Warcraft 3: Kampania Orków. Poziom 5 – Łowca Cieni

Zadania:

1. Znajdź Studnię Chaosu i zabij strzegących jej Satyrów

2. Zabij Cenariusa

 

Piąta misja jest bardzo defensywna. Zaczynamy mając w posiadaniu… prawie całą mapę. Niestety szybko stracimy wszystkie tereny, prócz prawego-dolnego rogu. Tam powinniśmy się ostro zabunkrować. Dwóch Peonów z lewej-dolnej bazy należy przenieść do kopalni złota w bazie głównej, bo inaczej zginą. O drewno nie musimy się martwić, mamy wszystko, co zgromadziliśmy w poprzednim poziomie. Jak najszybciej budujemy Hall przy północnej kopalni oraz las wieżyczek. Wieżyczki budujemy w 2 miejscach- na południu przy przejściu przez rzekę oraz na północy przy ścieżce północno-zachodniej. Ścieżka północna jest bezpieczna. W samej bazie koniecznie musi być trochę wojska do wspomagania wieżyczek i atakowania wrogich balist. Kiedy ukaże się animacja z wyrastającymi drzewami- zaraz czeka nas bardzo ostry wjazd z 2 stron. Jeśli jednak zdążyliśmy pobudować wieżyczki, to odeprzemy napastników.

Tereny, które straciliśmy na początku gry szybko zostaną przejęte przez wędrowne plemiona Elfów, tak że łącznie mamy 3 silnych wrogów na mapie. Najgorszy jest oczywiście jasnoniebieski, który ma w składzie Cenariusa- najpotężniejszego stwora w dotychczasowych kampaniach, który ma aż 4.000 HP i niezniszczalne opancerzenie. Jak już trochę się ogarniemy, zbudujemy kolejne wieżyczki i wymyślimy technologie- przechodzimy do wykonywania misji. Złota jest mnóstwo, drewna również, więc zbudowanie dużej armii nie będzie trudne. Zresztą wcale nie musimy niszczyć obozów Elfów. Wystarczy dojść do studni chaosu, a następnie zabić Cenariusa. Do studni wiedzie długa ścieżka przygód, zaczynająca się na północy naszej bazy. Potrzebny będzie oddział wojskowy z katapultą (do niszczenia drzew torujących trasę). Przyda się też Szaman (do stawiania znaków leczenia) oraz Bestia Kodo (do podnoszenia wartości ataku oddziału), do tego z 6 Rycerzy i Grom. To wystarczy na dojście do fontanny. Ścieżka jest prosta, wiedzie na północ, co jakiś czas zdarzą się neutralni obrońcy (Furbolgi, Satyry i inne cudaki), przejść przez skały pomoże nam teleport. Dalej są kolejne porcje Satyrów, szkielety, fontanna zdrowia i na końcu studnia, z której musimy się napić. Nasze wojska zostaną wyposażone w atak chaosu (mogący ranić Cenariusa), dostaniemy też zadanie jego zabicia. Wracamy do bazy, uzupełniamy oddział (najlepiej nie oszczędzać na liczebności wojska, bo to ostatnia akcja) i udajemy się pod dowolną bazę Elfów. Gdy zaatakujemy obrońców- Cenarius powinien po chwili sam przybiec w miejsce bitwy. Jak się pojawi- wszystkie wojska na niego, a nie powinno być problemów. Walka z nim najskuteczniejsza jest w TAKI sposób. Po ubiciu Cenariusa kończymy poziom.

(kliknij, aby powiększyć i zobaczyć opis)


Pozostałe Poziomy Kampanii Orków:

Poziom 1- Lądowanie
Poziom 2- Długi Marsz
Poziom 3- Okrzyk Wojennej Pieśni
Poziom 4- Duchy Ashenvale
Poziom 5- Łowca Cieni
Poziom 6- Tylko dla Wiwern
Poziom 7- Wyrocznia
Poziom 8 -Niech prowadzą Cię Demony


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

1 thought on “Poziom5. Łowca cieni. Kampania Orków- poradnik do Warcraft 3”

  1. powiem wam, że da się rozgnieść Cenariusa nie pacząc zielonych ludków. Należy atakować falowo, do przyjścia cenariusa, rozwalając po kolei każdą z baz. Kiedy pozostanie nam już tylko przyczółek cenariusa, ja obtowerowałem go 10000 wieżyczek i wyciągnąłem go na nie.Mimo że ma potężny regen, udało się mi go pokonać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top