Warcraft 3: Kampania Ludzi. Poziom 5- Marsz plagi.

Zadania:

1. Zniszcz karawanę z zatrutym zbożem

2. Broń bazy przez 30 minut

 

Kolejny (najtrudniejszy z dotychczasowych) poziom jest typowo defensywny. Niestety Jaina nie może wziąć w nim udziału. Na początek mamy za zadanie obronić się przez 30 minut, czas będzie odliczał nam się w rogu. Mamy 2 wrogów, obaj to Nekromanci, są mniej więcej podobnymi „państwami”. Z naszej wioski są 3 wyjścia, kluczem do zwycięstwa będzie dobre pilnowanie zwłaszcza 2 zachodnich wyjść oraz obstawienie ich wieżyczkami obronnymi. Najbardziej przydają się te najdroższe, bombardujące. Na początku standardowo zaczynamy wydobycie i rozbudowujemy bazę, przydadzą się też ulepszenia ataku i opancerzenia jednostek. Nie powinniśmy oszczędzać na wieżyczkach, gdyż ataki wrogów będą krwawe. Po każdym z nich naprawiamy uszkodzenia i uzupełniamy zabite wojska. Na szczęście naszą wioskę otacza solidny mur, który „kieruje” wrogów do wejść obstawionych wieżyczkami. Niestety wrogie Wozy z Mięsem mają duży zasięg ostrzału i najczęściej trzeba je likwidować „ręcznie”, z czym nie powinniśmy zwlekać.
W prawym-dolnym rogu mapy wieśniacy dołączą się do naszej armii. Nie zapominajmy, że 'leczenie’ Arthasa zadaje obrażenia nieumarłym. Po 8.5 minutach gry dostaniemy kolejne zadanie- zniszczenie karawany, przewożącej zatrute zboże. Nie musimy się z tym spieszyć, gdyż wyskoczy nam jeszcze 2 razy przypomnienie, o dotarciu karawany do kolejnej wioski. Teraz wystarczy dobudować trochę wojsk, nawet kosztem przekroczenia 40 sztuk i wysłać większy oddział w prawy-górny róg mapy, koło kopalni złota- tam zmierza karawana. Po jej rozwaleniu kończymy ten quest, wystarczy doczekać do końca odliczania zegara, umilając sobie nudę poprzez budowanie kolejnych wieżyczek. Baz wrogów nie opłaca się atakować, gdyż są bardzo dobrze bronione. Na pół minuty przed końcem odbędzie się ostateczny atak wrogów, składający się z wszystkich ich jednostek. Nawet jeśli go nie odeprzemy, to i tak w tym czasie nie zdążą zniszczyć naszej bazy, a powrót Uthera z jeźdźcami tak czy inaczej zakończy ten poziom.

(kliknij, aby powiększyć i zobaczyć opis)


Pozostałe poziomy Kampanii Ludzi:

Prolog- Exodus Hordy
Poziom 1- Obrona Strahnbradu
Poziom 2- Klan Czarnej Skały
Poziom 3- Zaraza i spustoszenie
Poziom 4- Kult potępionych
Poziom 5- Marsz plagi
Poziom 6- Ubój
Poziom 7- Brzegi Northrendu
Poziom 8- Niezgoda
Poziom 9- Ostrze Mrozu


Rozdziały poradnika do Warcraft3:

3 thoughts on “Poziom5. Marsz plagi. Kampania Ludzi- poradnik do Warcraft 3”

 1. Dużo ludzi ma problem z tą misją, więc mój sposób to:
  1.Południe od naszej bazy 3 piechurów wziąć
  2.5 robotników do złota i 6 do drewna
  3.12 wieży na zachodzie (północ i południe)
  4.odział Arthas,kapłan,c zarodziejka,2-3 strzelców
  5. potem lecieć pomiędzy miastami Nieumarłych są murloki nagroda buty szybkości potem wstecz kawarany 😀
  I jeszcze jedno poradnik i masz zajebiste !!! 🙂

 2. To zdecydowanie najtrudniejszy poziom kampanii ludzi, ale ja go przeszedłem, po prostu zbudowałem wojsko i broniłem ratusza leczyłem też Arthasem („leczyłem”też nieumarłych 😉 )

 3. Na hard bardzo ciężki, udało mi się tylko za pomocą budynku schowanego w dolnej części mapy co dało niecałą minutę na samym końcu. O karawanie nawet nie myślałem, żeby do niej lecieć bo automatycznie nie ma kto niszczyć wozów, które robią największy problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top