Warcraft 3: Kampania Elfów. Poziom 2- Córki Księżyca

Zadania:

1. Doprowadź Tyrande do Miasta Nocnych Elfów

 

W drugim poziomie najważniejszą umiejętnością będzie Ukrycie. Nasza bohaterka, Tyrande po zmroku może go używać. Na mapie jest mnóstwo silnych wrogów (Strażnicy Zagłady, z którymi na początku nie mamy szans), dlatego umiejętność Ukrywania jest nieoceniona. W dalszych częściach gry dołączać się będzie wojsko, więc będziemy mogli zagrać bardziej otwarcie. Początek gry to jednak typowa 'czajana’, ukrycie u Tyrande wywołujemy klikając 'Y’ na klawiaturze, wtedy przeciwnicy (nocą) przestają nas widzieć. Jednakże każdy nasz ruch od razu odsłania nas przed wrogami. Najpierw warto pójść w lewy-górny róg mapy, gdzie można ukraść 2 pożyteczne przedmioty. Potem udajemy jedyną ścieżką na południe, gdzie czeka nas przejście przez mroczny las. Nie ma w nim nic ciekawego, prócz kilku skrzyń. Za lasem, po przejściu przez most czeka nas lekka walka i łącznie 5 Łuczniczek do przyłączenia. Kawałek dalej będziemy świadkami bójki między Ludźmi i Nieumarłymi. Najlepiej całym oddziałem stanąć obok i włączyć Ukrycie. Po znacznym wykrwawieniu obu stron wchodzimy do bitwy szybką akcją. Chwilę później czeka nas bliźniacze zdarzenie- czekamy w ukryciu, obserwując walkę Nieumarłych z Orkami, broniącymi swej bazy (czerwony). Jednak nie opłaca się w ogóle bić, tylko udać się do Portalu na południe od wioski. Przenosi on nas w okolice Fontanny Zdrowia, gdzie dodatkowo czekają na nas kolejne posiłki. Teraz musimy zniszczyć bramę i udać się na północ. Dalej toczymy kilka walk, do zdobycia jest Księga Siły. Na północy jest kolejna brama, za nią czeka nas wybawienie- Fontanna Zdrowia oraz liczne wzmocnienia wojskowe. Tutaj mniej więcej zrobi się świt, więc tym bardziej musimy zagrać frontalnie. Po cięższych starciach wracamy do Fontanny wyleczyć oddział. Idąc dalej (po zdobyciu Księgi Zdrowia), dołączy się do nas oddział Balist. Ostatnie zadanie, to zniszczenie dużego obozu Nieumarłych (zielony). Z tym wojskiem, które mamy, nie powinno stanowić to problemu. Kluczowe będzie pierwsze starcie, gdy cała banda umarlaków wylęgnie się nagle z bazy. W prawym-górnym rogu jest Fontanna Zdrowia, gdzie czekają na nas kolejne posiłki.

Najrozsądniej chyba pójść po nie po pierwszym ostrym starciu, uzupełniając braki i lecząc przy okazji rannych. W dalszej części miasteczka martwiaków- Liczne Zigguraty niszczymy Balistami, resztę oddziałem łuczniczym. Po zniszczeniu miasteczka dochodzimy do obozu Elfów, co kończy ten poziom.

(kliknij, aby powiększyć i zobaczyć opis)


Pozostałe Poziomy:

Poziom 1- Wrogowie u Bram

Poziom 2- Córki Księżyca

Poziom 3- Przebudzenie Furiona

Poziom 4- Druidzi Powstają

Poziom 5- Bracia Krwi

Poziom 6- Dziedzictwo Ognia i Smutku

Poziom 7- Zmierzch Bogów


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

1 thought on “Poziom2. Córki księżyca. Kampania Nocnych Elfów- poradnik do Warcraft 3”

  1. Można również obejść bazę nekromantów. Wystarczy wyciąć balistami drzewa na południe od trzeciej fontanny wzdłuż wschodniego brzegu mapy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top