Warcraft 3: Frozen Throne.
Krwawe Elfy. Poziom 1- Pomyłka za pomyłką

Zadania:

1. Odszukaj i napraw 3 Obserwatoria

2. Znajdź 4 skrytki z surowcami

 

Pierwszy poziom jest całkiem prosty. Początkowo jest przygodowy, później zmienia się w ekonomiczny. Nasz główny bohater- Kael niestety nie posiada specjalnie przydatnych umiejętności, ale atakuje z daleka. W kilku miejscach tego poziomu (po ubiciu jakiegoś silnego wroga) czekają na niego Księgi, trwale dodające współczynników. Nasz początkowy oddział wbrew pozorom jest bardzo silny, dzięki swej różnorodności. Mamy zapewnione leczenie na bieżąco dzięki Kapłanom, dlatego bardzo trudno stracić jakiegoś żołnierza. Atakujemy oczywiście standardowo- całym oddziałem po kolei (wszyscy walą w tego samego wroga, aż do jego śmierci). Wrogowie są raczej słabi, ale znajdzie się też kilku mocarzy.

Mamy 2 zadania, oba podobne- musimy odwiedzać wskazane miejsca- 3 Obserwatoria i 4 Skrytki ze skarbami. Wszystko zaznaczone jest na mapce poniżej. Obserwatoria naprawiamy przy pomocy robotnika, którego spotkamy na samym początku, gdy naprawia pierwszy obiekt. Po naprawieniu każdego Obserwatorium odsłoni się nam duży obszar mapy. Z kolei w Skrytkach znajdziemy ciekawe rzeczy, z… budynkami na czele.

Na początku musimy spenetrować naszą wyspę. Na południu znajdziemy drugą Skrytkę. W 3 miejscach są potwory, od których dostaniemy 3 rodzaje ksiąg dla Kaela. Na zachodzie naszej wysepki czeka nas spotkanie z przyjaznymi Nagami, które ofiarują nam 2 Statki. Będziemy mogli dzięki nim zwiedzić kolejne wyspy. Teraz przepływamy kawałek, na centralną wyspę. Tam możemy założyć bazę (ze zwojów, które były w Skrytkach), a resztę struktur dobudować. Bazę możemy założyć też na północnej wyspie, ale tamto miejsce jest mniej „strategiczne”. Nieopodal jest drugie Obserwatorium. Od założenia pierwszej bazy zaczną się na nią ataki Nekromantów, których baza leży niedaleko na zachód (po naprawieniu Obserwatorium będziemy widzieć ją jak na dłoni). Bazę dlatego należy zabezpieczyć wieżyczkami od 2 stron, i trzymać w niej trochę wojsk do obrony. Najlepiej zresztą nie patyczkować się, tylko jak najszybciej wyciąć Nekromantów w pień, by uzyskać święty spokój. Przydadzą się do tego Kanonierzy. Po zniszczeniu umarlaków, zostały nam jeszcze do zwiedzenia 2 małe wyspy w zachodnich rogach mapy. Lewy-dolny róg to Skrytka oraz kilka przedmiotów po potworach. Wyspa lewa-górna to 1 Obserwatorium i 1 Skrytka (obie pozycje dobrze strzeżone). Drzewa zasłaniające przejście możemy spalić przy pomocy czaru Kaela. Naprawienie wszystkich trzech Obserwatoriów kończy ten wstępny poziomik.

(kliknij, aby powiększyć)


Pozostałe Poziomy Kampanii Krwawych Elfów:

Poziom 1- Pomyłka za Pomyłką

Poziom 2- Zniszczenie i Pożoga (Mroczny Pakt)

Poziom 3- Lochy Dalaranu

Poziom 3b- Tajna Misja: Przeprawa

Poziom 4- Poszukiwania Illidana

Poziom 5- Piekielne Wrota

Poziom 6- Władca Pustkowia


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

2 thoughts on “Poziom1. Pomyłka za pomyłką. Kampania Krwawych Elfów. Warcraft: Frozen Throne”

  1. W poradniku napisano, że ciężko jest pokonać strażników skrytki i obserwatorium na północnej wyspie. Moim zdaniem można pokonać strażników znacznie łatwiej. Golemów można pokonać strzelając zza drzew Kanonierami. Gnolli przy obserwatorium nie próbowałem pokonywać, wystarczy wypalić Kaelem drzewa od południa i tamtędy przejść robotnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top