Warcraft 3: Kampania Orków. Poziom 4 – Duchy Ashenvale

Zadania:

1. Zbierz 15.000 sztuk drewna

2. Zabij wodza Furbolgów

3. Zniszcz wszystkie Drzewa Życia

 

Czwarty poziom jest podobnego poziomu trudności, co poprzedni. Niestety nie będzie pomagał nam Grom, gdyż… sami osobiście będziemy nim grać (a Thrall gdzieś zniknął). Mamy 3 wrogów, wszyscy to Elfy. My zaczynamy w prawym-dolnym rogu, niestety w naszej bazie nie ma kopalni złota. Znajdziemy ją kawałek na północ, gdzie niezwłocznie ruszamy całym wojskiem i Peonem do budowy Hallu. Kopalnia jest biedna, ale na początek wystarczy. Musimy ją zabezpieczyć kilkoma wieżyczkami. Elfy będą nas od czasu do czasu atakowały, głównie wczesnym rankiem. Ataki będą coraz groźniejsze z czasem. Po podstawowym rozbudowaniu bazy, ulepszeń i obrony możemy pomyśleć o ofensywie. Na pierwszy ogień powinien pójść teren pod drugą kopalnię, na południowym zachodzie. Jest ona bogata, bo aż 40.000 złota. Obstawiamy ją gęsto wieżyczkami, gdyż zanim wydobędziemy taki ocean złota wrogowie nas zaatakują wielokrotnie. Mając tą kopalnię spokojnie możemy przejść na wyższe koszta utrzymania i zbudować dużą armię. Drewnem na razie się nie przejmujmy, tym bardziej że drugi quest (który dostaniemy podczas gry) polega na wycince bogatych Drzew Życia, co zapewni nam mnóstwo drewna.

Jeśli mamy już większy oddział wojskowy, najlepiej zacząć od wroga w lewym-dolnym rogu, gdyż jest on agresywny i najbliżej nas. Taktyka jest prosta- budujemy duży oddział lub dwa, oraz kilka katapult. Pierwszy do wrogiej bazy wchodzi klon Groma i biegnie do jej rogu. Obrońcy pobiegną za klonem, a my w tym czasie szybko możemy wejść i ustawić się w bazie. Najpierw wojsko, potem budynki i sprawa załatwiona. Zostanie nam wtedy 2 wrogów na północy mapy. Ich bazy zdobywamy podobnie jak poprzednią. Jeśli nam się ewidentnie nie chce, to możemy ich zostawić w spokoju i zbierać drewno. Drzewa życia do pobocznego questa są zaznaczone na powiększonej mapie poniżej. W 3 miejscach mapy są osady Leśnych Duchów z ciekawymi przedmiotami. Kawałek na północ od początkowej bazy są Gobliny, których możemy wynająć do ekspresowego wyrębu drzewostanu. Gobliny nie przepadają za Furbolgami z zachodu mapy, jeśli ich zabijemy to dostaniemy dodatkowych drwali. Dobicie do poziomu 15.000  drewna (niezależnie, czy zabiliśmy elfów i Furbolga) przenosi nas do kolejnego poziomu.

(kliknij, aby powiększyć i zobaczyć opis)


Pozostałe Poziomy Kampanii Orków:

Poziom 1- Lądowanie
Poziom 2- Długi Marsz
Poziom 3- Okrzyk Wojennej Pieśni
Poziom 4- Duchy Ashenvale
Poziom 5- Łowca Cieni
Poziom 6- Tylko dla Wiwern
Poziom 7- Wyrocznia
Poziom 8 -Niech prowadzą Cię Demony


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

5 thoughts on “Poziom4. Duchy Ashenvale. Kampania Orków- poradnik do Warcraft 3”

  1. Najtrudniejszy poziom kampanii orków. Musiałem go przejść ok. 4 razy zanim misja zakończyła się powodzeniem.

  2. racja, najtrudniejsza misja – gram już któryś raz z kolei i nie mogę jej przejść, jak nie dam rady to skasuję tą grę :/

    1. przeszedłem to w końcu – rada dodatkowa: budować jak najwięcej wieżyczek i naprawiać je, żeby zniszczyć pierwszą bazę na południowy zachód najlepiej wysyłać po 5-6 katapult i niszczyć budynki, dlatego potrzeba dużo złota do tego (zbierać złoto na niskim koszcie, zbudować katapulty, wysłać do niszczenia).
      Najlepiej wysyłać katapulty zaraz po ataku wojska z zachodu na nasze wieżyczki.

    2. Mam kilka rad odnośnie tej misji. Przede wszystkim nie rozbudowuj się przy pierwszej opisywanej kopalni tylko idź dalej na wschód do następnej zlokalizowanej blisko dolnego lewego rogu. Jest ona chroniona przez grupę trolli ale łatwo powinieneś sobie z nimi poradzić. Szybko wybuduj tam nową bazę i rozwijaj się, aby uzyskać zdolność – grabież. Kiedy ją już będziesz miał zniszcz wszystkie budynki w pierwszej bazie aby odzyskać surowce. Jak tego nie zrobisz elfy i tak ją zniszczą. Skup się na wydobyciu drewna i zniszcz tylko niebieskie elfy, które masz po lewej stronie. Wykonaj również quest związany z fulborgami bo otrzymasz wówczas dwa wyrwidrzewy. Powodzenia! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top