Warcraft 3: Frozen Throne.
Krwawe Elfy. Poziom 3b- Tajna Misja: Przeprawa

Zadania:

1. Przetrzymaj 30 fal ataków na Portal

 

Tajna misja jest bardzo ciekawa i oryginalna. Musimy obronić Portal przed atakami ludzi. Cały poziom do złudzenia przypomina przeciętną „Grę Defence”. Mamy do dyspozycji dwójkę naszych bohaterów oraz możliwość budowy wieżyczek obronnych.  Złoto będzie dodawać się automatycznie ze stałą prędkością, 2 początkowych inżynierów to wystarczająca ilość do budowy (gdy będziemy mieli ich więcej, to nie starczy złota dla każdego). Wrogowie przeprowadzą 30 fal ataków na Portal. Nie będą atakowali ani wieżyczek, ani naszych jednostek, po prostu jak „jeźdźcy bez głowy” będą biegli w kierunku Portalu. Oczywiście każda kolejna fala będzie silniejsza od poprzedniej. Po zbudowaniu każdej wieżyczki od razu ulepszamy ją na 2 poziom. Oczywiście wieżyczki budujemy skrótami klawiszowymi BE i BG, a ulepszamy U- szkoda czasu na każdorazowe wybieranie budowy z menu. Wrogowie będą atakować określoną trasą, na szczęście jest ona dość długa i kręta. Wieżyczki można budować tylko na ‘zielonej trawce’ z obu stron ścieżki ataku. Najlepiej robić je w miejscach, gdzie z obu ich stron jest trasa przebiegu napastników, ale nie jedna przy drugiej, aby zostawić miejsce na potem, gdy uzyskamy możliwość budowy lepszych wieżyczek. Każdy napastnik, który zdoła dojść do Portalu- zada mu uszkodzenia. Kiedy portal zostanie zniszczony- przegrywamy. W rogu mamy informację o uszkodzeniu Portalu oraz ilości fal ataków, która pozostała. Napastnicy będą zróżnicowani. Niektóre fale prowadzone będą przez silnych Herosów, po ich zabiciu wyskoczą złote monety, które koniecznie musimy zbierać (da nam to dodatkowe środki na kolejne wieżyczki).

Z czasem będziemy mogli budować 3 kolejne rodzaje wieżyczek- Ogniowa to jakaś pomyłka, zadaje śmiesznie niskie obrażenia (a najlepszym wrogom w ogóle nie zadaje- są niższe niż ich pancerz) i lepiej w ogóle ich nie budować. Wieżyczka Lodowa nie jest specjalnie silna, ale ma piekielnie ważną cechę- spowalnia wrogów (a więc umożliwia pozostałym wieżyczkom strzelenie do takiego wroga więcej razy). Ostatnia- Wieżyczka Śmierci jest najlepsza, wprawdzie wolno strzela, ale zadaje ogromne obrażenia. Jeśli uzyskamy dostęp do wszystkich wieżyczek, to budujemy TYLKO Wieżyczki Śmierci, gdzieniegdzie przeplecione Lodową. Szkoda marnować miejsca na 3 podstawowe wieżyczki, gdyż w dalszych poziomach są one bezużyteczne (odbijają się całkowicie od zbroi wrogów). Po przetrzymaniu wszystkich 30 ataków kończymy ten bonusowy poziomik.

 

(kliknij, aby powiększyć)


Pozostałe Poziomy Kampanii Krwawych Elfów:

Poziom 1- Pomyłka za Pomyłką

Poziom 2- Zniszczenie i Pożoga (Mroczny Pakt)

Poziom 3- Lochy Dalaranu

Poziom 3b- Tajna Misja: Przeprawa

Poziom 4- Poszukiwania Illidana

Poziom 5- Piekielne Wrota

Poziom 6- Władca Pustkowia


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

2 thoughts on “Poziom3b. Tajna misja. Kampania Krwawych Elfów. Warcraft: Frozen Throne”

  1. Portalu nie da się naprawiać robotnikami ponieważ jest to jednostka organiczna… jednak można go „podleczyć” znakami leczenia które można było znaleźć w pierwszej misji (w skrytce na wyspie z ostatnim obserwatorium). Każdy znak leczy ok 64%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top