Tower Defence

Aby zagrać – najlepiej wpisać w google „Shock Defence” i wybrać któryś z pierwszych wyników wyszukiwania. Wymagana jest wtyczka „Flash” lub jej emulator.

Tower Defence

Opis:

Klasyczna gra defence. Naszym zadaniem jest powstrzymać hordy (fale) potworów (kulek) przed zajęciem naszego zamku. Możemy tego dokonać budując wieże obronne w pobliżu ścieżek, którymi chodzą potwory. Kulki atakują falami, z odstępem 20 sekund. Z każdą kolejna falą potwory są silniejsze o 25% w stosunku do poprzedniego poziomu. Jeśli potwór dojdzie do zamku, jeden z jego mieszkańców (citizen) ginie, jeśli zaś zginą wszyscy – przegrywamy.

Budowanie wieżyczek:

W zależności od poziomu, na którym jesteśmy, musimy budować różne wieże w różnych miejscach., a także dokonywać ulepszeń swoich wież. Gdy nie mamy ochoty czekać 20 sekund na następną falę ataku – naciskamy spację, a potwory atakują od razu ]:->
Gra jest dosyć prosta, sterujemy myszką, u dołu mamy 4 rodzaje wież do wyboru. Wieża nr1 (pomarańczowa) strzela ogniem, ma dużą siłę ataku, lecz dosyć mały zasięg, więc budujemy je przy ostrych zakrętach. Druga wieża (wodna – jasnoniebieska) ma niezły atak i bardzo duży zasięg, jest to wg mnie najlepsza wieża na początek gry. Zielona wieża atakuje pociskami sił natury, ma średni zasięg i dobry atak. Jest niezłym uzupełnieniem. Wieża czwarta – siła wiatru wywołuje sztormy, lecz w ataku jest praktycznie bezużyteczna (brak możliwości ulepszenia). Ostatni rodzaj wieży bomby dużego kalibru, są bardzo drogie więc opłaca się je budować na ponad 70 levelu.


Jak przejść?

Tower Defence

 

Najpierw stawiamy wieżę wodną tak jak na obrazku powyżej, ulepszamy ją na max wraz z kolejnymi levelami, powinna sobie poradzić bez strat w ludziach 🙂 Następnie robimy jeszczee dwie wodne wieże, tak jak na dole i możemy tak ciągnąć prawie do 60 poziomu. Co zrobicie potem – jest pełna dowolność, powodzenia!

Defence


Zagraj także w inne gry typu „obrona wieży”:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top