mapa będzie wyglądała TAK- zbieramy wielką armię, zabieramy się za żółtego. Czerwonego nie musimy w ogóle atakować, bo tam nic nie ma. Żółty powinien już mieć przerzedzoną armię przez nasze katapulty, więc jego dobicie nie powinno być trudne. Kierujemy się teraz w stronę portalu, gdzie kończymy całą kampanię :)

 

(kliknij, aby powiększyć)

 


   Kampania Rzymska:

 Poziom1***Poziom 2***Poziom3***Poziom4***Poziom5

 Poziom6***Poziom7***Poziom8***Poziom9***Poziom10

 Strona Główna Poradnika do Settlers 2


 

Komentarze  

# zuwzuz 2015-06-14 10:11
Kurczę, dwa razy próbowałem i nie mogę się wbić do żółtego - spróbuje jeszcze raz :) super gra!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież