Bloons Tower Defense 1

Aby zagrać – najlepiej wpisać w google „Bloons 1” i wybrać któryś z pierwszych wyników wyszukiwania. Wymagana jest wtyczka „Flash” lub jej emulator.

Opis:

Bloons

Klasyczna i jedna z najpopularniejszych gier defensywnych. Musimy niszczyć balony, które mają do przejścia określoną trasę. Sterujemy myszką. Za każdego zniszczonego balona dostajemy pieniądze, które inwestujemy w rozbudowę wież obronnych.
Jest kilka rodzajów balonów, które mają różną wytrzymałość, prędkość i właściwości. Wymieniając od najgorszego – czerwony, niebieski, zielony i żółty (najszybszy w grze). Do tego dochodzą czarne i białe (oba powolne, ale uciążliwe bo po trafieniu wyskakują z nich żółte balony). Czarne są odporne na bomby, a białe na zamrażanie. Mamy 40 żyć, i maksymalnie tyle najmniejszych balonów może nam uciec.
Żeby niszczyć balony mamy do pomocy 5 rodzajów wieżyczek obronnych, z tego 2 w kształcie małpki 😉 Pierwsza z lewej to Dart Tower, kosztuje 250, rzuca szybkimi pojedynczymi „lotkami”, można jej ulepszyć zasięg (long range darts) i skuteczność- rzuca 2 lotki naraz (piercing darts). Dobre na początek gry i do rozwalania niedobitków. Druga wieża to Tack Tower, koszt 400. Szybkość tej wieży jest średnia, ale wali 8 strzałów naraz wokół siebie, bardzo groźna broń, stawiamy je na zakrętach, gdzie balony zwalniają. Ulepszenia to szybsze strzelanie (faster shooting) i większy zasięg (extra range tacks). Kolejna wieża – Ice Tower. Kosztuje 850 i zamraża okoliczne balony. Jest bardzo powolna, i wg mnie niezbyt użyteczna z racji wysokiej ceny. Ulepszenia to zasięg (wide freeze radius) oraz długość czasu zamrażania (long freeze time). Zamrożone balony stoją w miejscu, ale rozwalić je wtedy może tylko bomba. Dlatego też zamrażacze stawiamy wyłącznie obok Bomb Tower. Są to czarne wieże kosztujące 900. Walą dużymi pociskami niszczącymi całe grupy balonów, niestety prędkość jest dość niewielka. Ulepszenia to zasięg (extra range bombs) oraz siła wybuchu (bigger bombs). Na koniec, gdy osiągniemy już 40 poziom możemy zacząć zbierać fundusze na Super Monkey, kosztuje 4000. Jest to najlepsza broń, strzela bardzo szybko i niszczy bardzo dużo balonów, można ulepszyć jej zasięg (epic range), wtedy jak jest na środku ekranu obejmuje praktycznie cała mapę. Każdą wieżę możemy sprzedać za 80% jej ceny.

Przejście gry nie jest zbyt trudne (w porównaniu choćby z kolejnymi jej częściami), grę kończymy dobijając na 50 level. Sposobów jej przejścia jest nieskończenie wiele, ale kluczem zawsze są różowe „gwiazdki” na ostrych zakrętach na początku trasy.

Zagraj również w Bloons2Bloons3Bloons4 oraz Bloons5.

Bloons

Poniżej obrazek i opis co i w jakiej kolejności budować, by wygrać. Mi jak widać zostało 37 żyć na 40 🙂
Od razu jak będzie nas stać wykonujemy kolejną czynność. Na początek stawiamy 2 zwykłe „darty” (1 i 2 na obrazku) >> potem w obu ulepszamy zasięg (long range) >> następnie w darcie nr 1 robimy piercing >> robimy dart nr3 >> piercing w darcie nr2 >> budujemy różową „gwiazdkę” nr4 >> dart nr3 ulepszamy na max >> ulepszamy na maxa gwiazdkę nr4 >> stawiamy dart nr5 i ulepszamy na max >> od teraz po wybudowaniu budynku od razu ulepszamy go na maxa i potem przechodzimy do następnego kroku >> stawiamy kolejne dwie „gwiazdki” (numery 6 i 7) >> budujemy wieżę bombową nr8 >> stawiamy 2 kolejne „gwiazdki” (numery 9 i 10) >> robimy 2 darty (nr 11 i 12) >> trzy gwiazdki (numery 13, 14 i 15) żeby zrobić totalną rzeźnię na początku toru, od teraz większość balonów pęknie na początku toru >> ostatnia gwiazdka (nr 16) na dolnym zakręcie dla bezpieczeństwa >> stawiamy ostatnie 2 darty (numery 17 i 18) żeby ubezpieczały ucieczki partyzantów 😉 >> dwie wieże bombowe (19 i 20) >> teraz mamy koło 40 levelu i możemy robić dalej wieże bombowe albo zbierać na małpki, ja postawiłem 3 super małpy – nr20,21 + jeszcze jedną przed końcem gry. No i finito 🙂

Bloons 1 Poradnik


Zagraj także w inne gry typu „obrona wieży”:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top